کتاب استخدامی اداری ها
آزمون های استخدامی

فراخوان امریه سربازی سازمان اداری و استخدامی، سازمان بهره‌وری و مرکز آموزش مدیریت دولتی

فراخوان امریه سربازی سازمان اداری و استخدامی كشور در سال ۱۴۰۲

شناسنامه قانون- سازمان اداری و استخدامی کشور به منظور بهره‌مندی از ظرفیت و توان علمی جوانان تحصیلکرده در پیشبرد اهداف سازمانی خود در سال ۱۴۰۲، دانش‌آموختگان دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای گذراندن دوره ضرورت خدمت سربازی به صورت امریه می‌پذیرد.

متقاضیانی که از اول تیرماه ۱۴۰۲ اعزام به خدمت هستند، در طرح «سرباز دولت یار» جهت به‌کارگیری در این سازمان و دستگاه‌های تابعه؛ سازمان ملی بهره‌وری ایران و مرکز آموزش مدیریت دولتی پذیرفته خواهند شد.

فراخوان امریه سربازی سازمان اداری و استخدامی كشور در سال ۱۴۰۲

شرایط عمومی و اختصاصی

شرایط عمومی و اختصاصی این فراخوان جهت پذیرش مشمول وظیفه برای گذراندن دوره ضرورت در این سازمان و دستگاه‌های تابعه به این شرح اعلام شده است:

۱- دارا بودن مدرک تحصیلی دکتری و فوق‌لیسانس در رشته‌های تحصیلی مرتبط با وظایف و ماموریت‌های سازمان اداری و استخدامی کشور.
۲- فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
۳- داشتن حداقل معدل کل ۱۶ برای رشته‌های تحصیلی (فنی و مهندسی) و ۱۷ برای سایر رشته‌ها (موارد استثناء با تایید کمیته سرمایه انسانی سازمان).
۴- کسب حدنصاب امتیاز در مصاحبه کمیته مربوطه سازمان اداری و استخدامی.
۵- تایید گزینش و حراست.

اولویت پذیرش مطابق این فراخوان با اعضای درجه یک خانواده ایثارگران، افراد بومی شهر تهران و دانشجویان ممتاز است. همچنین انتخاب افراد مطابق با ضوابط دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبری حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح با داشتن یکی از این شرایط انجام می‌پذیرد: تأهل، معاف از رزم، خانواده ایثارگران؛ شهدا، مفقودالاثر، جانبازان، آزادگان، رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه جبهه، افراد تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی، حداقل ۶ ماه سابقه عضویت در پایگاه مقاومت بسیج، نخبگان و استعدادهای برتر و دانشجویان ممتاز، ایتام، حافظان قرآن و قاریان برتر، موفقیت در مصاحبه مربوطه و همچنین تایید صلاحیت از هسته مرکزی گزینش و حراست با در نظر گرفتن عدم وابستگی سببی و نسبی با افراد شاغل در دستگاه اجرایی مورد تقاضای مشمولین وظیفه.

رشته‌های تحصیلی مورد نیاز

رشته‌های تحصیلی مورد نیاز این سازمان در مقطع دکتری، تمامی گرایش‌های رشته‌های مدیریت، مهندسی صنایع، حقوق، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، برنامه‌ریزی آموزشی، اقتصاد – اقتصاد محیط زیست، اقتصاد نظری، زبان انگلیسی، علوم ارتباطات، گرافیک، برنامه‌ریزی درسی، تکنولوژی آموزشی، آینده‌پژوهی در تمامی گرایش‌ها، آموزش‌عالی علوم کامپیوتر، ریاضی کاربردی، مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی، آمار، مدیریت فناوری اطلاعات، الگوریتم و محاسبات اعلام شده است.

رشته‌های تحصیلی مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد نیز تمامی گرایش‌های رشته‌های مدیریت، مهندسی صنایع، حقوق، مالی و حسابداری، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، ریاضی کاربردی، مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی، آمار، اقتصاد – اقتصاد محیط زیست، اقتصاد نظری، زبان انگلیسی، علوم ارتباطات، گرافیک، تحقیقات آموزشی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، تکنولوژی آموزشی، برنامه‌ریزی آموزشی، آموزش بزرگسالان، برنامه‌ریزی درسی و مهندسی نرم‌افزار اعلام شده است.

نکته‌های قابل توجه

 • تمامی نفرات در محل ساختمان‌های ستاد سازمان اداری و استخدامی کشور و دستگاه های تابعه به‌کارگیری خواهند شد.
 • ثبت نام اینترنتی به منزله پذیرش متقاضی به منظور بهره‌مندی از طرح امریه سربازی سازمان اداری و استخدامی کشور نیست.
 • پس از ثبت نام، متقاضیان پذیرفته شده برای شرکت در مصاحبه کمیته مربوطه دعوت می‌شوند. در این مرحله ارائه اصل مدارک شناسایی و تحصیلی الزامی است.
 • ارائه هرگونه اطلاعات اشتباه، کتمان حقیقت یا نقص مدارک موجب ابطال درخواست متقاضی خواهد شد.
 • میزان حقوق پرداختی به مشمولان امریه سربازی سازمان اداری و استخدامی کشور هم‌تراز با سایر نظامیان هم‌رتبه خواهد بود.
 • متقاضیان هنگام ثبت‌نام، باید فاقد غیبت از نظام وظیفه بوده و همچنین دوره آموزش نظامی را نگذرانده باشند.
 • در صورت ناقص بودن مدارک تایید گزینش، برگه اعزام و…، متقاضی در لیست اعزام قرار نخواهد گرفت.
 • متقاضیانی که دارای کسر خدمت باشند، تقاضای ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
 • متقاضیان پس از تایید نهایی اقدام به اخذ برگه اعزام به خدمت کرده و می‌بایست برگه اعزام خود را به واحد امور طرح و برنامه و تعالی منابع انسانی اداره و استخدامی کشور تحویل دهند.
 • با توجه به اعلام سازمان نظام وظیفه در خصوص «عدم امکان تمدید تاریخ اعزام مشمولان» از سوی سازمان مذکور، متقاضیان می‌بایست نسبت به تهیه برگه اعزام مربوط به آن دوره اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای بارگذاری هنگام ثبت‌نام

 • خلاصه سوابق تحصیلی، مطالعاتی و تجربی؛ در یک صفحه.
 • تصویر گواهی ایثارگری؛ ویژه متقاضیان خانواده ایثارگران.
 • تصویر گواهی عضویت در بسیج؛ ویژه بسیجیان.

متقاضیان برای تکمیل فرم درخواست گذراندن دوره ضرورت وظیفه در سازمان اداری و استخدامی کشور و مراکز تابعه اینجا کلیک کنید.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام