کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و مقررات ایثارگران

ابلاغ آیین‌نامه اعطای تسهیلات انتقال از کلان‌شهرها

ابلاغ آیین‌نامه اعطای تسهیلات انتقال از کلان‌شهرها (بخشنامه شماره ۴۶/۷۱۰ مورخ ۲۰/۱۰/۱۳۹۹ وزارت آموزش و پرورش)

اداره کل آموزش و پرورش استان…

معاونت/ سازمان/ مرکز/ اداره کل/ دفتر…

دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان/ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

با سلام و احترام

پیرو بخشنامه‌های شماره ۵/۷۱۰ مورخ ۷/۲/۸۹، ۴۱/۷۱۰ مورخ ۲۹/۶/۸۹ و ۶۷/۷۱۰ مورخ ۱۳/۱۰/۸۹ تصویر آیین‌نامه‌ اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از تهران و کلان‌شهرهای موضوع موصبه شماره ۹۸۷۰۴/ت۵۴۳۵۷هـ مورخ ۲/۹/۱۳۹۹ هیئت محترم وزیران در مورد انتقال دائم از کلان‌شهرهای تهران، مشهد، اصفهانف تبریز، شیراز، کرج، اهواز و قم به سایر نقاط کشور به پیوست ارسال و اعلام می‌گردد.

۱- تمامی کارمندان رسمی و پیمانی و عناوین مشابه که متقاضی انتقال دایم از کلان‌شهرهای فوق‌الذکر که به سایر نقاط کشور باشند، مشمول حمایت‌ها و تسهیلات این آیین‌نامه خواهند بود.

۲- انتقال کارمندان به شهرستان‌های استان تهران و نیز شهرستان‌هایی که مرکز آنها (۱۵۰ کیلومتر یا کمتر با سایر کلان‌شهرها فاصله دارد، مشمول تسهیلات این آیین‌نامه نخواهد بود.

۳- برای استفاده از تسهیلات موضوع این آیین‌نامه باید حداقل (۵) سال از دوره خدمتی کارمندان رسمی و پیمانی تا بازنشستگی آنان باقی مانده باشد.

۴- دستگاه‌های اجرایی مشمول این آیین‌نامه مکلفند، بر اساس درخواست کارمندان و با رعایت ضوابط و مقررات مربوط نسبت به پذیرش درخواست آنان برای انتقال اقدام کنند.

۵- کارمندانی که در اجرای این آیین‌نامه از تهران و کلان‌شهرهای موضوع ماده (۱) این آیین‌نامه منتقل می‌شوند، به مدت (۱۰) سال مجاز به انتقال و بازگشت به تهران و کلان‌شهرهای یادشده نخواهند بود، چنانچه استفاده کنندگان از تسهیلات موضوع این آیین‌نامه قبل از انقضای مهلت فوق، قصد انتقال به تهران و کلان‌شهرهای موضوع ماده‌ (۱) این آیین‌نامه را داشته باشند، امتیازات متعلق به آنان در قالب این آیین‌نامه با ارزش روز محاسبه مسترد خواهد شد.

۶- موافقت با انتقال یا مأموریت کارمندان رسمی و پیمانی و عناوین مشابه برای خدمت در تهران و کلان‌شهرهای موضوع ماده (۱) این آیین‌نامه ممنوع است. موارد استثنایی به تشخیص کارگروهی متشکل از سازمان‌های اداری و استخدامی کشور و برنامه و بودجه کشور و دستگاه اجرایی مربوط در صورت تصدی پست‌های مدیریت موردنیاز مبرم دستگاه و به شرط دارا بودن حداقل ۱۰ سال تجربه مربوط انجام می‌پذیرد.

۷- ایثارگران در استفاده از تسهیلات موضوع این آیین‌نامه اولویت خواهند داشت.

۸- برای کارمندان مشمول، حمایت‌ها و تسهیلات زیر ارایه می‌شود.

۱-۸- پرداخت هدیه انتقال به میزان یک ماه حقوق و مزایای مستمر از محل اعتبارات خدمات رفاهی دستگاه مربوط.

۲-۸- افزایش هزینه جابه جایی محل خدمت و هزینه سفر به میزان دو برابر.

۳-۸- برخورداری از حداکثر سقف امتیاز (حسب مدرک تحصیلی) موضوع بند (۱) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان مشمول که به مناطق کمتر توسعه‌یافته و بد آب و هوا انتقال می‌یابند، با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در شرایط مساوی.

۴-۸- پرداخت هدیه ازدواج از محل اعتبارات خدمات رفاهی دستگاه مربوط به میزان یک ماه حقوق و مزایای مستمر علاوه بر هدیه قابل پرداخت به عموم کارکنان.

۹- آیین‌نامه ایجاد تسهیلات جهت شاغلین دولتی متقاضی انتقال از تهران و کلان‌شهرها به سایر شهرهای کشور، موضوع تصویب‌نامه شماره ۹۳۱۳۸/ت۳۷۹۰۹هـ مورخ ۱۲/۶/۱۳۸۶ و آیین‌نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از شهر تهران، موضوع تصویب‌نامه شماره ۲۶۲۷۴۷/۴۴۱۸۶ مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن و تصویب‌نامه شماره ۲۲۷۹۹/۴۴۴۸۱ مورخ ۴/۲/۱۳۸۹ و نیز تمامی مصوبات و تصمیمات کارگروه انتقال کارکنان دولت از شهر تهران لغو می‌شود.

10- کارمندانی که در زمان اجرای مصوبات مذکور از مزایای پیش بینی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام