کتاب استخدامی اداری ها
آزمون های استخدامی

استخدام در شرکت های پتروشیمی منطقه عسلویه (آپادانا، پارس، مبین و هنگام)

استخدام در شرکت های پتروشیمی منطقه عسلویه (آپادانا، پارس، مبین و هنگام)

شناسنامه قانون- شرکت‌های پتروشیمی آپادانا، پارس، مبین و هنگام، واقع در استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه)، به منظور تامین و تکمیل نیازمندی‌های نیروی انسانی در حوزه‌های مورد نظر دعوت به همکاری نموده است.

اطلاعیه مهم: ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز پدر، به اطلاع می رساند، تاریخ فراغت از تحصیل (تبصره ۱- بند ۹) و تاریخ ترخیص از خدمت و یا صدور کارت معافیت دایم غیر پزشکی (تبصره ۱- بند ۸) حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۵، مورد پذیرش می باشد.

برای ثبت نام یا اصلاح اطلاعات اینجا را کلیک کنید

راهنمای در آزمون استخدام شرکت های پتروشیمی منطقه عسلویه (آپادانا، پارس، مبین و هنگام)

۱- مقدمه

با استعانت از خداوند متعال و با راهبرد توسعه کیفیت و کمیت تولید محصولات پتروشیمی و کمک به خودکفایی ایران اسلامی، شرکت های پتروشیمی آپادانا، پارس، مبین و هنگام، واقع در استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه)، در نظر دارد، به منظور تامین و تکمیل نیازمندی های نیروی انسانی در حوزه های مورد نظر، از بین متقاضیان واجد شرایط، پس از کسب موفقیت در آزمون های کتبی (عمومی و تخصصی)، مصاحبه تخصصی- رفتاری و اخذ نتایج معاینات پزشکی«طب کار» (برای متقاضیان مشاغل ایمنی و آتش نشانی علاوه بر موارد ذکر شده، ارزیابی آمادگی جسمانی برگرفته شده از استاندارد NFPA) مطابق با قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی (مقررات اداره کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پارس(عسلویه)/ ماهشهر) و سایر شرایط ذکر شده در این آگهی و دفترچه راهنما، دعوت به همکاری نماید.

۲- برنامه زمان بندی برگزاری آزمون

برنامه زمان بندی ثبت نام و برگزاری آزمون براساس جدول شماره ۱ می باشد.

جدول شماره 1: زمان بندی ثبت نام و برگزاری آزمون
عنوان برنامه زمان بندی
ثبت نام در سامانه و اخذ کد رهگیری و ویرایش اطلاعات 1401/11/08 تا 1401/11/24
مراجعه به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه 1401/12/01 تا 1401/12/03
برگزاری آزمون کتبی 1401/12/04 یا 1401/12/05

• در صورت تغییر در برنامه زمان بندی ذکر شده در جدول شماره ۱، مراتب از طریق سایت آزمون به آدرس pgpic.iran-azmoon.ir به داوطلبان، اطلاع رسانی خواهد شد.
• مکان، ساعت و محل برگزاری آزمون (در شهرهای بوشهر، شیراز، اهواز و تهران) در زمان دریافت کارت ورود به جلسه و از طریق سامانه pgpic.iran-azmoon.ir اعلام خواهد شد.
• در صورت ضرورت و نیاز به تغییر در زمان و مکان برگزاری آزمون، موضوع از طریق سایت pgpic.iran-azmoon.ir به داوطلبان، اطلاع رسانی خواهد شد.

۳- جدول نیروی انسانی مورد نیاز

نیازمندی های نیروی انسانی شرکت های مورد نظر (حسب مورد)، براساس جدول شماره ۲ می باشد.

استخدام در شرکت های پتروشیمی منطقه عسلویه
استخدام در شرکت های پتروشیمی منطقه عسلویه

*تبصره ۱ : برای نیازمندی ‏های نیروی انسانی شرکت در گروه مشاغل با مدرک مورد نیاز کاردانی (حفاظت الکترونیکی (حراست)، تکنسین آزمایشگاه، تکنسین ابزار دقیق، آتش نشان/ آتش نشان راننده «ردیف های شماره ۱۷، ۱۸، ۲۰،۱۹»)، صرفا متقاضیان بومی استان بوشهر و شهرستان های پارسیان، لامرد و مهر (مطابق با تعریف بومی در بند ۵-۱) مجاز به ثبت‏ نام می‏ باشند.
تبصره ۲: درصورتی که آمار ثبت‎ نام شدگان برای رشته ‎های ذکر شده در تبصره یک، تا دو روز قبل از اتمام مهلت ثبت نام، به سه برابر ظرفیت مورد نیاز مرحله مصاحبه نرسد، در اطلاعیه‎ بعدی شرایط جدید ثبت نام اعلام خواهد شد.
تبصره ۳: برای رشته های تحصیلی مورد نیاز ذکر شده در جدول شماره ۲، مدارک تحصیلی متقاضیانی که عنوان رشته تحصیلی آن ها، بدون گرایش در دانشنامه یا گواهینامه موقت ذکر شده قابل پذیرش می باشد.
تبصره ۴: متقاضیان شرکت کننده در گروه مشاغل آتش ‏نشان/ آتش ‏نشان راننده، درصورت دارا بودن گواهینامه رانندگی (پایه یک و یا دو) و راه یابی به مرحله مصاحبه تخصصی- رفتاری، می توانند اصل و تصویر گواهینامه را در این مرحله به مجری آزمون ارایه نمایند.
تبصره ۵: متقاضیان شرکت کننده در گروه مشاغل آتش ‏نشان/ آتش‏ نشان راننده، درصورت دارا بودن عناوین قهرمانی ورزشی در سطح بین المللی، ملی و استانی و راه یابی به مرحله مصاحبه تخصصی- رفتاری، می توانند اصل و تصویر حکم قهر مانی را در این مرحله به مجری آزمون ارایه نمایند.
تبصره ۶ : متقاضیانی که براساس نیازمندی های اعلام شده با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، در آزمون ثبت نام می نمایند، ضروری است درصورت ورود به مرحله مصاحبه تخصصی- رفتاری، اصل و تصویر مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارایه نمایند.
تبصره ۷: دارندگان مدارک تحصیلی از دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، تهران، اصفهان، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، شهید بهشتی، شهید چمران اهواز، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز و صنعت نفت، با یک نمره تقلیل «نسبت به حداقل معدل اعلام شده در جدول شماره ۲»، مجاز به ثبت نام می باشند.

۴- شرایط عمومی متقاضیان

متقاضیان ثبت نام در آزمون، می بایست شرایط عمومی زیر را دارا باشند.
۱. تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران؛
۲. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۳. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی؛
۴. داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی و روانشناختی با تایید پزشک متخصص طب کار مورد تایید شرکت؛
۵. عدم سوء پیشینه و سابقه محکومیت کیفری موثر؛
۶. عدم اعتیاد به مصرف مواد مخدر؛
۷. عدم اشتغال به کار به صورت رسمی، پیمانی و یا آزمایشی در سازمان های دولتی و همچنین نداشتن تعهد خدمت در سایر شرکت ها و سازمان ها؛

تبصره ۱: ضروری است داوطلب، نسبت به ارایه تعهد کتبی به شرکت مبنی بر عدم دارا بودن تعهد خدمت در سایر شرکت ها و سازمان ها اقدام نماید؛

تبصره ۲: چنانچه در هر مرحله از فرایند ارزیابی و بکارگیری داوطلب، مکاتبه ای از طرف شرکت ها و سازمان های ذیربط مبنی بر دارا بودن تعهد خدمت متقاضی شرکت کننده در آزمون مطرح گردد، از ادامه روند ارزیابی، بکارگیری و ادامه همکاری وی ممانعت به عمل خواهد آمد.

۸. دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه یا داشتن کارت معافیت دایم غیرپزشکی برای متقاضیان مرد؛

تبصره ۱: تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه و یا صدور کارت معافیت دایم غیر پزشکی باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ (آخرین روز ثبت نام) باشد.

تبصره ۲: متقاضیانی که از طریق بنیاد ملی نخبگان در حال گذراندن خدمت نظام وظیفه می باشند، براساس ضوابط مربوط و با ارایه مکاتبه رسمی از بنیاد ملی نخبگان، ثبت نام آنها در آزمون امکان‏ پذیر می باشد. این گروه از متقاضیان در صورت پذیرش در مرحله آزمون کتبی، در صورتی می توانند در آزمون مصاحبه تخصصی -رفتاری شرکت نمایند که کارت پایان خدمت نظام وظیفه خود را حداکثر تا روز برگزاری مصاحبه، به مجری آزمون ارایه نمایند.
۹. دارا بودن دانشنامه یا گواهینامه موقت فراغت از تحصیل مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کلیه متقاضیان مقاطع مختلف دانشگاهی، بدون ذکر کلمه ارزش استخدامی؛

تبصره ۱: تاریخ فراغت از تحصیل داوطلبان می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ (آخرین روز ثبت نام) باشد.

تبصره ۲: آخرین مدرک تحصیلی ارایه شده مورد ملاک آزمون در زمان ثبت نام، مبنای استخدام خواهد بود و شرکت هیچ گونه تعهدی نسبت به پذیرش و تعدیل مدارک تحصیلی بالاتر در طول دوران خدمت کارکنان را ندارد.
بدیهی است در صورتیکه متقاضیان استخدام، قبل از ثبت نام، مدارک تحصیلی بالاتری نسبت به مدرک ثبت شده در آزمون را داشته باشند، مدارک تحصیلی مورد نظر تحت هیچ شرایطی، قابل پذیرش نمی باشد.

تبصره ۳: دانشنامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور در صورتی مورد تایید می باشد که به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

۱۰. متقاضیان دارای شرایط سنی ذکر شده در جدول شماره ۳ می توانند نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

جدول شماره 3: شرایط سنی متقاضیان شرکت در آزمون
ردیف مقطع تحصیلی حداکثر سن
(تا تاریخ اولین روز ثبت نام)
تاریخ تولد
(به بعد)
1 کاردانی (فوق دیپلم) 30 1371/11/08
2 کارشناسی 34 1367/11/08
3 کارشناسی ارشد 36 1365/11/08

تبصره: حداکثر سن اعلام شده برای تمامی مقاطع تحصیلی با احتساب خدمت نظام وظیفه منظور گردیده است.

۵- امتیازات ویژه

۱-۵. امتیاز متقاضیان بومی

برای متقاضیان بومی براساس جدول شماره ۴ امتیاز ویژه منظور خواهد شد.

جدول شماره 4: امتیاز متقاضیان بومی
ردیف متقاضیان بومی امتیاز ویژه
(ضریب امتیاز)
1 شهرستان های بندرعسلویه، کنگان، دیر، جم 1.40
2 سایر شهرهای استان بوشهر و شهرستان های پارسیان، لامرد و مهر 1.15

۱. بومی به متقاضیانی اطلاق می شود که حداقل دارای یکی از شرایط زیر باشند:
الف. محل تولد متقاضی، یکی از شهرستان های استان بوشهر و یا شهرستان های مهر، لامرد و پارسیان باشد.
ب. محل صدور شناسنامه متقاضی، یکی از شهرستان های استان بوشهر و یا شهرستان های مهر، لامرد و پارسیان باشد.
پ. محل اخذ مدرک تحصیلی مقطع دیپلم پایه متقاضی، یکی از شهرستان های استان بوشهر و یا شهرستان های مهر، لامرد و پارسیان باشد.
ملاک شناسایی شهرستان های مورد اشاره، بر اساس آخرین تقسیمات جغرافیایی کشور می-باشد.
۲. امتیاز تخصیص داده شده به متقاضیان بومی صرفا در مرحله آزمون کتبی (با ثبت اطلاعات بومی در سامانه الکترونیکی براساس مستندات موثق توسط متقاضی) منظور خواهد شد.
نکته: متذکر می شود، داوطلبان گرامی نسبت به کنترل و ثبت اطلاعات موثق براساس موارد یاد شده در سامانه آزمون اقدام نمایند، بدیهی است در صورت عدم احراز صحت اطلاعات ثبت نام در زمان کنترل مستندات، از ادامه فرایند ارزیابی داوطلب جلوگیری به عمل خواهد آمد.
۲-۵. سهمیه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران
خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در کلیه رشته های شغلی مورد نیاز «متناسب با ظرفیت جذب در رشته مورد نظر» به شرح زیر از سهمیه ویژه برخوردار خواهند شد:
۱- بیست و پنج درصد از ظرفیت استخدامی به خانواده های معظم شاهد، جانبازان و آزادگان، شامل همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالاتر اسارت، خواهر و برادر شهید تخصیص می یابد.
۲- پنج درصد از ظرفیت استخدامی به رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، همسر و فرزندان آنان، فرزندان جانبازان کمتر از بیست و پنج درصد و آزادگان با کمتر از یکسال اسارت تخصیص می یابد.
تبصره ۱: جهت استفاده از امتیاز تخصیص داده شده برای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ارایه کد ایثارگری و یا اخذ تاییدیه از بنیاد شهید و امور ایثارگران الزامی است.
ضمنا لازم به ذکر است، اطلاعات مورد نظر از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار «به آدرس https://isaarit.isaar.ir/sayba/relatedisgr» استعلام می گردد.

تبصره ۲: مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها «که در سال جاری دریافت شده باشد» عبارتند از:

الف. معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
ب. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی، اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
پ. معاونت توسعه و سرمایه انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران.

۶- مراحل آزمون

مراحل برگزاری آزمون به شرح زیر می باشد:

۱. این آزمون در دو مرحله برگزار می گردد، در مرحله اول شرکت کنندگان از طریق آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) مورد سنجش قرار می گیرند و براساس نتایج مرحله اول آزمون، حداقل سه برابر ظرفیت نیروی انسانی مورد نیاز، به مرحله دوم آزمون، جهت انجام مصاحبه تخصصی- رفتاری دعوت خواهند شد و پس از انجام مصاحبه تخصصی- رفتاری، متناسب با ظرفیت مورد نیاز (براساس جدول شماره ۲)، افرادی که بالاترین امتیاز را کسب نموده باشند، جهت انجام سایر مراحل اداری دعوت می گردند، بدیهی است اعلام اسامی نفرات در این مرحله به منزله پذیرش قطعی محسوب نمی گردد؛

تبصره: آمادگی جسمانی متقاضیان گروه مشاغل آتش نشان/ آتش نشان راننده، قبل از ورود به مرحله دوم آزمون (مصاحبه تخصصی- رفتاری)، براساس شاخص های استاندارد مشاغل ایمنی و آتش نشانی برگرفته شده از استاندارد NFPA، ارزیابی می گردد که درصورت کسب امتیاز لازم در این بخش، افراد واجدشرایط به مرحله بعدی آزمون (مصاحبه تخصصی- رفتاری) راه خواهند یافت.

۲. در آزمون کتبی، یک دفترچه، حاوي سوال هاي عمومی و تخصصی به هر داوطلب ارایه خواهد شد؛
۳. ضریب نمره آزمون مرحله کتبی، بر اساس ۴۰ درصد عمومی و ۶۰ درصد تخصصی محاسبه می گردد؛
۴. کلیه سوالات عمومی و تخصصی به صورت چهارگزینه اي می باشد. توضیح اینکه به ازاي هر پاسخ غلط، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد؛

لازم به ذکر است یکی از گزینه های پاسخ نامه آزمون توسط داوطلب می بایست با استفاده از مداد نرم تکمیل گردد.

۵. محاسبه نمره نهایی هر داوطلب با در نظر گرفتن ۶۰ درصد برای مرحله آزمون کتبی (عمومی، تخصصی) و ۴۰ درصد برای مرحله مصاحبه تخصصی- رفتاری صورت می پذیرد.

۷- مواد آزمون

مواد آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) براساس توضیحات ارایه شده در زیر می باشد:

۱-۷. مواد آزمون کتبی عمومی

مواد آزمون کتبی عمومی برای هریک از گروه های شغلی به شرح جدول شماره ۵ می باشد:

جدول شماره 5: ضرایب مواد آزمون کتبی عمومی
عنوان ضریب
زبان و ادبیات فارسی 1
اطلاعات عمومی رایانه 1.5
زبان انگلیسی عمومی 1
هوش و توانمندی هاي ذهنی 2

۲-۷. مواد آزمون کتبی تخصصی

مواد آزمون کتبی تخصصی برای هریک از گروه های شغلی مورد نیاز به شرح جدول شماره ۶ می باشد:

جدول شماره ۶: مواد آزمون کتبی تخصصی

جدول شماره ۵: ضرایب مواد آزمون کتبی عمومی

جدول شماره 5: ضرایب مواد آزمون کتبی عمومی
ردیف گروه مشاغل مواد آزمون
1 بهره‌بردار سایت انتقال حرارت، انتقال جرم و عملیات واحد، مکانیک سیالات، ترمودینامیک، سینتیک و طراحی راکتور، کنترل
2 مکانیک حرارت و سیالات، دینامیک و ارتعاشات، استاتیک و مقاومت مصالح، ترمودینامیک
3 بازرسی ایمنی/ تعمیر تجهیزات آتش‌نشانی بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، مهندسی خوردگی، مدیریت بحران‌های صنعتی، مهندسی ایمنی صنایع نفت و گاز، آنالیز کیفی و کمی ریسک در ایمنی
4 برق ماشین‌های ‏الکتریکی، سیستم‌های ‌کنترل‌خطی، بررسی ‌سیستم‌های ‌قدرت، مدارهای ‌الکتریکی، الکترونیک، مدار منطقی
5 ابزاردقیق کنترل در ابزار دقیق، مدارهای الکتریکی1 و 2، سیستم‌های کنترل هوشمند، سنسورها و مبدل‌ها، میکروکنترلرها
6 سامانه‌ها و فناوری اطلاعات ساختمان داده و الگوریتم، سیستم عامل، شبکه‌های کامپیوتری، مدارهای منطقی، نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها، معماری کامپیوتر، پایگاه داده
7 شیمیست آزمایشگاه شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی فیزیک
8 مالی و حسابداری حسابداری مالیاتی، حسابداری صنعتی، اصول تنظیم و کنترل بودجه، ریاضی و آمار، حسابرسی، مدیریت مالی
9 برنامه‌ریزی نگهداری و تعمیرات کنترل پروژه، آمار و احتمال، اقتصاد مهندسی، مبانی سازمان و مدیریت، تحقیق در عملیات، کنترل تولید و موجودی
10 منابع انسانی مبانی سازمان و مدیریت، مدیریت منابع انسانی، قانون‌کار، روانشناسی‌کار، مدیریت رفتار سازمانی، آمار
11 زنجیره تامین و فروش (بازرگانی) بازاریابی، اقتصاد خرد و کلان، اینکوترمز (2020)، بازرگانی بین‌الملل، مبانی ‌سازمان و مدیریت، سیستم‌های خرید و انبارداری، حقوق بازرگانی
12 بازرسی فنی خواص فیزیکی، خواص مکانیکی، شیمی فیزیک و ترمودینامیک، خوردگی و الکتروشیمی، تست غیر مخرب، حرارت و سیالات
13 کارشناس تغذیه شیمی مواد غذایی، رژیم درمانی، میکروب‌شناسی مواد غذایی، بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه، تغذیه اساسی
14 محیط زیست شیمی و میکروبیولوژی، آلودگی آب، هوا، خاک و کنترل آن، دفع مواد زاید صنعتی، تصفیه آب و پساب صنعتی، آلاینده‌های آلی پایدار
15 حقوقی و پیمان‌ها حقوق اساسی، حقوق بین‌الملل (عمومی و خصوصی)، حقوق تجارت، حقوق کار، حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، آیین دادرسی کیفری
16 سیویل و سازه نقشه‌کشی و نقشه‌برداری، تحلیل سازه‌ها 1 و 2، طراحی‌ سازه‌های صنعتی، مکانیک سیالات و هیدرولوژی مهندسی
17 حفاظت الکترونیکی (حراست) سخت‌افزار کامپیوتر، مبانی الکترونیک، شبکه‌های کامپیوتری، مبانی امنیت اطلاعات، پروتکل‌های امنیتی، امنیت داده و شبکه
18 تکنسین آزمایشگاه شیمی عمومی، شیمی آلی، ترمودینامیک، مکانیک سیالات، حرارت، موازنه مواد و انرژی، انتقال جرم و عملیات واحد
19 تکنسین ابزاردقیق مدارهای الکتریکی، مدارهای منطقی، اصول اندازه‌گیری الکتریکی و سنسورها، رله و حفاظت
20 آتش‌نشان/ آتش‌نشان راننده اصول پیشگیری و علل بروز و گسترش حریق، سیستم‌های اطفا، آبرسانی در عملیات اطفای حریق، قوانین کار و مقررات عمومی ایمنی، واکنش در مقابله با حریق و سوانح

• تمامی دروس تخصصی در هر رشته، دارای ضریب یک می باشند.

۸- مراحل ثبت نام

مراحل ثبت نام در آزمون به شرح زیر می باشد:

۱. مراجعه به وب سایت آزمون به نشانی: pgpic.iran-azmoon.ir
۲. تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سامانه ذکرشده در بند یک؛
۳. بارگذاری عکس ۴×۳ پرسنلی با زمینه سفید یا روشن.
نکته ۱ : عکس پرسنلی به صورت تمام رخ، بدون عینک، کراوات و کلاه گیس باشد؛
نکته ۲ : عکس پرسنلی جدید بوده، در صورت هرگونه تغییر ظاهری و یا عمل جراحی منجر به تغییر در چهره به هر شکل ممکن، داوطلب می بایست نسبت به تهیه عکس جدید اقدام نماید؛
نکته ۳: عکس پرسنلی خواهران، با مقنعه و با رعایت حجاب کامل به شکلی که تمام صورت مشخص باشد.

۹- نحوه پرداخت وجه ثبت نام

داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند از ساعت ۸ صبح روز شنبه مورخه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه مورخه ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ جهت ثبت نام به آدرس اینترنتی pgpic.iran-azmoon.ir مراجعه و پس از بارگذاری، کنترل اطلاعات و واریز آنلاین مبلغ ۶۵۰.۰۰۰ (ششصدوپنجاه هزار) ریال به عنوان هزینه ثبت نام، نسبت به اخذ کد رهگیری و دریافت نسخه چاپی از اطلاعات ثبت شده اقدام نمایند.

۱۰- موارد کلیدی مرتبط با ثبت نام و برگزاری آزمون

۱. جهت جلوگیری از اتلاف وقت در هنگام ثبت نام، فایل الکترونیکی «عکس» مورد نیاز ثبت نام را تهیه نموده و همچنین جهت واریز وجه ثبت نام از اطلاعات مربوط به رمز پویا (اینترنتی) و cvv۲ کارت بانکی و همچنین فعال بودن امکان خرید اینترنتی کارت بانکی خود اطمینان حاصل فرمایید.
۲. ثبت نام زمانی تکمیل می شود که کد رهگیری از طریق سامانه به متقاضی اعلام گردد.
۳. مسئولیت صحت ثبت اطلاعات در سامانه اینترنتی به عهده شخص متقاضی می باشد. بدیهی است چنانچه مغایرتی در مندرجات مدارک ارایه شده با شرایط آگهی و دفترچه راهنمای آزمون وجود داشته باشد از ادامه مراحل جذب متقاضی در هر مرحله جلوگیری به عمل خواهد آمد و متقاضی حق هیچ‎گونه اعتراضی را نخواهد داشت.
نکته: به طور مکرر مشاهده گردیده افرادی که ثبت نام خود را از طریق کافی نت و یا از طریق شخص ثالث انجام می دهند، در ورود اطلاعات و صحت آن دچار مشکل شده و در فرآیند شرکت داوطلب در آزمون و مراحل بعدی آن اختلال جدی به وجود می آید. لذا ضروری است در هنگام ثبت نام از ورود صحیح و کامل کلیه اطلاعات مورد نیاز مطابق با مشخصات فردی، اطمینان حاصل گردد.
۴. همراه داشتن کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی یا شناسنامه در روز برگزاری آزمون، ضروری می باشد.
۵. داوطلبان می بایست پس از اخذ کارت ورود به جلسه آزمون از طریق سامانه، نسبت به کنترل صحت مشخصات فردی، محل تولد و صدور شناسنامه، مدرک تحصیلی، معدل، سهمیه ایثارگری، شماره داوطلبی، شماره صندلی، ساعت و محل برگزاری آزمون اطمینان حاصل نمایند.

۱۱- تذکرات مهم

با توجه به اینکه صحت اطلاعات و مدارک متقاضیان شرکت کننده در آزمون، طی چند مرحله مورد ارزیابی قرار می گیرد، لذا توجه به موارد زیر الزامی است.
۱. ثبت نام در آزمون صرفا به صورت اینترنتی و براساس اطلاعات مندرج در آگهی و دفترچه راهنمای آزمون و از طریق سامانه ثبت نام به نشانی pgpic.iran-azmoon.ir انجام و نیازی به ارسال فیزیکی مدارک در این مرحله نمی‎باشد؛
۲. جذب نیروی انسانی در شرکت های مورد نظر بر اساس موفقیت متقاضیان در تمامی مراحل ارزیابی، مشتمل بر آزمون کتبی (عمومی و تخصصی)، مصاحبه تخصصی – رفتاری، ارزیابی آمادگی جسمانی (برای گروه مشاغل آتش نشان/ آتش نشان راننده) و معاینات پزشکی طب کار و سایر مراحل اداری متناسب با برنامه های اجرایی شرکت صورت می پذیرد و چنانچه متقاضیان در هر یک از مراحل مورد نظر شرایط لازم را کسب ننمایند، موضوع ادامه مراحل استفاده از خدمات آنها منتفی می گردد؛
۳. داوطلبانی که در مرحله ثبت نام و یا هریک از مراحل آزمون، تخلف نمایند (جعل مدرک، تقلب، ثبت اطلاعات خلاف واقع و …)، از شرکت در سایر آزمون های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، محروم خواهند شد؛
۴. با توجه به اینکه اصالت مدارک ارایه شده، توسط شرکت استعلام خواهد شد، چنانچه در هر مرحله از رسیدگی، عدم صحت و اعتبار مدارک برای شرکت محرز گردد، در همان مقطع از ادامه همکاری افراد مورد نظر ممانعت به عمل خواهد آمد و مسئولیت این مورد بدون حق هرگونه اعتراض به عهده فرد متقاضی می باشد و شرکت در خصوص مطالبه خسارات وارده اقدام خواهد نمود؛
۵. مکان برگزاری مصاحبه تخصصی – رفتاری، به تشخیص شرکت شهرستان بندرماهشهر و یا عسلویه خواهد بود؛
۶. دریافت مدارک و اعلام نتایج در مرحله آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی – رفتاری به منزله پذیرش نهایی داوطلب تلقی نخواهد شد و شرکت نسبت به انتخاب نیروهای مورد نیاز خود، پس از موفقیت در تمامی مراحل آزمون، انجام مراحل اداری و طی موفقیت ‎آمیز دوره های کارآموزی و کارورزی اقدام خواهد نمود؛
۷. پذیرفته‌شدگان مکلف هستند، از تاریخی که شرکت اعلام خواهد نمود، در مراکز آموزشی و صنعتی به عنوان کارآموز/ کارورز در منطقه مورد نظر شرکت «ماهشهر/ عسلویه و یا سایر مناطق» حضور داشته باشند؛
۸. مدت زمان کارآموزی/ کارورزی حداقل ۱۸ ماه خواهد بود؛
۹. در طول مدت زمان کارآموزی / کارورزی حداقل حقوق مصوب شورایعالی کار پرداخت خواهد شد؛
۱۰. فقط در طول دوره کارآموزی و کارورزی، امکانات خوابگاهی «به صورت مجردی» ارایه خواهد شد؛
۱۱. حضور پذیرفته شدگان در مراکز کارآموزی و کارورزی براساس برنامه زمان بندی تعیین شده توسط شرکت، به صورت شبانه روزی می باشد؛
۱۲. قرارداد همکاری پذیرفته شدگان نهایی، در دوران کارآموزی و کارورزی توسط شرکت ره آوران فنون پتروشیمی (مجری برگزاری دوره های کارآموزی و کارورزی) تحت عنوان کارآموز/کارورز منعقد می گردد؛
۱۳. پذیرفته شدگان آزمون مکلف می باشند قبل از شروع فرایند کارآموزی، نسبت به ارایه تعهدنامه محضری مبنی بر حداقل پنج سال خدمت در شرکت (به شرط تمدید قرارداد سالانه) و سایر تضامین (سفته) اقدام نمایند؛
۱۴. قرارداد کار پذیرفته شدگان نهایی در صورت گذراندن موفقیت آمیز دوران کارآموزی و کارورزی و اخذ گواهینامه صلاحیت حرفه ای از شرکت ره آوران فنون پتروشیمی، مطابق با قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی (مقررات اداره کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پارس(عسلویه)) می باشد که با مدت معین (سالیانه)، تنظیم و متناسب با ارزیابی رفتاری و عملکرد، قابل تجدید می باشد؛
۱۵. محل کار کلیه پذیرفته شدگان واجد شرایط بعد از گذراندن موفقیت‎ آمیز دوره های کارآموزی و کارورزی، شرکت مربوطه (حسب مورد) واقع در منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) خواهد بود؛
۱۶. برنامه کاری تمامی نیروها پس از اتمام دوره کارآموزی و کارورزی بصورت ساکن – شاغل می¬باشد و شرکت هیچ گونه تعهدی جهت تامین مسکن و ارایه تسهیلات ودیعه مسکن را نخواهد داشت؛
۱۷. با توجه به ماهیت مشاغل مختلف در صنعت، برنامه کاری مشاغل، بنا به تشخیص شرکت به صورت نوبتکار و یا روزکار تعیین می گردد؛
۱۸. پس از جذب و بکارگیری افراد واجد شرایط، ارایه سرویس ایاب و ذهاب، صرفا در مراکزی که توسط شرکت به عنوان محل تجمع تعیین می گردد، امکان پذیر خواهد بود؛
۱۹. کارکنانی که از طریق آزمون های استخدامی قبلی شرکت های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس پذیرش و درحال گذراندن دوره های آموزشی و یا در شرکت های گروه اشتغال بکار دارند، مجاز به ثبت نام در این آزمون نمی باشند؛
۲۰. الزامی است متقاضیان در زمان ثبت نام، نسبت به تعیین شرکت های مورد نظر جهت طی فرایند ارزیابی، مطابق با دفترچه راهنمای آزمون اقدام نمایند؛
۲۱. انتخاب دواطلبین واجدشرایط براساس امتیاز مکتسبه نهایی، جهت همکاری با هریک از شرکت های مورد نظر در منطقه، با مجری برگزاری آزمون می باشد؛
۲۲. ضروری است متقاضیان به منظور کسب اطلاعات مرتبط در خصوص آزمون، مکررا به سایت آزمون به آدرس، pgpic.iran-azmoon.ir مراجعه نمایند. بدیهی است هرگونه اطلاع رسانی از طریق سایر منابع، معتبر نمی‎باشد؛
۲۳. متقاضیان می توانند در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهام در زمینه برگزاری آزمون، در تمام ساعات شبانه روز از طریق سامانه pgpic.iran-azmoon.ir « قسمت ارتباط با ما» سوالات خود را مطرح نمایند؛
۲۴. ثبت نام متقاضیان در آزمون به منزله پذیرش کلیه مفاد آگهی آزمون، ضوابط، مقررات و دستورالعمل های شرکت می باشد و حق هرگونه ادعایی درخصوص عدم اطلاع از مفاد آگهی و دفترچه راهنمای آزمون از متقاضی سلب می گردد.

با آرزوی موفقیت- شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام