کتاب استخدامی اداری ها
وزارت آموزش و پرورش

اطلاعیه برگزاری آزمون مرحله چهارم رتبه بندی معلمان (سال ۱۴۰۰)

اطلاعیه اجرای آزمون مرحله چهارم رتبه بندی معلمان

(مخصوص پرسنلی که درشش ماهه اول سال ۱۴۰۰، یعنی از تاریخ ۱۴۰۰/۱/۱ لغایت ۱۴۰۰/۶/۳۱) مشمول ارتقاء به یکی از رتبه های ۵، ۴، ۳ ،۲ ،۱ می‌باشند)

شناسنامه قانون | moallem

پیرو شیوه نامه شماره ۱۸۵۱۷۹ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ و بخشنامه شماره ۷۱۰/۱۵ مورخ ۱۳۹۹/۳/۱۸ مرحله چهارم رتبه­ بندی در نیمسال اول سال ۱۴۰۰ برای كلیه گروه‌های مشمول (گروه معلمان، مدیران و معاونان دوره­ های ابتدایی، متوسطه اول و دوم،مربی تربیتی، معاون پرورشی، مشاوران، معلمان تربیت بدنی و مربیان بهداشت ومربیان آموزش وپرورش استثنایی) اجرا و موارد زیر جهت اطلاع اعلام می شود:

اطلاعیه برگزاری آزمون مرحله چهارم رتبه بندی معلمان

۱- كلیه مشمولین نظام رتبه­ بندی معلمان­ رسمی، پیمانی و قراردادی برای ارتقاء به رتبه بالاتر می بایست درآزمون شركت نمایند. همكاران شاغل در ادارات آموزش و پرورش مشمول نظام رتبه­بندی مشاغل معلمان نمی­ باشند. بنابراین مشمولین بخشنامه شماره ۲۳۰ در سال ۱۳۵۸ ،  نیازی به شركت در آزمون رتبه بندی معلمان ندارند. همكاران شاغل در ادارات آموزش و پرورش (مشمولین بخشنامه ۲۳۰) درصورت دریافت ابلاغ برای حضور در واحد آموزشی و در صورت دارا بودن سوابق تجربی لازم برای ارتقا به رتبه بالاتر می بایست در آزمون نظام رتبه­ بندی شركت نمایند.

۲- همكاران شاغل در واحدهای آموزشی درصورتی كه در آزمون قبلی حد نصاب نمره را كسب نموده باشند و موفق به تكمیل فرم و اخذ تاییدیه از مدیر مدرسه خود نشده اند؛ نیازی به شركت مجدد در آزمون ندارند و می توانند با مراجعه به مدیر مدرسه و دریافت تاییدیه نسبت به دریافت حكم خود اقدام نمایند.

۳- آزمون رتبه بندی در روز سه شنبه مورخ ۲۸ / ۰۴ / ۱۴۰۰  برای كاركنانی كه تا تاریخ ۳۱ / ۰۶ / ۱۴۰۰ سنوات تجربی لازم جهت ارتقاء به رتبه بالاتر را كسب نموده اند و افرادی كه در آزمون قبلی موفق به كسب حد نصاب نمره نشده اند برگزار خواهد شد.

تذكر: حكم ارتقاء رتبه مشمولین نظام رتبه بندی معلمان كه در دوره قبل نمره قبولی كسب نكرده اند، در صورتی كه در این مرحله موفق به اخذ حد نصاب نمره شوند، از تاریخ ۱۴۰۰­/­۰۱­/­۰۱ صادر خواهد شد.

۴- همكاران ذینفع با هماهنگی اداره كارگزینی منطقه محل خدمتی، نسبت به تكمیل فرم های صلاحیت معلمی از طریق ایكن ICON نظام رتبه بندی در سامانه LTMS اقدام نمایند . بدیهی است درصورت عدم تكمیل فرم­ های مربوط، مجوز حضور در آزمون مرحله چهارم را نخواهند داشت.

۵- فرم های  صلاحیت  معلمی شامل فرم های ( صلاحیت عمومی، صلاحیت تخصصی و صلاحیت حرفه ای) برای همكاران واجد شرایط از روز سه شنبه مورخ ۰۱/ ۱۴۰۰/­۰۴ در سامانه LTMS  قابل مشاهده و در دسترس خواهد بود، بنابراین همكاران ابتدا خود اظهاری نموده و سپس با تایید مقام مسئول می ­توانند نسبت به دریافت محتوا اقدام نمایند.

۶- مشمولان نظام رتبه بندی معلمان  دارای مشكل بینایی (نابینای مطلق)  با مراجعه به اداره كارگزینی محل خدمت  مطابق دستورالعمل ­های ارسالی نسبت به دریافت حكم خود اقدام نمایند.

۷- همكارانی كه دارای شرایط خاص ( برای مثال خدمت در مناطق مشمول امتیاز تعجیل در ارتقا طبقه و رتبه) می باشند و تاریخ سنوات خدمت ایشان با سنوات مندرج در فرم ۵۰۲ وی مغایرت دارد، می بایست جهت ثبت نام در آزمون به كارگزینی محل خدمت خود مراجعه نمایند.

تذكر: دسترسی مذكور در سامانه LTMS  در اختیار روسای ادارات كارگزینی استان­ها، مناطق، نواحی و شهرستان ها قرارداده شده است.

۸- همكاران محترم در ارتباط با سئوالات آزمون و موضوعات مرتبط می توانند به مدیر منابع انسانی استان و در مورد سایر سئوالات مربوط به روند ارتقاء رتبه به اداره كارگزینی شهرستان/ منطقه و استان خود مراجعه نمایند.

۹- افرادی كه در فاصله بین دو رتبه به هر دلیل (از جمله مرخصی استعلاجی، زایمان، غیبت موجه و …) فاقد فرم ارزشیابی می باشند، می بایست نسبت به ارائه حداقل ۲ دوره  ارزشیابی كه یكی از آنان  منتهی به تاریخ  اخذ رتبه جدیدگردد، اقدام نمایند.

۱۰- كلیه معلمان برای اخذ رتبه ۱ علاوه بر سایر شرایط مندرج در شیوه نامه می بایست دو سال اشتغال در مشاغل آموزشی  داشته باشند.

۱۱- امتیاز تعجیل برای ارتقاء به رتبه­ های بالاتر  برای مشمولانی كه در مناطق كمتر توسعه  یافته موضوع  فهرست پیوست  تصویب‌نامه شماره ۷۶۲۹۴/ت ۴۰۹۹۶ﻫ مورخ ۱۳۸۸/۴/۱۰ هیات محترم وزیران اشتغال به خدمت دارند ملحوظ نظر قرار خواهد گرفت.

۱۲- جدول  آزمون و مسائل مربوط به آن به شرح ذیل اعلام می گردد:

آزمون مرحله چهارم رتبه بندی معلمان در سال ۱۴۰۰ + حدول زمانبندی و جزئیات

* برای ۱۴ گروه « مدیر و معاونان دوره­ های تحصیلی، آموزگاران، دبیران دوره متوسطه اول، دبیران دوره متوسطه دوم، هنرآموزان، معلمان تربیت بدنی، مراقبین سلامت، مربیان آموزش وپرورش استثنایی، مشاوران ومعاون پرورشی ومربی امور تربیتی» در قسمت مسابقات و جشنواره سامانه ltms تعریف شده است كه همكاران براساس پست، یكی از موارد فوق الذكر را می توانند انتخاب نمایند و می­ بایست در آن بخش ثبت نام نموده تا در روز آزمون بتوانند وارد مراحل آزمون شوند.

آزمون آموزگاران به تفكیك هرپایه انجام می شود. ضمناً همكاران دارای ابلاغ چند پایه در دوره ابتدایی می­ توانند به اختیار خود در یكی از آزمون های مربوط به پایه اول تا ششم ابتدایی شركت نمایند . بدیهی است درصورت انتخاب بیش از یك آزمون سیستم بطور خودكار فقط یك آزمون را انتخاب و ذخیره می­نماید.

* آزمون فقط از طریق موبایل انجام خواهد شد و هیچ اپلیكیشنی در این زمینه وجود ندارد و همكاران می­ بایست از طریق گوشی موبایل وارد سامانه ltms.medu.ir شوند و آزمون خود را به انجام برسانند.

تذكر: همكاران می­ بایست با استفاده از مرورگر كروم وارد آزمون شوند و قبل از حضور در آزمون، نسبت به اتصال اینترنت و مرورگر خود اطمینان حاصل نمایند و حتماً نسبت به تهیه بسته اینترنتی برای پیشگیری از قطع احتمالی اینترنت اقدام نمایند.

* زمان­ بندی آزمون­ ها بر روی سامانه LTMS اعلام خواهد شد. لذا همكاران دقت نمایند كه در زمان مقرر وارد سایت شوند.

* با توجه به آن كه تعداد سئوالات برای هر گروه متفاوت است، بنابراین همكاران می­ بایست فقط در بازه زمانی اعلام شده وارد آزمون شوند. در غیر این صورت دقیقاً راس زمان پایان آزمون، سیستم قطع و آزمون به پایان خواهد رسید . بطور مثال اگر بازه زمانی از ساعت ۱۱ الی ۱۲ باشد و فرد ۴۰ : ۱۱ دقیقه وارد آزمون گردد به جای ۴۰ دقیقه، ۲۰ دقیقه فرصت برای آزمون خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام