کتاب استخدامی اداری ها
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اعطای امتیازات اداری و استخدامی در دانشگاه‌های علوم پزشکی به دلیل کرونا

امتیازات و حمایت‌های اعضای هیئت علمی، دستیاران و کارورزان و دانشجویان خط مقدم مبارزه با کرونا (بخشنامه شماره 1770/100 مورخ 25/12/1398 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)

رییس/ سرپرست محترم دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی …

با سلام و احترام؛

پیرو مکاتبات قبلی در خصوص ضرورت حمایت همه جانبه از طلایه‌داران خطوط مقدم مبارزه با کرونا اعم از اعضای محترم هیأت علمی، دستیاران، کارورزان و دانشجویان عزیز، ضمن تأکید مجدد بر اولویت تأمین سلامت ایشان، مقتضی است تسهیلات و حمایت‌های جامع‌تری برای اسفندماه سال جاری و فروردین ماه سال 1399 در موارد زیر به عمل آید.

1- اختصاص فضای استراحت مناسب برای کادر درمانی اعم از اعضای هیأت علمی و دستیاران و کارورزان، تا ایشان در فاصله کشیک‌های موظف بتوانند استراحت مناسب داشته باشند.

2- اختیاری نمودن طرح یک ماهه رزیدنتی در بیمارستان‌هایی که درگیر درمان بیماران کرونایی می‌باشند.

3- لحاظ نمودن حداکثر 30 نمره به پیشنهاد رئیس بخش و تأیید مدیر گروه در بخش فعالیت حرفه‌ای در آزمون ارتقاء سالیانه دستیاران بر اساس میزان و نحوه همکاری در بخش‌هایی که فعالیت‌های تشخیصی- درمانی بیماران کروناییصورت می‌پذیرد.

4- تخصیص 2 نمره امتیاز در فعالیت‌های فرهنگی/ اجتماعی برای ارتقاء مرتبه علمی اعضای هیأت علمی به ازای هر هفته حضور فعال در فعالیت‌های تشخیصی- درمانی- دارویی و اجرایی مرتبط بیماران کرونایی به پیشنهاد رییس بخش و تأیید مدیر گروه.

5- کاهش 4 هفته از میزان تعهد خدمت دستیاران و انترن‌ها به ازای یک هفته فعالیت داوطلبانه در امور تشخیصی- درمانی- دارویی کروما و کاهش 2 هفته از میزان تعهد خدمت دستیاران و انترن‌ها به ازای یک هفته فعالیت موظف در این بخش‌ها. کاهش تعهدات موضوع این بند در خصوص مشمولان قانون برقراری عدالت آموزشی منوط به اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح قانونی می‌باشد.

6- به کلیه دستیاران و کارورزان که در اسفنداه و ماه‌های آتی در بخش‌های ارائه دهند خدمات به بیماران کرونایی خدمت نموده‌اند، حداقل سه برابر کمک هزینه تحصیلی با تأیید هیأت امنای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات درمانی پرداخت گردد.

7- در پرداخت کارانه کلیه اعضای هیأت علمی که در این ایام فعالیت داشته‌اند تسریع لازم به عمل آید.

8- کاهش تعهد خدمت اعضای هیأت علمی متعهد خدمت به میزان 4 برابر مدت ارائه خدمات در بخش‌هایی که خدمات تشخیصی و درمانی و دارویی در رابطه با بیماری کرونا ارائه می دهند و کاهش تعهد خدمت اعضای مذکور دو برابر با مدت فعالیت در سایر بخش‌ها. کاهش تعهدات موضوع این بند در خصوص مشمولان قانون برقراری عدالت آموزشی منوط به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح قانونی می‌باشد.

9- در مورد مشمولان قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان موارد زیر اعمال گردد:

الف) احتساب امتیاز در توزیع متمرکز

احتساب 50 امتیاز (معادل تأهل) در توزیع متمرکز برای دانشجویان و مشمولینی که در مراکز ریفرال مقابله با COVID-19 خدمت نموده‌اند.

ب) احتساب اولویت در توزیع غیرمتمرکز

در فرایند توزیع غیرمتمرکز، دانشجویان و مشمولینی که در مراکز ریفرال مقابله با COVID-19 خدمت نموده‌اند، جهت انجام موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان بر حسب مدت اشتغال در مرکز مذکور در سامانه نسبت به سایر داوطلبین از اولویت برخوردار خواهند شد.

ج) امکان تغییر محل خدمت سریع پس از بازه زمانی شش ماهه

تمامی دانشجویان و مشمولینی که در مراکز ریفرال مقابله با COVID-19 خدمت نموده باشند، پس از شش ماه با احتساب ضریب منطقه قادر به تغییر محل خدمت خود می‌باشند. 

د) موافقت با کسر خدمت پیام‌آوران حاضر در منطقه بحران

در صورت ارائه گواهی از مراجع ذی‌صلاح با کسر خدمت پیام‌آوران بهداشت به میزان سه برابر مدت زمانی که حین دوره تحصیل و مشمولیت در مراکز ریفرال مقابله با COVID-19 خدمت نموده‌اند موافقت خواهد شد.

هـ) دانشجویان دو سال آخر پزشکی و دانشجویان سال آخر پرستاری و علوم آزمایشگاهی که به صورت داوطلبانه در بیمارستان‌ها و مراکز تشخیصی منتخب خدمت نمایند، به پیشنهاد رییس بخش و تأیید مدیر گروه، هر یک ماه خدمت ایشان با ضریب سه پنجم، به عنوان انجام طرح موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان محسوب و از دوره خدمت آنان پس از پایان تحصیل کسر خواهد شد.

در خصوص دانشجویان پرستاری به ازای ساعات حضور در بالین از ساعات کارورزی در عرصه دانشجویان کسر خواهد شد.

دکتر سعید نمکی- وزیر و رییس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام