کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

ساعت کاری ادارات در ماه رمضان شناور شد/ ساعت کار والدین شاغل در دستگاه‌های اجرایی

ساعت کاری ادارات در ماه رمضان شناور شد

شناسنامه قانون- ساعت آغاز به کار ادارات سراسر کشور در ایام ماه مبارک رمضان به صورت شناور از ساعت ۷ تا ۹ صبح است.

ساعت کاری ادارات در ماه رمضان شناور شد

به گزارش شناسنامه قانون، ساعت آغاز به کار دستگاه های اجرایی کشور در تمامی استان‌ها به استثنای واحدهای عملیاتی خدمت‌رسان در ماه مبارک رمضان از ساعت ۷ تا ۹ صبح شناور بوده و ساعت آغاز به کار در روزهای بعد از شب‌های قدر، ساعت ۹ صبح است.

البته لازم است رؤسای ادارات ستادی و استانی به گونه‌ای برنامه‌ریزی و نظارت کنند که ساعات کار شناور، هیچ خدشه‌ای در نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات ایجاد نکند.

ساعات آغاز به کار مدارس

مدارس مقطع متوسطه ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه و مقطع ابتدایی ساعت ۸ صبح است که مدارس باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که نیم ساعت قبل از آغاز به کار مدارس، پذیرش دانش‌آموزان انجام شود و در فرصت مذکور برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و ورزشی را اجرا کنند.

تبصره پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل هستند و فرزند محصل در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان دارند، دستگاه‌های اجرایی را در تعامل با یکدیگر مکلف کرده که با شناور شدن ساعت شروع به کار یکی از والدین موافق کنند. کارکنان زن سرپرست خانوار که دارای این شرایط باشند هم مشمول همین حکم خواهند بود. این تبصره ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ به تصویب هیات وزیران رسیده است.

 ساعت کاری بانک‌ها در سراسر کشور

ساعت آغاز به کار بانک‌ها همچنان ۷ و ۳۰ دقیقه صبح است و کارمندان بانک‌ها برای انجام مقدمات شروع به کار، نیم ساعت زودتر حاضر خواهند بود تا از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح خدمات بانکی به مردم ارائه شود.

ساعت آغاز به کار دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها

ساعت آغاز به کار دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و همچنین بخش‌های آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساعت ۸ صبح است.

ساعت آغاز به کار واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی

ساعت آغاز به کار واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی نیز ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح است.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

5 دیدگاه

 1. سلام ساعات کاری ادارات کارشناسی نیست. والدینی که بچه محصل دارند بایستی اول بچه ها رو سامان دهند و به مدرسه برسونند سپس به محل کار مراجعه نمایند. به نظر ساعات کاری ادارات بایستی ۸ صبح باشد. اینکه ساعت کاری ادرات شناور باشد تداخل و مشکلاتی رو بدنبال دارد. ضمنا مراجعین هم بدونند که از ساعت ۸ همه کارمندان سر کار حضور دارند. مراجع از کجا بدونه فلان کارمند کی به سر کار خواهد آمد. این شیوه صحیح نیست. ساعات کاری باید همزمان شروع و پایان یابد.

  1. سلام
   بسیار عالی فرمودید
   ما هم هر دو شاغل،بچه دبستانی داریم.موندیم چیکار باید کرد توی سروسامان دادن این بچه و به مدرسه رسوندن.
   آخه توضیح کامل و واضح هم ندادید که منظور از ساعت شناور،پاس ساعتی واسه کارمند منظور نمیشه که،درسته؟؟؟

 2. با یک تیرِتغییر صد نشان می زدید. ساعتو تغییر ندادید و چندین ساعت برای ادارات و بانکها و دبستان و دبیرستان و اوقات شناور ماه مبارک و …..را ایجاد کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام