کتاب استخدامی اداری ها
بودجه 1401مقررات حقوق و دستمزد

اصلاح دوم مصوبه افزایش ضریب حقوق سال ۱۴۰۱ کارکنان و بازنشستگان دولت

اصلاح مصوبه افزایش ضریب حقوق سال ۱۴۰۱ کارکنان و بازنشستگان دولت (تصویبنامه شماره ۵۴۶۷۵/ت۵۹۹۸۳هـ مورخ ۵/۴/۱۴۰۱ هیئت وزیران)

سازمان برنامه و بودجه کشور- سازمان اداری و استخدامی کشور

هیئت وزیران در جلسه ۱/۴/۱۴۰۱ به پیشنهاد شماره ۴۶۱۶۹/۴۸۲۵۴ مورخ ۲۴/۳/۱۴۰۱ معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هضتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

در بند (۱۲) تصویبنامه شماره ۲۱۴۸۷/ت۵۹۸۲۶هـ مورخ ۱۵/۲/۱۴۰۱، عبارت “با همکاری به عبارت “به پیشنهاد” اصلاح و بعد از عبارت “نهاد ریاست جمهوری” عبارت “و تصویب هیئت وزیران الحاق می‌شود.

محمد مخبر- معاون اول رییس‌جمهور

بحث و تبادل نظر در صفحه اینستاگرام

توضیحات بیشتر:

با ابلاغ این مصوبه، متن بند ۱۲ مصوبه افزایش حقوق سال ۱۴۰۱ به شرح ذیل اصلاح می‌شود:

در اجرای بند (ی) تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، سازمان های اداری و استخدامی و برنامه و بودجه کشور مکلفند شرایط فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافه، موضوع بند (۱) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری را بر اساس فهرست مناطق کمتر توسعه یافته که به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت کشور و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و تصویب هیات وزیران به روز رسانی می گردد و محدوده مناطق عملیاتی دفاع مقدس که توسط ستاد کل نیروهای مسلح، موضوع بند (الف) ماده (۱۱۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اعلام می گردد، تا دو ماه پس از ابلاغ این تصویبنامه، بازبینی، تعدیل و ابلاغ نمایند.

ملاک هر گونه پرداخت فوق العاده های مذکور، از تاریخ ابلاغ، دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور خواهد بود.

با ابلاغ این اصلاحیه، تغییری در ارقام ریالی حقوقی هیچکدام از کارکنان دولت رخ نخواهد داد و تنها پس از اصلاح و بروزرسانی فهرست مناطق کمتر توسعه یافته و مناطق عملیاتی و تغییر در ضرایب محرومیت مناطق کمتر توسعه یافته، شاهد تغییر در ارقام کارگزینی برخی از کارکنان شاغل در این مناطق خواهیم بود.

بر اساس مصوبه افزایش ضریب سال جاری، مهلت تغییر و بروزآوری فهرست‌ مناطق کمتر توسعه یافته و مناطق عملیاتی ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ تعیین شده است.

مشاهده تصویب‌نامه اصلاحی:

1 دیدگاه

  1. سلام چرا کارکنا قراردادی کارمعین ‌دانشگاه فرهنگیان افزایش ۵۷اجرای نمیشه ولی برای شرکتی ها اجرای شده الان انهای که ۲سال اومدن و ما که ۲۵سال سابقه داریحقوقمان همتراز شد کجاش عدالته خواهشن پیگیری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام