کتاب استخدامی اداری ها
وزارت آموزش و پرورش

تصويب‌نامه درخصوص واگذاري اراضي و املاك مازاد بر نياز و بدون استفاده وزارت آموزش و پرورش پس از تغيير كاربري (شماره110027/ت42483ك مورخ ۳۱/۵/۱۳۸۸)

وزيران عضو كارگروه بررسي مسايل و مشكلات آموزش و پرورش و فرهنگيان در جلسه مورخ  ۱۴/۱۱/۱۳۸۷ به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و با رعايت تصويب‌نامه شماره ۱۸۸۹۱۱/ت۴۱۶۲۵هـ مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۸۷تصويب نمودند:

۱- وزارت آموزش و پرورش مي‌تواند اراضي و املاك مازاد بر نياز و بدون استفاده خود را پس از تغيير كاربري از طريق مراجع ذيربط با رعايت قوانين و مقررات مربوط به عنوان عـوض مدارس مشمـول قانون ممنوعيت قلع ساختمانهاي آموزشي و پرورشي ـ مصوب ۱۳۸۵- و مدارس استيجاري كه داراي سند مالكيت مي‌باشند و امكان تخليه و تحويل آنها به مالك وجود ندارد، مطابق نظر كارشناس رسمي دادگستري و با توافق مالكان به آنان واگذار نمايد. نقل و انتقال سند مالكيت ملك عوض و معوض همزمان در يكي از دفاتر اسناد رسمي صورت مي‌گيرد.

۲- وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هرگونه ماليات نقل و انتقال و عوارض بابت خريد و فروش املاك موضوع اين تصويب‌نامه معاف مي‌باشد.

۳- در صورتي كه ارزيابي عوض و معوض با هم برابري نداشته باشند، آموزش و پرورش مي‌تواند با رعايت صرفه و صلاح دولت با مالك مدرسه استيجاري يا مدارس مشمول قانون مذكور در بند (۱) توافق نمايد.

رییس جمهور- احمدی نژاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام