کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

سخنرانی دکتر روحانی، رییس جمهور در تقدیم لایحه بودجه سال 1396 به مجلس

http://shenasname.ir/images/arash/139508111341163639077404.jpg

رئیس‌جمهور گفت: دولت با اتخاذ رویکرد عاقلانه تلاش کرد نسبت به رفع مشکلات و یا تخفیف انها اقدام کند. 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور که برای تقدیم لایحه بودجه 96 در صحن مجلس سخن می‌گفت، ضمن تبریک آغاز امامت امام دوازدهم حضرت ولی‌عصر و میلاد حضرت مسیح، گفت: تقدیم به موقع بودجه به مجلس را رعایت شأن مجلس محترم و نشان‌دهنده اهتمام دولت در پایبندی به قانون و رعایت انضباط مالی می‌دانیم.

وی با بیان اینکه نظر به اینکه بودجه آتی آخرین بودجه دولت یازدهم خواهد بود، بر خود لازم می‌دانم گزارش مختصری از عملکرد اقتصادی دولت به همراه تبیینی از شرایط کنونی اقتصاد کشور را به اطلاع مردم عزیز و نمایندگان محترم مجلس برسانم، افزود:دولت در شرایطی کار خو د را آغاز  کرد که علی رغم کاهش قیمت نفت، به دلیل سوء مدیریت‌های گذشته همچنین تحریم‌های ظالمانه در شرایط ویژه اقتصادی به سر می‌برد.

رئیس جمهور تصریح کرد: در شرایطی با دشواری‌های زیادی مواجه بود. در چنین شرایطی دولت با اتخاذ رویکرد عاقلانه تلاش کرد نسبت به رفع مشکلات و یا تخفیف انها اقدام کند.

روحانی ادامه داد: تا قبل از دولت یازدهم، هیچ دولتی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران کار خود را با تورم بالای 23 درصد آغاز نکرده بود در حالی که در شروع به کار دولت‌مان، نرخ تورم بالای 40 درصد بود و ظرف کمتر از سه سال، تورم بالای 40 درصد را به زیر 10 درصد کاهش داد.

وی خاطر نشان کرد: رشد اقتصادی 8 درصدی یک ضرورت برای امروز و فردای کشور است و این از طریق ایجاد ثبات اقتصادی میسر خواهد بود. تحقق رشد 8 درصدی نیازمند اصلاحات ساختاری گسترده در اقتصاد کشور است که بخشی از این اصلاحات در قالب برنامه ششم به مجلس محترم تقدیم شده است. حفظ تورم تک رقمی از طریق توازن در بودجه و تامین منابع از طریق بانک مرکزی به عنوان پیش فرض این اصلاحات، سیاست بلند مدت و خدشه ناپذیر دولت است.

رئیس جمهور ادامه داد: دولت در شرایطی سکان را بر دست گرفت که اقتصاد کشور از بیماری رشد بدون اشتغال رنج می‌برد. این امر سبب شد تا خالص اشتغال در کشور برابر صفر باشد. این در حالی بود که در این سال‌ها متولدین دهه 60 آماده ورود به بازار کار بودند. امری که در 60 سال گذشته بی سابقه بوده است.

در حال تکمیل . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام