کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و مقررات ایثارگران

گروه‌های مندرج در قانون برنامه پنجم در اولویت تبدیل وضعیت ایثارگران قرار دارند

دستورالعمل تبدیل وضعیت ایثارگران بند “د” تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰

شناسنامه قانون | recruitment news 1

خبر مورخ ۵ خرداد ۱۴۰۰

گروه‌های مندرج در قانون برنامه پنجم در اولویت تبدیل وضعیت ایثارگران قرار دارند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه بر اساس برآورد صورت گرفته ۳۲ هزار نفر از ایثارگران تبدیل وضعیت می‌شوند تاکید کرد که گروه‌های مندرج در قانون برنامه پنجم توسعه در اولویت قرار می‌گیرند.

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات نحوه تبدیل وضعیت ایثارگران، گفت: در استفساریه‌ای که در رابطه با این موضوع مطرح شده بود، مصوب شد که این تبدیل وضعیت تنها شامل گروه‌هایی شود که در قانون برنامه پنجم توسعه به آنها اشاره شده است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور این تبدیل وضعیت شامل تمام افرادی شد که تا امسال جذب شده‌اند و ردیفی برای تامین اعتبارات لازم برای این بخش نیز تعیین شد.

وی تصریح کرد: البته اجرای این قانون بارمالی به همراه دارد، چرا که بر اساس برآورد صورت گرفته حدود ۳۲ هزار نفر مشمول این قانون قرار می گیرند که باید مابه التفاوت حقوقشان را نیز دریافت کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: البته اولویت این تبدیل وضعیت با گروه‌هایی است که در قانون برنامه پنجم توسعه به آنها اشاره شده است، سپس سایر افرادی که بعد از سال ۹۷ جذب شده‌اند نیز تبدیل وضعیت می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بر اساس آنچه پیش‌بینی شده است هیچ مشکلی نباید در تامین اعتبارات لازم برای تبدیل وضعیت این ۳۲ هزار نفر وجود داشته باشد و چنانچه کمبود بودجه وجود داشت باید اعتبارات لازم برای آن را در بودجه ۱۴۰۱ تعیین کرد.

توضیح شناسنامه قانون: این اظهارات قطعی نبوده و مطابق ماده (۴۴) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، دستورالعمل نحوه اجرای بند (د) تبصره (۲۰) قانون به صورت مشترک توسط سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ابلاغ خواهد شد.

لینک بحث و گفتگو:  دستورالعمل بند “د” تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام