کتاب استخدامی اداری ها
آزمون های استخدامی

آزمون استخدامی وزارت نفت پس از ۹ سال در آذرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود

آزمون استخدامی وزارت نفت پس از ۹ سال در آذرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود/ آذرماه؛ تاریخ احتمالی برگزاری آزمون

شناسنامه قانون- مدیرکل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت از احتمال برگزاری آزمون عمومی برای جذب نیرو در سراسر کشور برای وزارت نفت خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از شانا، علی ستوده با اشاره به‌اینکه مغفول ماندن جذب نیرو در وزارت نفت در سال‌های گذشته، برخی مأموریت‌ها و برنامه‌های حیاتی وزارت نفت را با مشکل مواجه کرده است،‌گفت: برگزاری آزمون سراسری برای جذب نیرو در این وزارتخانه از ابتدای دولت سیزدهم در دستور کار بوده و اقدام‌های اولیه برای برگزاری چنین آزمونی در حال اجراست. بر این اساس با دریافت مجوز از سازمان‌های مرتبط و انجام اقدام‌های مربوطه، این آزمون آذرماه امسال برگزار می‌شود.

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

آیا در مجموعه وزارت نفت اقدامی برای برگزاری آزمون عمومی استخدامی در حال انجام هست؟

در مجموعه شرکت‌های تابع وزارت نفت بیش از ۹ سال از برگزاری آخرین آزمون استخدامی می‌گذرد و در این سال‌ها بخش‌ قابل‌توجهی از سرمایه انسانی این صنعت راهبردی بازنشسته شده که این موضوع پیگیری وظایف و مأموریت‌های محوله صنعت نفت از جمله استمرار تولید و عرضه منابع هیدورکربوری و انجام طرح‌ها و پروژه‌های توسعه را با مخاطره جدی مواجه کرده است. از این رو به‌منظور تأمین نیازهای سازمانی به‌ویژه در بخش‌های عملیاتی، برگزاری آزمون استخدامی در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

چه کسانی می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند؟

شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی در چارچوب مقررات داخلی صنعت نفت و ضوابط اجرایی مراجع ذی‌ربط تهیه و تدوین شده و همه داوطلبان واجد شرایط (کاردانی و بالاتر که جزئیات آن به تفصیل در دفترچه آزمون استخدامی اعلام خواهد شد) در صورت تمایل می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند. شایان ذکر است پیگیری‌های لازم از منظر اداری و قانونی از سازمان اداری و استخدامی کشور در حال انجام است تا از حیث سنی و با در نظر داشتن سوابق کاری و در عین حال حداقل سنوات موردنیاز به‌منظور عضویت در صندوق بازنشستگی صنعت نفت، کارکنان قراردادی (مدت موقت/ مدت معین)، همچنین کارکنان زیر پوشش شرکت‌های پیمانکاری واجد شرایط بتوانند در این آزمون شرکت کنند.

چه اقدامی برای جذب نخبگان در صنعت نفت انجام شده است؟

در نیمسال دوم امسال، آزمون استخدامی برای تمامی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها شامل نخبه و عادی برگزار خواهد شد، البته با توجه به‌ ضرورت و اهمیت و نقش تأثیرگذار استفاده از نخبگان در بخش‌های راهبردی صنعت نفت موضوع جذب نخبگان به‌صورت اختصاصی نیز از مسیر راهکارهای قانونی لازم در دستور کار بررسی قرار دارد که در صورت فراهم شدن زمینه‌های لازم اقدام‌های مرتبط انجام خواهد شد.

آزمون استخدامی چه زمانی برگزار خواهد شد؟

هم‌اکنون اقدام‌های لازم برای دریافت مجوز سازمان اداری و استخدامی به‌منظور برگزاری آزمون استخدامی در حال انجام است که بر مبنای مجوز اخذشده و انجام توافق‌های لازم با مرکز برگزارکننده آزمون (از حیث امکان‌سنجی برگزاری آزمون اختصاصی صنعت نفت) زمان دقیق آن مشخص و اطلاع‌رسانی عمومی خواهد شد، با این حال بر اساس برآورد اولیه زمان برگزاری آزمون حدود آذرماه امسال خواهد بود.

برگزاری آزمون استخدامی در چه سطوح و مناطقی از کشور انجام می‌شود؟

با توجه به گستردگی جغرافیایی فعالیت‌های شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت در سراسر کشور (بیشتر مناطق عملیاتی)، داوطلبان می‌توانند با مطالعه کامل دفترچه راهنمای شرکت در آزمون از نیازهای سازمانی صنعت نفت در مناطق مختلف مطلع شوند و در زمان ثبت‌نام نسبت به انتخاب محل خدمت با توجه به رشته و گرایش‌های تحصیلی مورد نیاز اقدام کنند.

اطلاع از آگهی‌ آزمون‌های استخدامی

مقررات مرتبط:

54 دیدگاه

 1. آینده شغلی نداریم ۳۳سال سن داریم زن بچه دار جای اینکه ۱۵سال سابقه بیمه داشته باشیم ۵سال نداریم از وقتی پیمانکار آمده سر کار ما نسل سوخته تر شدیم شغل ما فصلی کی باید جواب گو ما باشه هر سال پالایشگاه نیرو می گرفت هم که پارتی بازی یا خانواده شهدا یا باید فامیل نزدیک پدر کسی تو پالایشگاه باشه سالانه چند بار آزمون ولی مگه ما آدم نیستیم

 2. سلام ما که پیمانکاری هستیم هر سال باید بلرزیم با ۱۵ سال سابقه کار که قردادمون تمدید کنن و فیلم در نیارن
  چرا ما را سازماندهی نمیکنن

 3. نیروهای شرکتی اکثرشون باسواد وتحصیللکرده هستن وسوادشون به روزه ولی کارمندان بانکها وسایر ارگانها کم سود وسواد شون بروز نیست لازنه جاشونو به جوانان تحصیلکرده بد هند تا کا وازدواج رونق بگیرد

 4. واقعا باید تاسف خورد به حال این مدیریت !! آخه شما چه نوع تخصصی نیاز دارید که نیروهای پیمانکاری مستمر یاشرکتیهای دائم ندارند!!؟؟
  متاسفانه بعضی مسئولان اینقدر درسیاست غرق شدند که قولهای خودرا فراموش کردند وقبل از جذب مستقیم و بدون واسطه ی همین نیروهای متخصص شرکتی یاپیمانکاری که الان تمام کارهای عملیانی را دقیقا وحتی بهتر انجام میدهند درفکر مانور وبالابردن آمار استخدامی خودهستند!! شما به ما سمت وقراردادمستقیم بدهید مطمئن باشید تولید و بهره برداری دوبرابر میشود؛
  آخه چرا پیمانکاربایدواسطه ی بین نیروی دائم ومستمربا سازمان و وزارت باشد!!؟ مطمئن باشید عشق ووابستگی ما به سازمان نوآوری وپیشرفت می آورد ،ولی اکثرا ناراحت ونگرانند وهرروزبادلخوری وناراحتی بخاطراین بی عدالتی شغلی سرکار می آیند!!
  خوب چطورمیخواهید از تخصص کسیکه فکرش درگیر این بی انصافیهاست است بهره مندشوید!!؟؟؟

 5. سلام
  اول از هر چيزي نيروهاي خود صنعت نفت اعم از قراردادي و پيمانكاري رو تبديل وضعيت ب رسمي كنيد اگر جاي خالي داشتيد از بيرون نيرو بگيريد
  كارمند با سابقه كار در شركت نفت ول معطل بماند تا از بيرون بيان استخدام رسمي شن؟؟؟؟

  1. اره ماها که درس خوندیم درسمون تموم شده بیکار باید بشینیم؟؟ پیمانکاری هارو گرفتید حالا بعد ۹ سال که ازمون گذاشتن اینم شما میخواین؟؟؟

 6. سلام
  بنده با 18سال سابقه بصورت قرار دادی کارمی کنم واقعا جای تأسف دارد بجای سازماندهی و تبدیل نیرو های موجود ،مشغول نمایش و انتخابات دستوری باشند

  1. خوب شما رو که سازماندهی کنند دیگه هیچ مشکلی وجود ندارد همه چی درست میشه و بقیه مردم هم حالشون خوب میشه .برادر باید زندگی همه مردم برای آدم مهم باشه نه فقط خودش و خانواده‌اش

 7. سلام به برادران متقاضی کار، دوستان نزدیک به سی و پنج سال سابقه کار در ملی حفاری اهواز دارم، با مدرک فوق لیسانس فنی، وزارت نفت دیگه مدینه ی فاضله نیست،نابودش کردند، پارتی و رانت، نادیده گرفتن مقررات و مصوبات نفت، در حفاری به سهولت انجام میشود، ده سال است که روی یک سمت می‌باشم و ترفیع عادی دریافت نکردم،تعیین سقف حقوق بر اساس سمت سازمانی است که شماها را آقا زاده ها اشغال کردند و به من می‌گویند سمت خالی برای ارتقا شما نداریم،لطفا برای حل مشکل بیکاری، زون کنید روی بانکها، و سایر وزارتخانه ها ،بی خیال نفت شوید،جانباز، رزمنده و ایثارگر، حتی اجازه ملاقات با مدیر عامل را نمیدهند،فرزند بیکار با مدرک مهندسی مکانیک و خاتمه سربازی دارم به کی بگم

 8. سلام
  چند سالی هست که استخدامی های پالایشگاه ها یا وزارت نفت برگزار میشه اصلا مهندس خانوم نمیگیرند.
  و از طرفی در دانشگاه ها هرسال تعداد زیادی خانوم در رشته های مهندسی نفت و شیمی و پلیمر و… پذیرش میکنند.
  پس تکلیف خانوم هایی مثل ما که زحمت میکشیم و درس میخونیم در راه های دور و هزارتا مکافات دیگه مدرک میگیریم چیه؟ تا کی بی برنامگی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام