کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

احکام برنامه ششم در زمینه ایثارگران در برنامه هفتم توسعه تمدید شد

سهم قوه قضائیه از منابع بودجه عمومی در برنامه هفتم توسعه افزایش یافت/ احکام برنامه ششم در زمینه ایثارگران در برنامه هفتم توسعه تمدید شد

شناسنامه قانون- سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت:نمایندگان اعضای کمیسیون تلفیق در جلسه عصر امروز بر سهم ۴ درصدی قوه قضائیه از منابع بودجه عمومی اعم از منابع اختصاصی و منابع عمومی تاکید کردند و مقرر شد این ۴ درصد سهم قوه قضائیه در بودجه های سنواتی با نظر ریاست قوه قضائیه و آن هم براساس اصل استقلال قوا لحاظ شود.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محسن زنگنه در تشریح جلسه عصر امروز (سه شنبه، ۱۷ مردادماه) کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: کمیسیون در جلسه عصر امروز خود بندها و مواد مربوط به حوزه قضائی را بررسی و آن ها را به اتمام رساند.

وی با اشاره به تاکید کمیسیون تلفیق مبنی بر حرکت به سمت الکترونیکی کردن خدمات قضائی و تسهیل امور مردم در این بخش، افزود: از این رو کمیسیون سازمان ثبت را موظف کرد تا گواهی انحصار وراثت را براساس داده ها و اطلاعات موجود و بدون حضور افراد وابسته متوفی (به صورت فیزیکی) بلافاصله بعد از فوت فرد به ذینفعان وی ارسال کند. این گواهی باید حداکثر ظرف ۲۰ روز بعد از ثبت واقعه فوت به ذینفعان وی ارسال شود. همچنین اطلاعات فوت فرد باید بلافاصله به سامانه های سازمان ثبت، نیروی انتظامی و سازمان امور مالیاتی و بورس ارسال شود. از این رو مشکلاتی که مردم در حوزه انحصار وراثت داشته اند عملا با این حکم و تا پایان سال برنامه هفتم برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به مصوبه کمیسیون در زمینه تسهیل و دسترسی مردم به خدمات ثبتی، بیان کرد: به واقع یکی از مشکلاتی که مردم دارند در خصوص ارتباطی است که با سازمان ثبت برقرار می کنند لذا در این بخش مقرر شد کلیه عملیات ثبت و درخواست ها، امکان رویت کلیه اطلاعات و امکان بازداشت و رفع بازداشت برخط و آنی، کلیه املاک دارای سند حدنگار از طریق سامانه خودکاربری ثبت انجام شود تا عملا مشکلاتی که مردم در رفت و آمد بین ادارات ثبت برای موارد ثبتی دارند، مرتفع شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین کمیسیون مصوب کرد سامانه املاک و اسناد اصلاح شود و اطلاعات دیگری به طور جامع به این سامانه اضافه شود.

زنگنه ادامه داد: همچنین نمایندگان اعضای کمیسیون تلفیق در جلسه عصر امروز بر سهم ۴ درصدی قوه قضائیه از منابع بودجه عمومی اعم از منابع اختصاصی و منابع عمومی تاکید کردند و مقرر شد این ۴ درصد سهم قوه قضائیه در بودجه های سنواتی با نظر ریاست قوه قضائیه و آن هم براساس اصل استقلال قوا لحاظ شود.

احکام برنامه ششم در زمینه ایثارگران در برنامه هفتم توسعه تمدید شد

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوعات مربوط به ایثارگران در لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: در این بخش کمیسیون مصوب کرد که مواد برنامه ششم تا زمانی که دولت نسبت به تنقیح و اصلاح قوانین حوزه ایثارگران اقدام می کند، همچنان پابرجا بماند. بنابراین همه آن خدماتی که در قانون برنامه ششم لحاظ شده بود همچنان پابرجا خواهد ماند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بنابراین با توجه به آنچه که در جلسه امروز کمیسیون تلفیق مصوب شد کلیه مواد مربوط به برنامه ششم توسعه در مورد ایثارگران در برنامه هفتم توسعه تنفیذ شد.

وی با بیان اینکه قوانین مربوط به ایثارگران در برنامه ششم توسعه متنوع است، ادامه داد: این قوانین درباره فرزندان، همسران و برادران و خانواده شهدا و همچنین جانبازان است بنابراین آنچه که در برنامه ششم توسعه درباره ایثارگران لحاظ شده بود عینا در برنامه هفتم توسعه نیز تکرار می شود.

کمیسیون از فردا به بررسی سایر مواد لایحه برنامه هفتم توسعه در حوزه مسکن و ترانزیت می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام