کتاب استخدامی اداری ها
بودجه ۱۴۰۰

آیین نامه اجرایی پرداخت کمک معیشت ماهانه جانبازان و آزادگان سال ۱۴۰۰

آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور موضوع: پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتال معسر فاقد شغل و درآمد

هیئت وزیران در اجرای تکلیف مقرر در بند (ب) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور درخصوص پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان غیر حالت اشتغال معسر فاقد شغل و درآمد، آیین نامه اجرایی مربوط به آن را تصویب کرد.

آیین نامه اجرایی پرداخت کمک معیشت ماهانه سال ۱۴۰۰

به موجب آیین نامه مذکور، جانبازان يا آزادگاني كه از صندوق هاي بيمه یا بازنشستگي حقوق بازنشستگي يا مستمري دریافت مي كنند و مستمری ایشان از حداقل حقوق كاركنان دولت کمتر است، منوط به اینکه فاقد هرگونه شغل و درآمد دیگری باشند، مابه التفاوت آن تا حداقل حقوق کارکنان دولت از محل این قانون توسط بنیاد پرداخت می شود.

مشمولين اين آيين نامه براي برخورداري از كمك معيشت موظفند اصل تقاضانامه مربوط و اقرارنامه محضری مبنی بر فاقد شغل و درآمد بودن خود را به بنياد شهید و امور ایثارگران محل پرونده خود ارايه نمايند و بنیاد موظف است به منظور برقراری کمک معیشت، اقدامات لازم را به عمل آورد.

بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین موظف است ظرف سه ماه نسبت به تدوین شیوه نامه مرتبط برای مشمولان این آیین نامه براساس درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماران صعب العلاج و افراد مشمول دارای محدودیت های جسمی حرکتی و ضایعات غیرجانبازی، اقدام نماید.

برقراري و پرداخت كمك معيشت به مشمولين در چهارچوب ضوابط اجرايي قانون بودجه سال ۱۴۰۰ كل كشور و در سقف اعتبارات تخصيص يافته از ابتداي سال ۱۴۰۰ امكان‌ پذير است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام