کتاب استخدامی اداری ها
استخدام و تبدیل وضعیت

‌آیین نامه تسهیلات تشویقی قهرمانان رتبه‌های اول تا سوم (مصوبه شماره ۶۲۳۴۷/ت۱۷۳۱۶هـ مورخ ۱۱/۵/۱۳۷۶ هيأت وزيران)

سازمان تربیت بدنی

‌هیأت وزیران در جلسه مورخ 1376.5.8 بنا به پیشنهاد شماره 1.42869 مورخ 1375.9.25 سازمان تربیت بدنی و به استناد اصل یکصد و سی و‌هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین‌نامه تسهیلات تشویقی قهرمانان رتبه ‌های اول تا سوم را به شرح زیر تصویب نمود:

ماده 1- تسهیلات تحصیلی

‌الف- قهرمانان مسابقات المپیک، آسیایی، قهرمانی دانشجویان جهان، ارتشهای جهان (‌سیزم)، قهرمانی کشور و عضویت تیم ملی و قهرمانان‌رکوردشکن ملی و قهرمانان آموزشگاههای کشور به شرح زیر می‌توانند بدون کنکور در مقاطع تحصیلی زیر در موًً‌سسات تابعه وزارت فرهنگ و‌آموزش ‌عالی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه تحصیل دهند:

1- قهرمانان مسابقات المپیک – تا کارشناسی ارشد تربیت بدنی

2- قهرمانان مسابقات آسیایی – تا کارشناسی ارشد تربیت بدنی

3- قهرمانان مسابقات دانشجویان جهان- تا کارشناسی ارشد تربیت بدنی

4- قهرمانان مسابقات ارتشهای جهان (‌سیزم) – تا کارشناسی ارشد تربیت بدنی

5- قهرمانان کشور (‌در صورت احراز سه ‌بار مقام قهرمانی) و یا جابجا نمودن سه بار رکوردهای ملی و یا دو سال عضویت متوالی تیم ‌ملی، به گواهی‌سازمان تربیت بدنی

– تا کارشناسی تربیت بدنی

6- قهرمانان مسابقات المپیک جهانی و آسیایی و قهرمانی دانشجویان جهان در صورت تمایل به شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد از 20% ارفاق‌در نمرات حاصله استفاده خواهد نمود.

‌ماده 2 – تسهیلات اشتغال

‌سازمان امور اداری و استخدامی کشور حسب معرفی سازمان تربیت بدنی، نسبت به فراهم نمودن تسهیلات لازم برای استخدام قهرمانان مسابقات‌المپیک، جهانی، آسیایی، دانشجویان جهان و قهرمانی کشور در وزارتخانه ‌ها، سازمانها، شرکتهای دولتی و شهرداریها، در مشاغلی که شرایط احراز آنها‌را دارند، اقدام خواهد نمود.

ماده 3- تسهیلات زندگی

‌برای قهرمانان کشوری- آسیایی- جهانی و المپیک به تشخیص سازمان تربیت بدنی و به تناسب رشته و رنگ مدال و اهمیت مقام کسب ‌شده مزایایی از‌قبیل تسهیلات مسکن، زمین، اتومبیل ساخت داخل و هدایای نقدی در نظر گرفته شده و اعطا می‌شود. میزان این هدایا توسط سازمان تربیت بدنی‌حسب ‌مورد مشخص می‌شود و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این ماده همه ‌ساله به پیشنهاد سازمان تربیت بدنی توسط سازمان برنامه و بودجه تأ‌مین و ‌در ردیف اعتبارات جاری سازمان منظور خواهد شد.

ماده 4- از کارافتادگی ورزشی

‌قهرمانان کشوری- آسیایی- جهانی- المپیک، سیزم – قهرمانی دانشجویان جهان و آموزشگاههای کشور در حین تمرین و یا انجام مسابقه از بیمه‌جسمانی برخوردار بوده و در صورتی که دچار حادثه منجر به صدمه ‌دیدن یا نقص عضو یا فوت شوند از این مزایا استفاده می‌نمایند. این امر توسط‌سازمان تأ‌مین اجتماعی به صورت خدمات بلاعوض انجام و آیین‌نامه آن به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

ماده 4 – اعطای نشان

‌قهرمان، مربیان و مدیرانی که به دلیل تداوم پیروزیها و یا خدمات شایسته به ورزش به ‌خصوص در امر مسابقات جهانی و المپیک شایسته دریافت نشان‌باشند بنا به پیشنهاد سازمان تربیت بدنی و تصویب کمیته اعطای نشانهای دولتی مفتخر به اخذ نشان شجاعت خواهند شد.

‌حسن حبیبی- ‌معاون اول رییس جمهور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام