فروشگاه کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

افزایش حداقل حقوق سال ۱۴۰۱ به ۵ میلیون تومان/ سقف معافیت مالیاتی ۶ میلیون تومان تعیین شد

افزایش حداقل حقوق سال ۱۴۰۱ به ۵ میلیون تومان/ سقف معافیت مالیاتی ۶ میلیون تومان تعیین شد

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، به تشریح پیشنهادهای این کمیسیون پیرامون افزایش وام ازدواج ، حداقل حقوق و نحوه پرداخت مالیات، افزایش ۲ برابری تسهیلات اشتغال‌زایی برای افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی و حذف افزایش سن بازنشستگی برای ارائه در کمیسیون تلفیق پرداخت.

ولی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح پیشنهادهای کمیسیون اجتماعی برای اعمال تغییراتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، گفت: در لایحه بودجه وام ازدواج تعیین نشده بود و تصمیم‌گیری در این مورد را به طور کامل در اختیار بانک مرکزی قرار داده بودند تا برای آن آئین‌نامه تدوین کنند بنابراین ما طبق بندی که سال گذشته در بودجه داشتیم میزان وام ازدواج را افزایش داده که در کمیسیون تلفیق ارائه خواهیم داد.

افزایش وام ازدواج با بازپرداخت ۱۰ ساله

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس پیشنهاد این کمیسیون میزان وام ازدواج برای هر کدام از زوج و زوجه مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شده که روی هم مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای زوجین خواهد شد، همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان افزایش نیز برای تشویق جوانان به ازدواج برای پسران کمتر از ۲۵ سال و دختران کمتر از ۲۳ سال پیشنهاد دادیم به این صورت که هر کدام از زوج و زوجه واجد این شرایط سنی از مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان وام ازدواج با بازپرداخت ۱۰ ساله بهره‌مند می‌شوند و این در حالی است که سال گذشته مدت تعیین شده برای بازپرداخت وام ازدواج ۷ سال تعیین شده بود. همچنین ضامن کارمند را برای دریافت وام ازدواج حذف کرده و ارائه سفته معتبر یا افراد شاغل دارای چک معتبر را جایگزین کردیم.

وی با اشاره به افزایش ۲ برابری تسهیلات اشتغالزایی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی تصریح کرد: میزان این تسهیلات در بودجه سال گذشته مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تعیین شده بود که ما امسال آن را به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش دادیم.

افزایش حداقل حقوق سال ۱۴۰۱ به ۵ میلیون تومان/ سقف معافیت مالیاتی ۶ میلیون تومان تعیین شد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: بر اساس پیشنهاد این کمیسیون میزان حداقل حقوق که در لایحه بودجه چهار میلیون و نیم تعیین شده بود را به مبلغ ۵ میلیون تومان افزایش دادیم و سقف پرداخت مالیات نیز که مبلغ ۵ میلیون تعیین شده بود را به ۶ میلیون تومان افزایش دادیم چرا که خط فقر در کشور ۶ میلیون تومان تعیین شده است، بنابراین افرادی که کمتر از این مبلغ دریافت کنند باید معاف از پرداخت مالیات شوند و برای حقوق بالاتر از این مبلغ نیز پرداخت مالیات باید به صورت پلکانی افزایش پیدا کند تا فشاری بر مردم تحمیل نشود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: افزایش ۲ سال بازنشستگی از دیگر مواردی بود که به طور کل حذف کردیم و پیشنهاد دادیم با توجه به اینکه از ماهیت احکام دائمی برخوردار است در برنامه هفتم توسعه لحاظ شود، همچنین میانگین ۳ سال حقوق بازنشستگی که پیش از این دو سال تعیین شده بود را به این دلیل که دارای ماهیت برنامه احکام دائمی است، حذف کردیم بنابراین باید یا دولت در این رابطه لایحه ارائه داده و یا مجلس طرح ارائه دهد چراکه نمی‌توان آن را در قانون بودجه سنواتی لحاظ کرد.

گفتنی است پیشنهادات کمیسیون اجتماعی مجلس در کمیسیون تلفیق بررسی و در صورت تصویب به صحن علنی ارائه می شود.

6 دیدگاه

  1. مشکلی نیست می خواهند جلو ریخت پاشها را بگیرن چون مثل اینکه بازنشسته وکارمند خیلی ریختو پاش میکنند جناب مسعولان من یک اتش نشان با ۳۰ سال خدمت و۸ سال در ۸۰ درصد خطرات جنگی و۱۰ ماه در خط اول در قصرشیرین وغرب کشور وایثارگری کل دستمزد ۶۳۰۰م حقوق با سه فرزند بیکار ونوه ووو ایا مسعولان محترم امروز کسی که تازه وارد دستگاه شده ۵ میلیون دستمزد ولی بنده با این همه خدمات اگر هر سال ۱۰۰ هزار به حقوق بنده اضافه میشد حالا با حقوق ثابت می بایست ۱۲ میلیون حقوق دریافت میکردم ولی خیلی ساده از این ماجرا گذری میکنند وکسی جوابگو نیست که دردتو بگویید تازه اقایان میگویند ۸۰ درصد حقوق کارمند بازنشسته اضافه کردیم با این ۸۰ درصد تازه تقریبآ بعد کسورات ۶۲۰۰ دریافتی ایا این ایت انسانیت ایا این است بازنشسته یک کشور اسلامی اقایان چه می دانند ما در زمان ۸ سال چه مصیبتی کشیدیم شاید این اقایان که در مورد ما تسمیم میگیرن اثلا ان زمانها را از باد بردن پس بدانید یک کارمند بازنشسته بعد ۴۳ سال دریافتیش چقدر باشد وجدان هم خوب چیزیه انقدر گلایه از مسعولانی داریم راحت از این ماجرا میگذرن تورم از زمین تا اسمان کسی درست حسابی تورم را اعلام نمیکنند اگر از یک شخص بی سواد بپرسید تورم چقدرمیگه ۵۰۰۰هزار درصده یک نون بربری ۵۰۰ تومان بود حالا شده ۳۰۰۰ هزار تومان اکثر زنگدگیها از هم پاشیده ووووویک کتاب هم بنویسید باز تمام شدنی نیست ?????????????????????????????

  2. فقط میتونم بگم متاسفم برا دولت با این لایحه پیشنهادی و هم مجلس، چطور وقتی تورم امسال ۶۰ درصد میخواید حقوق کارمند ۱۰ درصد بالا ببرید، خداوند ازتون نگذره

  3. نیروی خدماتی آموزش و پرورش به حقوق که میرسه کارگری حساب میشه ولی به عیدی آخر سال که میشه کارمندی عیدی بهش میدن همه جا همینطوره دوتا نیروی خدماتی نیروگاه یکی رسمی یکی قرارداد دائم اون که رسمیه باید ۱۸ ملیون بگیره اونی که قراردادی باید ۸ بگیره تازه باز نشست که میشه ۱۵۰۰ ازش کم میکن دم از اسلام نزنین خواهشا علی برکت الله

  4. خدا ازتون نگذره بارها و بارها تو آبان و آذر ماه خط فقر حدود 12 میلیون اعلام شد و روز به روز هم این عدد در حال بالا رفتنه اونوقت با وقاحت تمام میگید که خط فقر 6 میلیون هست؟؟؟

  5. سلام آقایان نمایندگان مجلس وزرای محترم قوه مجریه شما چجوری فکری می کنید بخدا زندگی عادی برای خانواده بدون تفریح بدون ریخت پاش بدن خرید وسایل خونه بدون خرید لباس برای یک خانواده ۴ نفره ۸میلیون جواب نمی چه بسا این خانواده از این مبلغ هم مستاجر بدکار بانکی و بدکار سایر مغازه ها باشد چه جوری با ۶یا ۵ میلیون می خواهم زندگی کنیم بخدا ما که راضی نیستیم خدای بزرگ هم از شما راضی نباشد و حق ما را از کسایی که به این مردم خیانت می هم از این دنیا هم از آن دنیا بگیرد و بچه شون خار ذلیل کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام