کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

سهمیه ایثارگری در آزمون فراگیر و برگزاری دو آزمون ویژه فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد و شهدا تا پایان سال

معاون رئیس‌جمهور در پاسخ به تسنیم از سهمیه ایثارگری در آزمون فراگیر و برگزاری دو آزمون ویژه فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد و شهدا تا پایان سال خبر داد.

شناسنامه قانون- معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تاکید بر رسیدگی خاص و ویژه به موضوع برخی از کارخانجات واگذار شده‎ وابسته به موسسه اقتصادی کوثر در زنجان گفت: برخی سازمان‌ها در موضوع استخدام ایثارگران همکاری نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران مهم‌ترین اهداف سفرش را به این استان، تکریم خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و بررسی مشکلات آنها و عملکرد اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان عنوان کرد.

وی با اشاره به دیدار صمیمی و تشکیل میز خدمت برای گفت‌وگو با ایثارگران استان اظهار داشت: قرار است نمایندگان آن‌ها مطالبات خود را بیان کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزاری شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی دیگر از برنامه‌‎های سفرش به زنجان برشمرد و افزود: رسیدگی خاص و ویژه به موضوع برخی از کارخانجات استان زنجان که وابسته به موسسه اقتصادی کوثر بوده است نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تشریح کرد: در واگذاری این واحدهای تولیدی به بخش خصوصی مشکلاتی وجود داشت که این موضوع بررسی و رسیدگی خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: این موضوع ویژه، نیاز به طرح دعوی قضایی دارد و بنیاد شهید و امور ایثارگران ضرر زیادی متحمل شده است، در این واگذاری خانواده ایثارگران هم زیان‎دهی قطعی داشته‎‌اند.

وی اذعان داشت: معامله برای واگذاری کارخانه‌ای در زنجان به بخش خصوصی در یک دهه گذشته انجام شده که شکل و نحوه پرداخت ثمن در این معامله مشکلاتی داشته است و پرونده قضایی هم از قبل باز بوده است، در این زمینه بارها شکایت شده اما نتیجه‌بخش نبوده است.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پرونده‌های زیادی در کشور وجود دارد و فرآیند خصوصی‌سازی در کشور ما مشکلات جدی داشته است و لازم است با همکاری مدیران استان سریع‌تر مسئله تعیین تکلیف شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در زمینه موضوع استخدامی فرزندان ایثارگران، گفت: در این راستا چند مقوله مطرح است، قانونی درباره جانبازان بالای ۷۰ درصد و فرزندان شهدا وجود دارد که سهمیه استخدامی آنها گرفته شده است، آزمون استخدامی ویژه آن‌ها امسال برگزار شده و دو آزمون دیگر هم تا آخر سال برگزار خواهد شد.

قاضی‎زاده هاشمی افزود: درباره سایر فرزندان ایثارگران هم در آزمون‌‎های دولت سهمیه برای آن‌ها گرفته می‌شود که ما هم به دنبال جذب سهمیه برای آزمون امسال دولت هستیم، قرار است تا پایان سال برگزار شود.

همکاری ضعیف برخی سازمان‌ها در زمینه استخدام ایثارگران

وی موضوع دیگر را در این زمینه بحث تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی دانست و گفت: چندین بار جلسه با سازمان اداری استخدامی داشتیم برخی ادارات و سازمان همکاری کردند اما برخی همکاری ضعیفی داشتند، در حال حاضر دستگاه‌ها را بر اساس عملکرد احصا کرده‎ایم و دنبال آن هستیم تا کاملا تبدیل وضعیت شرکتی‎ها محقق شود اما در برخی از سازمان‎ها یک مقاومت درونی شکل گرفته که گزارش آن را تا پایان سال خواهیم داد.

این مسئول یادآور شد: برخی از دستگاه‌های اجرایی برای موضوع تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی خود نیاز به حکم دیوان عدالت اداری داشته‌اند که هم اکنون پیگیری می‌شود.

8 دیدگاه

 1. سلام برای فرزندان جانبازان 50درصد بالاتر هیچ اقذامی نمیشودمگر پدران ما عذاب نمیکشن؟؟؟؟ لطفا اصلاح بفرمایید، تشکر،

 2. سلام اقایان نماینده مجلس که ما به شما در مجلس رای دادیم تا برای خانواده جانبازان مثمرثمر باشید چرا برای فرزندان جانباز ۵۰ درصد که واقعا در حقشون اجحاف شده هیچ کاری انجام نمیدید .باید پاسخگو این فرزندان هم در این دنیا و هم در اون دنیا باشید.چرا فرزندان جانباز با درصدهای بالا باید در ازمون اسخدامی شرکت کنند که ایا بتونن بنا به رشته درخواستی یا مدرکی که دارن وارد ازمون بشن و ایا واقعا قبول میشن یا نه
  چرا باید ماموریت اموزشی اون هم در وسط ماموریت فرزندان جانباز جلوش گرفته بشه در صورتی که محل کار در یک شهر و محل دانشگاه در شهر دیگست و بعد از این همه پیگیری در دیوان و مجلس هنوزم با مشکل مواجه باشه !واقعا از خدا نمیترسید که دل فرزندان جانبازان با درصد بالا اینجوری خون میکنین

 3. با سلام . چرا فقط فرزندان بالای ۷۰ درصد و شهدا . لطفا این قانون رو واسه ی فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر هم لحاظ کنین .

 4. با سلام و احترام .

  چرا خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ازای ایثارگری برای فرزندان جانباز و آزاده استخدام در نیروهای مسلح چیزی تعریف نشده .
  همه خدمات برای فرزندان شهید است .
  خوشحالم که به فرزندان معزز شهید نگاه ویژه ای هست ولی درست نیست که به فرزندان جانباز و آزاده استخدام نیروهای مسلح در قانون هیچ لطفی نشود .

  1. خداوند به همه خدمتگزاران اجر و مزد دهد.لطفا در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت به ایثارگران به صورت یکجا تمهیداتی اندیشیده شده تا مشمول مرور زمان نگردد‌.سپاس

 5. سلام و احترام .
  اگر ممکن است برای فرزندان ایثارگران استخدامی در ارتش خدماتی ارائه گردد.
  مثلا در ازای هر ماه اسارت پدر و یا جانبازی پدر ارشدیت در ترفیع داده شود .
  فرزند آزاده ای با ۹۹ماه اسارات و ۴۵درصد جانبازی که در استخدام ارتش است انتظار دارد ارشدیت در ترفیع داده شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام