کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و مقررات ایثارگران

دستورالعمل نحوه پرداخت مطالبات آزادگان

دستورالعمل نحوه پرداخت مطالبات آزادگان (مصوبه ۲۵۶۸۲۵/ت۴۵۶۵۰هـ مورخ ۲۸/۱۲/۱۳۹۰ هیأت وزیران)

اصلاح بعدي: نحوه پرداخت مطالبات آزادگان شاغل و بازنشسته شركت‌ها، بانك‌ها و بيمه‌هاي دولتي واگذار شده

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۰ به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی و قانون تفسیر ماده (۱۳) قانون حمایت از آزادگان -مصوب ۱۳۸۹- تصویب نمود:

۱- آزادگان جنگ تحمیلی و زندانیان سیاسی دوران انقلاب اسلامی که آزادگی آنان حسب مورد به تأیید وزارت اطلاعات و حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح و تأیید نهایی بنیاد شهید و امور ایثارگران رسیده است در اجرای قانون یاد شده از سرانه حقوق موضوع بند (۲) این تصویب نامه برخوردار می گردند.

۲- سرانه حقوق ماهیانه دوران آزادگی مبلغ شش میلیون ریال (۶.۰۰۰.۰۰۰) ریال تعیین می گردد و آزادگان موضوع بند (۱) این تصویب نامه از دو برابر این مبلغ متناسب با ماه های اسارت بهره مند می شوند.

۳- معادل ریالی هشتصد میلیون (۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰) دلار از محل جزء (ج) بند (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور به منظور پرداخت بخش نقدی مطالبات آزادگان اختصاص و تا پایان سال مالی ۱۳۹۰ در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرد تا حسب مدت آزادگی و با رعایت این تصویب نامه در وجه آزادگان پرداخت شود.

تبصره ۱- کل مطالبات آزادگان شاغل و بازنشسته شرکتها، بانک ها و بیمه های دولتی که در اجرای قانون سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی تمام یا بخشی از سهام آنها واگذار شده یا می شود، حسب مدت آزادگی و با تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط شرکتها، بانکها و بیمه های یاد شده پرداخت و در اجرای بند (۳۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور یا مطالبات دولت از آها (از جنبه اقساط مربوط به خرید سهام و مالیات) تسویه و تهاتر می گردد.

تبصره ۲- کل مطالبات آزادگان شاغل و بازنشسته شرکتها، بانکها و بیمه های دولتی پس از تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران و حسب مدت آزادگی مستقیما توسط شرکتها، بانکها و بیمه های یاد شده از محل منابع داخلی آنها تأمین و پرداخت می شود.

تبصره ۳- مانده مطالبات آزادگان پس از اعمال و اجرای این تصویب نامه از محل منابع مربوط در بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور تأمین و اختصاص خواهد یافت.

محمدرضا رحیمی- معاون اول رییس جمهور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام