کتاب استخدامی اداری ها
وزارت آموزش و پرورش

بخشنامه بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با سنوات ارفاقی

ابلاغ بخشنامه بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی (بخشنامه شماره ۷۱۰/۳۸ مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ وزارت آموزش و پرورش)

اداره کل آموزش و پرورش استان…

معاونت/ سازمان/ مرکز/ دفتر/ اداره کل…

با سلام و احترام

تصویر تصویب‌نامه شماره ۴۲۹۶۹ مورخ ۲۳/۴/۹۹ هیئت محترم وزیران موضوع آیین‌نامه اجرایی بند “خ” ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه کشور، در ارتباط با «بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا در دستگاه‌های موضوع ماده (۲) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران با استفاده از سنوات ارفاقی» به پیوست ارسال می‌گردد. با در نظر گرفتن موارد ذیل مطابق مفاد بخشنام اقدام لازم را معمول دارند:

۱- همسران و فرزندان شهداء شاغل در دستگاه‌های موضوع ماده (۲) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و مشترک یکی از صندوق‌های بیمه‌گر مشمول این آیین‌نامه می‌باشند، مرجع تشخیص ایثارگری بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

۲ – مشمولین در صورت دارا بودن حداقل (۲۲) سال سابقه خدمت قابل‌قبول و بدون شرط سنی، می‌توانند درخواست بازنشستگی خود را با استفاده از سنوات ارفاقی حداکثر به مدت هشت سال ارائه نمایند. درهرصورت، مجموع سنوات خدمت فرد با احتساب سنوات ارفاقی باید حداقل ۳۰ سال باشد.

۳- افراد واجد شرایط جهت استفاده از مزایای مقرر در این آیین‌نامه، می‌بایست درخواست کتبی خود را به اداره آموزش‌وپرورش محل خدمت خود ارائه نمایند. ادارات تابعه مکلف هستند با هماهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان، ظرف مدت دو ماه از تاریخ وصول درخواست، نسبت به بررسی احراز شرایط و ارسال آن به صندوق بیمه‌گر اقدام نمایند.

 ۴- هزینه‌های سنوات ارفاقی که شامل حتی بیمه و حقوق بازنشستگی ناشی از سنوات مذکور می‌باشد، از محل منابع یا اعتبارات مصوب مربوط به دستگاه به‌صورت کامل و یکجا به‌حساب صندوق بیمه‌گر واریز و مدارک به همراه رسید واریزی برای برقراری مستمری بازنشستگی به صندوق مذکور ارسال گردد. اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها موظفند نسبت به جمع‌آوری آمار واجدین شرایط متقاضی و هزینه‌های سنوات ارفاقی حسب اعلام صندوق بیمه‌گر اقدام و در اسرع وقت به‌منظور تأمین منابع مالی موردنیاز با دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع وزارت متبوع ارسال نمایند.

۵- حق بیمه سنوات ارفاقی عبارت است از (آخرین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی)، ضرب‌در (مدت سنوات ارفاقی به ماه) ضرب‌در (نرخ حق بیمه مقرر در صندوق مربوط).

۶- مبنای محاسبه و پرداخت مستمری بازنشستگان مشمولین این آیین‌نامه، میانگین دو سال آخر حقوق و مزایای دریافتی فرد مشمولی است که دارای کسور بازنشستگی بوده و حق بیمه آن نیز به صندوق بیمه‌گر ذی‌ربط پرداخت شده باشد.

علی الهیار ترکمن- معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور

شناسنامه قانون | sanavat erfaghi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام