کتاب استخدامی اداری ها
وزارت نفت و نیرو

تاریخ برقراری فوق العاده ایثارگری همسران و فرزندان شهدا در وزارت نفت

پرداخت فوق العاده ایثارگری همسران و فرزندان شهدا از سال ۱۳۹۶ (اطلاعیه وزارت نفت)

توضیح وزارت نفت درباره پرداخت فوق‌العاده ایثارگری قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت درباره پرداخت فوق‌العاده ایثارگری به فرزندان شهدا و مفاد ماده ۵۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، پیرو پرسش‌های همکاران درباره پرداخت فوق‌العاده ایثارگری و ابهام‌هایی که برای برخی فرزندان معزز شهدا در این زمینه وجود دارد، اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی توضیحاتی را به شرح زیر ارائه داد:

«پیرو پرسش‌های چندباره همکاران درباره فوق‌العاده ایثارگری و ابهام‌های مطرح شده درباره دلیل پرداخت نشدن این فوق‌العاده از سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۵ به فرزندان شاغل شهدا، به اطلاع می‌رساند:

بر اساس مفاد ماده ۵۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان شاغل، مشمول دریافت فوق‌العاده ایثارگری قرار گرفته‌اند.

مشمولان فوق براساس ضوابط ابلاغی از تاریخ اجرای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران (سال ۱۳۹۲) واجد شرایط دریافت این فوق‌العاده (معادل ۲۵ درصد حداقل حقوق کارکنان دولت) هستند.

از آنجا که عبارت «همسران و فرزندان شهدا» براساس مفاد بند «پ» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه برای برخورداری از فوق‌العاده ایثارگری، به ماده ۵۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران افزوده شده، تاریخ اجرای قانون برنامه ششم (۱/۱/۱۳۹۶) در این زمینه ملاک اقدام قرار گرفته است.

بنابراین به‌منظور انطباق با تکلیف قانون یادشده، فرزندان و همسران شهدا از یکم فروردین‌ماه ۹۶ مشمول دریافت فوق‌العاده ایثارگری هستند که مراتب برای اقدام به شرکت‌ها ابلاغ شده است.»

بخشنامه مرتبط:

پرداخت فوق‌العاده ایثارگری ماده (۵۱) در وزارت نفت

1 دیدگاه

  1. سلام
    نه سایت نه تلفنها نه هیچ راه معقول و منطقی برای طرح سوال و کسب راهنمایی وجود نداره،بفرمائید من چطور و از چه مسیری برای ثبت نام و دریافت کارت ایثارگری باید اقدام کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام