کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

جزئیات اختصاص سهمیه حداقل 25 درصدی استخدام ایثارگران اعلام شد

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اعلام جزئیات اختصاص سهمیه حداقل 25درصدی استخدام ایثارگران گفت: باید سهمیه استخدامی ایثارگران توسط دستگاه استخدام کننده رعایت شود.

شناسنامه قانون | 148207691641098500

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیادشهید، حجت الله امانی افزود: چنانچه در بعضی از دستگاه‌ ها سهمیه ایثارگران تکمیل نشود با هماهنگی بنیادشهید از بین سایر ایثارگرانی که امتیاز بیشتر و بالاتری را کسب کرده‌ اند، ایثارگران جویای کار انتخاب می ‌شوند.

وی با اشاره به مجوزسازمان اداری واستخدامی کشوربه دستگاه ‌های اجرایی و برگزاری سومین آزمون فراگیر استخدامی در 21 آبان ماه سال جاری توسط سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد نسبت به پیگیری اجرای سهمیه حداقل 25 درصدی ویژه ایثارگران اقدام می‌کند.

وی اظهارکرد: ازمجموع کل مجوزهای صادره برای 11 دستگاه اجرایی و وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که حدود 28 هزار نفر است، حداقل هفت هزار نفر از این مجوز بر اساس ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران متعلق به مشمولین سهمیه استخدامی حدالاقل 25 درصد جامعه ایثارگری خواهد بود.

وی درادامه تصریح کرد: برهمین اساس ضمن پیگیری و هماهنگی‌های لازم با سازمان اموراداری و استخدامی و سازمان سنجش آموزش کشوراسامی تعداد 25 هزار و 35 نفر از ایثارگران شرکت کننده درآزمون یاد شده از سازمان سنجش اخذ و جهت تایید واجد شرایط بودن آن‌ها برای استفاده از سهمیه حداقل 25 درصدی به استان ‌های مربوطه ارسال شد.

امانی همچنین اظهارکرد: مراکز استانی بنیاد شهید نیز ضمن بررسی آمار ارسال شده و تطبیق آن با اطلاعات موجود در سامانه سجایا و حذف افراد غیر واجد شرایط اعم از افراد دانشجو و شاغل و پالایش آمار خود نسبت به تایید تعداد 16 هزار و 58 نفر از ایثارگران واجد شرایط جهت بهره‌مندی از سهمیه حداقل 25 درصدی اقدام کردند.

به گفته وی، اداره کل اشتغال و کارآفرینی ضمن هماهنگی با اداره کل فناوری و اطلاعات بنیاد نسبت به صحت سنجی اطلاعات اخذ شده اقدام کرده و در نهایت آمار یادشده در دو مرحله به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه پس از اعلام نتایج و اعلام اسامی پذیرفته شدگان در آزمون به تعداد 2 برابر ظرفیت اسامی افراد پذیرفته شده به دستگاه ‌های ذیربط اعلام می ‌شود، اعلام کرد: از بین دو نفر برای هر پست یک نفر به عنوان قبول شده نهایی جذب دستگاه خواهند شد.

امانی با تاکید براینکه سهمیه حداقل 25 درصدی هراستان باید توسط دستگاه استخدام کننده رعایت شود، ادامه داد: چنانچه در بعضی از دستگاه‌ها سهمیه ایثارگران تکمیل نشود با هماهنگی بنیاد شهید از بین سایر ایثارگرانی که امتیاز بیشتر و بالاتری را کسب کرده‌اند ایثارگران جویای کار انتخاب می ‌شوند.

وی اضافه کرد: اگر احتمالا افراد واجد شرایط در لیست تایید شده ‌ها وجود نداشته باشند از سایر افراد شرکت کننده در آزمون تکمیل خواهد شد و با نظر مساعد سازمان اداری و استخدامی در بعضی از استان‌ ها چنانچه سهمیه ایثارگران تکمیل نشود، پست‌های تک نفره دستگاه به ایثارگران تعلق خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام