کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و بخشنامه‌های تأمین اجتماعی

 لایحه پرداخت حقوق بیکاری کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا 

لایحه پرداخت حقوق بیکاری کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارسال لایحه پرداخت حقوق بیکاری صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا برای تصویب به هیئت دولت خبر داد.

متن کامل نامه محمد شریعتمداری،وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به  محضر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)، رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)

رهبر معظم انقلاب اسلامی

سلام علیکم؛

پیرو اوامر حکمیانه حضرت عالی در دیدار با اعضای  شورای عالی هماهنگی اقتصادی،  در مورد «ضرورت حمایت از قشرهای ضعیف» و با توجه به اینکه یکی از مهمترین ماموریت‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است ، به حضرت مستطاب عالی اطمینان می‌دهم که همراه با همکارانم با تلاشی مضاعف نسبت به تحقق دستورات اخیر اهتمام کامل به عمل خواهد آمد .

برنامه عمل به فرمایش حضرت عالی در مورد «ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم» با بهره‌گیری از دانش کارشناسان ، متخصصان و شرکای اجتماعی و با استفاده از ظرفیت قانون ارزشمند ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، با جدیت پیگیری، تدوین  و به فوریت تقدیم رئیس محترم جمهوری خواهد شد.

در مورد «ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصالِ پایگاه های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر» نیز ضمن تشکر از توجه ارزشمند شما به اهمیت این پایگاه مهم ، اطمینان می‌دهد  استقرار کامل ، تثبیت و تکامل آن با اهتمام دو چندان پیگیری می‌شود .

خوشبختانه اقدامات بسیار موثری برای ایجاد و تقویت  این پایگاه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال‌های اخیر انجام شده است که با تکیه به توصیه حکمیانه و حمایت حضرت عالی در این مورد و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی این پایگاه در جایگاه واقعی خود قرار خواهد گرفت.

همچنین، به استحضار می‌رساند حسب تاکید پیشین آن رهبر فرزانه  در مورد تخصیص بیمه بیکاری به  افرادی که از  کرونا بیکار شده و بعضا بیمه‌ بیکاری هم ندارند، لایحه مربوط به پرداخت حقوق بیکاری صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تهیه و برای تصویب به هیات دولت تقدیم شده است .

ضمن آرزوی طول عمر با عزت ، سلامتی آن رهبر حکیم را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

مقررات مرتبط:

قانون بیمه بیکاری

آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام