کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

حقوق کارکنان قوه قضائیه دو برابر می‌شود؟

حقوق کارکنان قوه قضائیه دو برابر می‌شود؟

جبار کوچکی نژاد، نماینده شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با گیل خبر، از تصویب قریب الوقوع افزایش دو برابری حقوق کارکنان قوه قضائیه خبر داد.

کوچکی نژاد در تشریح این خبر گفت: طبق قانون، شورای دستمزد حقوق کشور، مسئولیت تعیین حقوق‌ها را برعهده دارد. در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ دو طرح برای افزایش حقوق قوه قضائیه به صحن مجلس آمد که هر دو رای نیاورد که این امر موجب نگرانی کارکنان قوه قضائیه شد.

در نهایت در تبصره ۱۲ بودجه ۱۴۰۱، مجلس مجوز داد که با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و تصویب شورای حقوق دستمزد، در دریافتی‌های کارکنان قوه قضائیه، سازمان‌های وابسته و قضات تغییراتی ایجاد شود.

کوچکی نژاد ادامه داد: در این راستا، در جلسه هفته گذشته شورای دستمزد کشور که متشکل از ۴ وزیر، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی کشور و ۲ نماینده مجلس است، پیشنهاد رئیس قوه قضاییه مبنی بر افزایش حقوق کارکنان قوه قضائیه مطرح شد و چون منابع دقیق مشخص نبود و سازمان برنامه و بودجه مخالفت‌هایی داشت، قرار بر این شد که سازمان برنامه و بودجه این افزایش بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومانی را در بودجه بررسی کند و در جلسه سه‌شنبه هفته آینده شورا، افزایش حقوق کارکنان قوه قضائیه و قضات را مصوب کنیم؛ این افزایش تقریبا ۲ برابری است.

نماینده رشت و خمام افزود: در جلسه هفته گذشته با کلیات پیشنهاد قوه قضائیه موافقت شده است و جزئیات نیز قرار است در جلسه سه‌شنبه آتی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

کوچکی نژاد تاکید کرد: البته ما اعتقاد داریم و اعلام کردیم که نه تنها قوه قضائیه، بلکه وزارت کشور، محیط زیست، وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان کتابخانه‌ها، فرهنگیان و بسیاری از نهادهای دیگر حقوقشان زیر ۱۰ میلیون تومان است که بسیار پایین است و باید همراه با قوه قضائیه افزایش حقوق داشته باشند که سعی داریم در جلسات بعدی انشالله این کار را هم انجام دهیم.

9 دیدگاه

  1. خدا کنه یکسان سازی انجام بشه تا کی بیشترین حجم کار با کمترین حقوق ممکن رو باید به کارمندای دادگستری داد. خجالت بکشید. اصلا حجم کار و سختی و فشار عصبی کار دادگستری رو نمیشه با هیچ ارگانی مقایسه کرد جالبه حقوق این ترگان رو هم نمیشه با هیچ ارگانی مقایسه کرد فقط میشینن ببینن کف حقوق کارگری چقدر اعلام میشه همون رو به کارمندان و مدیران دادگتری بدهند. ما کارمندای دادگستری از خدامونه یکسان سازی حقوق انجام بشه و حقوق ما هم به معلم ها و سایر ارگان ها برسه و برابر بشه. خدایا آرزو کارمندان دادگستری رو برآورده کن و حقوق یک رقمی اون ها رو امسال دو رقمی و بالای 12تومن بگردان. آمین.

  2. من همسر یک کارمند قوه قضاییه هستم و ۱۰سال مستاجر هستیم اجاره خانه هام روز به روز افزایشی نصف حقوق که می‌ره قس و وام بقیه هم اجاره خانه و خورد و خوراک.والا ممنون شکست ازاین همه گرونی و مستأجری و حقوق پایین همیشه ۱۰روز بی پولیم .بااینکه فشار کاری و زیادی را متحمل میشن انصاف نیس حقوقشون پایین باشه .حقوق پایین، فشار کاری زیاد ارباب رجوع شدید،حقوق در کمترین حد

  3. سلام بعضی از دستگاه های وزارت کشور واقعا به سختی زندگی میکنن خواهش ما کارکنان اجرای عدالت و تا حدودی خارج شدن از زیر بار این گرانی کمر شکن است بنده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار هستم.

  4. بیچاره ما کارکنان سازمان ثبت احوال کشور. دلم میخواد یه دستگاه نظارتی یا متولی امر پیدا بشه بیاد به این قشر از کارمندان ثبت احوال هم از نظر حقوق و. مزایا رسیدگی کنه. واقعا با فلاکت داریم زندگی می کنیم پس این عدالت در پرداختیهای دستگاهها کی درست میشه تا کی باید انتظار بکشیم همش تبعیض و تبعیض

  5. نخیر به کام قوه قضاییه نیست بلکه این همه سال کمترین حقوق رو می گرفتیم تازه اگه اوکی بشه میشه بازم کمترین حقوق بقیه سازمان ها .این همه سال بقیه بیشتر گرفتن اول به اونایی که کم دادین برسین تا به بقیه ارگانها برسیم
    تازه به اشتباه میگن فقط نقدینگی باعث تورم میشه نخیر ۲۰ تا عامل باعث تورم میشه یکیش می تونه حقوق و دستمزد باشه ولی بدبخت کارمند چون حقوقش تو دسترسه دولت با توجه به اینکه دولت نمیخواد۱۹ تا عملی که باعث تورم میشه رو ببینه به حقوق کارمند میرسه نارکارآمدی خودشونو با افزایش تورم میشه رو توجیه می کنن نمیگن پس اون ۱۹ تا عامل دیگه که باعث تورم میشه پس سهمش در تورم چی میشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام