کتاب استخدامی اداری ها
وزارت آموزش و پرورش

بخشنامه نقل و انتقال سال تحصیلی 98-99 کارکنان آموزش و پرورش

بخشنامه نقل و انتقال سال تحصیلی 98-99 کارکنان آموزش و پرورش شاغل در واحدهای آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت برون و درون استانی (بخشنامه شماره 36/710 مورخ 29/11/1397 وزارت آموزش و پرورش)

اداره کل آموزش و پرورش استان…

با سلام و احترام

در راستای عدم تمرکز و افزایش بهره وری و کارآیی کارکنان وزارت متبوع، همچنین افزایش رضایت شغلی فرهنگیان محترم و استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود در مناطق آموزش و پرورش؛ نقل و انتقال نیروهای رسمی، آزمایشی، پیمانی و قراردادی شاغل در واحدهای آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت برون و درون استانی با رعایت ضوابط و مقررات مربوط در سال تحصیلی 1399-1398 تفویض می گردد.

متقاضیان انتقال درون استانی با رعایت شرایط بندهای الف و ب این شیوه نامه و بر اساس جدول زمان بندی اعلام شده از سوی استان، می بایست از طریق سامانه مربوط ثبت نام تا با رعایت عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد اقدام لازم معمول گردد.

متقاضیان انتقال برون استانی در صورت دارا بودن شرایط این شیوه نامه و مطابق جدول زمان بندی پیوست می بایست با مراجعه به سایت نقل و انتقال به آدرس (enteghal.medu.ir) نسبت به ثبت درخواست و تکمیل فرم امتیاز بندی خود اقدام و سپس مدارک لازم را جهت بررسی به امور اداری آموزش و پرورش منطقه مبدأ ارائه نمایند.

درخواست ثبت شده متقضایان در سامانه HRM مشروط به عدم نیاز مبدأ (مبتنی بر داده های بکفا و تراز نیروی انسانی به نحوی که در مبدأ در گروه- جنس متقاضی هیچ حق التدریسی پرداخت نشود) و نیاز مقصد (مبتنی بر داده های بکفا و تراز نیروی انسانی به طوری که در منطقه مقصد در گروه- جنس متقاضی هیچ کسری ساعت موظفی نباشد) قابل بررسی خواهد بود.

بدیهی است مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل و پاسخگویی به متقاضیان با توجه به تفویض اختیار فوق با مدیر کل آموزش و پرورش استان ها می باشد. مقتضی است تمهیدات لازم به نحوی فراهم گردد تا ضمن عدم مراجعه به واحدهای ستادی تعیین تکلیف نهایی متقاضیان انتقال دائم و موقت درون استانی حداکثر تا تایریح 1398/1/31 و برون استانی تا تاریخ 1398/2/31 پایان پذیرد.

الف) ضوابط و مقررات انتقال دائم:

1- نداشتن تعهد خاص خدمت به منطقه مبدا

2- دارا بودن حداقل 5 سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 1395/6/31 به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی

تبصره: مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس؛نهضت سوادآموزی،سایر دستگاه ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم؛ تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و… جزو سابقه خدمت محسوب نخواهد شد.

3- همسر جانبازان در صورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تأییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده 17 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بدون داشتن شرایط فوق منتقل می شوند.

ب) شرایط و ضوابط انتقال موقت:

1- دارا بودن حداقل 2 سال سابقه خدمت رسمی تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31/4/1398 و به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی (با رعایت تبصره بند الف)

2- مستخدمینی که در سال تحصیلی 1397- 1396 با رعایت مفاد بخشنامه شماره 11/710 مورخ 17/6/1394 در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه های دولتی (غیر از دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور) مشغول به تحصیل بوده و با ارائه مدارک مستند متقاضی انتقال موقت به استان محل تحصیل می باشند.

3- همسر همکاران فرهنگی که جهت ادامه تحصیل در رشته مورد نیاز، متقاضی انتقال موقت یا مأمور به تحصیل (مشمولین تبصره ذیل ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری) باشد.

4- متقاضیانی که به تشخیص کمیته توسعه مدیریت منطقه و تأیید کارگروه توسعه مدیریت استان مبدأ و مقصد دارای شرایط حاد و خاص می باشد.

ج) انتقال نیروهای قراردادی

انتقال این قبیل نیروها با موافقت ادارات کل مبدأ و مقصد و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در اداره کل مقصد (با هماهنگی ادارات بودجه)، بر اساس ضوابط مربوط بلامانع می باشد.

د) انتقال اضطراری

لازم به ذکر است موارد ضروری، حاد و اجتناب ناپذیر صرفاً با تأیید کارگروه توسعه مدیریت استان و با رعایت شرایط عدم نیاز در مبدأ و نیاز در مقصد و شرایط بندهای الف و ب این شیوه نامه در بازه زمانی 15 لغایت 25 شهریورماه انجام خواهد پذیرفت.

علی الهیار ترکمن- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

مقررات مرتبط:

– بخشنامه نقل و انتقال فرهنگیان (شاغل در واحدهای آموزشی) در سال تحصیلی 98-1397 از طریق سامانه enteghal.medu.ir (بخشنامه شماره 7/710 مورخ 17/2/1397 وزارت آموزش و پرورش)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام