کتاب استخدامی اداری ها
ساختارها و تشکیلات دستگاه‌های اجراییاخبار اداری و استخدامی

سید حسین موسوی رییس امور ساختارهای سازمانی سازمان اداری و استخدامی کشور شد

با حکم معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور: سید حسین موسوی رییس امور ساختارهای سازمانی سازمان اداری و استخدامی کشور شد.

میثم لطیفی؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، طی حکمی، سید حسین موسوی را به عنوان «رئیس امور ساختارهای سازمانی» منصوب کرد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، ۱۸ آذرماه در مراسم تکریم از خدمات دکتر علیرضا شاهپری؛ رئیس سابق امور ساختارهای سازمانی، با حکم معاون رئیس‌جمهور و رئیس این سازمان، سیدحسین موسوی برای تصدی این پست منصوب شد.

در این حکم، بازطراحی معماری کلان دولت بر اساس حکمرانی مطلوب در بخش‌های مختلف کشور و استفاده از الگوهای نوین در بازنگری ساختار دستگاه‌های اجرایی، مبتنی بر ماموریت‌ها و خدمات با رویکرد حکمرانی محلی و تمرکززدایی، چابک‌سازی و متناسب‌سازی ساختارها و زمینه‌سازی برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی، بررسی و تایید ساختارهای سازمانی پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی بر اساس ماموریت‌ها و وظایف قانونی، اسناد بالادستی و راهبردهای دستگاه، از جمله اقدامات مهمی است که به موسوی محول شده است.

در ادامه، بررسی و اظهارنظر تخصصی درباره پیش‌نویس اساسنامه‌ها، طرح‌ها و لوایح و همچنین ایجاد، ادغام یا انحلال دستگاه‌های اجرایی از منظر ابعاد ساختاری و اثرات آنها در ابعاد و اندازه تشکیلات دولت، بررسی و اظهارنظر درباره همپوشانی‌ها و مغایرت‌های وظایف، مسئولیت‌ها، اختیارات و فلسفه وجودی شوراها، کمیسیون‌ها و کمیته‌ها با بهره‌گیری از نظرات صاحب‌نظران و نخبگان از دیگر وظایفی است که به وی محول شده است.

سید حسین موسوی، مدیریت معماری و سیستم‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونت دفتر سرمایه‌انسانی سازمان اقتصادی کوثر و عضویت در هیئت مدیره و معاون توسعه و مشاوره مدیریت موسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر را در سوابق خود دارد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام