کتاب استخدامی اداری ها
آزمون های استخدامی

اطلاعیه زمان پرینت کارت و برگزاری آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی سال ۱۴۰۱

اطلاعیه زمان پرینت کارت و برگزاری آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی سال ۱۴۰۱

شناسنامه قانون- سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه اعلام زمان پرینت کارت و برگزاری آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی ـ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ـ سال ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

بر اساس این اطلاعیه، کارت شرکت در آزمون روز سه‌شنبه ۲۲ آذر در سایت این سازمان قرار می‌گیرد و آزمون روز جمعه ۲۵ آذر برگزار خواهد شد.

اطلاعیه زمان پرینت کارت و برگزاری آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی سال ۱۴۰۱

به اطلاع همه متقاضیان شرکت در آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور – سال ۱۴۰۱ می رساند که آزمون مذکور در صبح روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۹/۲۵ در ۳۱ شهرستان کشور (مراکز استان) به شرح جدول شماره ۱ برگزار می شود.

فرآیند برگزاری آزمون صبح از ساعت ۸:۳۰ آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا همه داوطلبان میبایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

الف– نحوه و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون

کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۲۲ بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد و داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای (نام، نام خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و…) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

ب- درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد

داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند؛

۱- با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنانچه متقاضیان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۶، ۷، ۸ و ۹ (شامل نام خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، دین، سهمیه ایثارگران، تاریخ فارغ التحصیلی، عنوان مقطع و رشته تحصیلی) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۹/۲۵ منحصراً به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند و در صورتی که نسبت به بند ۵ (جنس) تفاوتی مشاهده نمودند ضروری است مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند « ج » به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجهی رفع نقص حوزه مربوطه (مطابق جدول مندرج در ذیل این اطلاعیه) مراجعه نمایند.

۲- چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس می باشد و با چنانچه عکس روی کارت وی دارای اشکالاتی از جمله: فاقد مهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس می باشد ضروری است ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۴ ۳۶ و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند « ج » به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجهی رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاری آزمون مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد. در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی می گردد. ضمناً سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر متقاضی براساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نام که توسط خود متقاضی تکمیل گردیده، در نظر گرفته شده است یادآوری: داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان. قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

ج- آدرس و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون

در صورت بروز اشکال در تهیه پرینت از کارت شرکت در آزمون و یا مشاهده مغایرت در اطلاعات مندرج در کارت ورودی یا اطلاعات ثبت نامی و با هر یک از موارد مندرج در بند « ب » فوق، داوطلبان می توانند از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ صبح و ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ بعدازظهر روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۹/۲۴ به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (مطابق جدول مندرج در ذیل این اطلاعیه) مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.

د- زمان و محل برگزاری آزمون

آزمون همه داوطلبان صبح روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۹/۲۵ برگزار می گردد و فرآیند برگزاری آزمون نوبت صبح از ساعت ۸:۳۰ همان روز خواهد بود. آدرس محل برگزاری آزمون بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج شده است.

هـ- یادآوری های مهم

۱- برای حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

۲- فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح (هشت و سی) می باشد.

۳- در ورودی حوزه های امتحانی رأس ساعت ۷:۳۰ (هفت و سی) بسته خواهد شد، لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد تراش، مداد پاکن، و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.

۵ داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیچر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیدا خودداری نمایند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند « و » آمده است. رفتار خواهد شد.

۶- به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورید.

۸- حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و… معذور می باشند. بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جدا خودداری شود.

۹- داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

۱۰ داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است. حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند. درخواستهای واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

۱۱- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون انتخاب سر دفتر اسناد رسمی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۱۴۰۱ از تاریخ ۱۴۰۱/۹/۲۵ لغایت ۱۴۰۱/۱۰/۱ بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایید

و – قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

الف – ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی نظمی در برگزاری آزمون گردد با همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار

ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل ۱ – ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون ۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی با دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون ۳- ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.

ج – استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار د کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات.

ه- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان با استفاده غیر مجاز از آنها.

و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه های داوطلبان با سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون ز افشای سئوالات آزمون با تلاش در جهت دستیابی و افشای آن با شرکت با معاونت در این امر قبل یاحین برگزاری آزمون به هرنحو

ح- خرید یا فروش سئوالات آزمون با پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

ماده ۶- هیأتهای رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:

الف – در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۵): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال

ب در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.

تبصره – آرای هیأتهای بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدیدنظرخواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون ها می باشد.

ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأتهای رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می نمایند.

ماده ۸- ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می باشد.

ماده ۹- رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات در آزمونها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأتهای انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می گردد.

ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمونها، قبولی وی در آزمون را ابطال می نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نموده و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده ۱۱- چنانچه با بررسیهای فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأتهای بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون های مورد بحث این قانون فعالیت می کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازاتهای پیش بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.

تبصره – در مورد آموزشگاههایی که فاقد مجوز باشند علاوه پر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی العلوم نیز می تواند رأسا نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

ح – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشور

داوطلبان می توانند سئوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی /https://request.sanjesh.org، به این سازمان ارسال نمایند.

ضمناً داوطلبان درصورت لزوم می توانند سئوال یا سئوالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.

شهرهای محل برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۱

سردفتر اسناد رسمی سال ۱۴۰۱
سردفتر اسناد رسمی سال ۱۴۰۱

باجه های رفع نقص احتمالی کارت شرکت در آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۱

شناسنامه قانون | FjrXNpQWYAUYPQZ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام