کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

ابهامات و مشکلات ابلاغیه‌های قبلی تبدیل وضعیت ایثارگران در بخشنامه جدید مرتفع می‌شود

ابهامات و مشکلات ابلاغیه‌های قبلی تبدیل وضعیت ایثارگران در بخشنامه جدید مرتفع می‌شود

دکتر میثم لطیفی، معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه، با حضور در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، روند تبدیل وضعیت ایثارگران را بررسی و تشریح کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، دکتر لطیفی گفت: مساله تکریم خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران، دغدغه­‌ای جدی برای همه ماست؛ فارغ از اینکه ما جزئی از این مجموعه، یا از این قافله عقب باشیم. مساله تبدیل وضعیت ایثارگران بخش بسیار کوچکی از خدمتی است که باید درخصوص ایثارگران صورت بگیرد.

وی ادامه داد: گاهی اوقات ایثارگران در برخی از موارد خجالت می‌کشند عنوان کنند که ایثارگر هستند؛ چراکه این تصور وجود دارد که ایثارگران امکاناتی دریافت کرده‌اند اما وقتی خوب نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در برابر عظمت این کار بزرگ، برای خانواده معظم شهدا اقدام خاصی صورت نگرفته است. ما مکلف و موظفیم در هر منصبی که هستیم به این مساله رسیدگی کنیم.

دکتر لطیفی با اشاره به موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران، تصریح کرد: همکاران ما در سازمان اداری و استخدامی کشور، ۹ مرحله را برای فرآیند تبدیل وضعیت ایثارگران تعریف کردند که تنها مرحله اول آن حضوری و مابقی از طریق سامانه صورت می‌گیرد. ما در سامانه پاکنا لحظه‌به‌لحظه می‌توانیم روند کار را رصد کنیم.

وی اضافه کرد: مراحل فرآیند کار بدین شکل است که نخست ایثارگر حضوری در دستگاه اجرایی خود، درخواست اولیه ثبت می‌کند و سپس موضوع از سوی کارگزین دستگاه‌های اجرایی بررسی و بعد از تأیید ذی‌حساب، تأیید بالاترین مقام استان و تأیید بالاترین مقام ستاد، ‌شناسه‌ای استخدامی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور صادر می‌شود.

بیشتر ببینید: بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران قانون بودجه ۱۴۰۰

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به دغدغه‌های دستگاه‌های اجرایی در این فرآیند، بیان داشت: تناسب ‌نداشتن پست‌های موجود و تعداد درخواست‌های تبدیل وضعیت و همچنین نداشتن شرایط احراز ازجمله دغدغه‌ها و مشکلات دستگاه‌های اجرایی در این فرآیند است که ان­شاءالله با همکاری شما و دستگاه‌­های اجرایی آن را عملی کنیم.

بررسی قانون تبدیل وضعیت ایثارگران با حضور رئیس سازمان اداری و استخدامی/ هفته آینده جلسه‌ای برای رفع ابهامات تشکیل می‌شود

همچنین، امیرآبادی‌فراهانی در تشریح نشست فراکسیون ایثارگران مجلس، رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس ضمن اشاره به برگزاری نشست امروز صبح این فراکسیون با حضور لطیفی رئیس سازمان امور اداری استخدامی برای بررسی قانون تبدیل وضعیت ایثارگران گفت: هفته آینده جلسه ای با حضور کارشناسان و لطیفی در محل این سازمان برای رفع ابهامات این قانون تشکیل خواهد شد.

احمد امیرآبادی فراهانی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست این فراکسیون گفت: فراکسیون ایثارگران امروز صبح نشستی را با حضور لطیفی رئیس سازمان امور اداری استخدامی برای بررسی موضوع قانون تبدیل وضعیت ایثارگران برگزار کرد.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: مشکلاتی در خصوص بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران در سال جاری بوجود آمده است که در این جلسه مطرح و نمایندگان نیز سوالات و دغدغه های خود را در مورد شرایط ایثارگران بیان کردند.

وی ادامه داد: مقرر شد، هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس طی هفته آینده جلسه ای را با حضور کارشناسان و لطیفی در محل سازمان امور اداری استخدامی تشکیل دهد و درباره مشکلاتی که ابلاغات قبلی در مورد تبدیل وضعیت بوجود آورده بحث و بررسی لازم انجام تا براساس ابلاغ یک بخشنامه تکمیلی مشکلات و ابهامات این قانون رفع شود.

امیرـآبادی‌فراهانی تاکید کرد: همچنین قرار شد، سازمان اداری استخدامی اگر نقطه نظری در خصوص قانون تبدیل وضعیت ایثارگران دارد و یا قانون برای آنها محدودیتی ایجاد کرده، به ما اعلام کنند تا در بودجه ۱۴۰۱ این موضوع اصلاح شود. تصمیم داریم، قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را در بودجه سال آینده تکرار کنیم و در حال پیگیری این موضوع هستیم.

مطالب مرتبط:

35 دیدگاه

 1. سلام پدرم سال دی ماه 66اعزام شدند تمام خدمت را مدت دو کوهه اندیمشک به مدت 24 ماه.استعلام سوابق جبهه درخواست دادیم خودشون فوت کردندکارت ایثار ندارند
  هفت ماه و دو روز مدت زمان جبهه برایشان حساب کردند آن هم تا تاریخ 2٠ مرداد 67حتی کم تر از تاریخ قطعنامه ! و سه چهارم مدت را پنج ماه و نه روز. مدافع سلامت هستم ازمایشگاه نمونه گیر کرونا نیروی طرحی. قبل از توزیع واکسن در شرایط بحران دو سال تمام کشیک های سنگین.خواهشا عدالت اجرا کنید.

 2. سلام خسته نباشید تو رو خدا اول امیدم به خدا بعد به این بخشنامه بود ۱۱ ساله در شهرداری چهاردانگه نیروی ساعتی دارم کار میکنم پدرم هم بسیج داوطلب با سابقه نزدیک دو سال هست الان اداری ما میگه شما ساعتی هستی به شما تعلق نمیگیره بیمه و حقوق هم و قرارداد هم از شخص شهردار پرداخت می‌شود خواهش میکنم به این موضوع هم رسیدگی کنید .

 3. با عرض سلام و احترام !من نیروی استیجاری(باخودروی شخصی)و ۹سال سابقه کار در اداره بهزیستی یکی از مراکز استانها هستم پدر بنده هم جانباز هستن و هم ایثارگر و هم دارای فرزند معلول هستم درخواست تبدیل وضعیت خود را به سامانه دولت فرستادم و هم به اداره مربوطه درخواست فرستادم هیچ ترتیب اثری داده نشده است.این مزایا برا افراد مد نظر دوستانه نه افراد واجد شرایط به خدا نه عیدی داریم نه پاداش داریم نه مرخصی داریم نه حقوق بدرد بخوری داریم حقوقم۲۷۰۰۰۰۰!

 4. درود ، باعرض تسلیت ایام فاطمیه ،انصافاً چرا ایقد کشش میدن ،بابا خدا شاهده پیر شدیم از انتظار ،کاااااش همه اما واگرها ،باید نبایدها ..و.سنگ اندازی های اوجی وامثالهم، و برداشتن سنگ ها توسط دلسوزانی چون شما ..کلا درست حسابی جلسه ای با حضور همه دست اندرکاران و کارشناسان این حوزه صورت میدادند بعدکه به نتیجه جامع و کلی میرسیدن بخشنامه صادر وسریعا استارت میزدن واعلام میکردن مشمولین با این شرایط تشکیل پرونده دهند ،وبا یاری پروردگار سریع فوری انقلابی ،کار را پیش میبردید ،،تا اینکه از خرداد ۴۰۰تا کنون (دیماه) تشکیل پرونده دهیم وفقط دلهره واسترس وحرف حدیث‌های ضدونقیض نصیبمون شده توده حسرت تبدیل وضعیت برای مشمولین هرسری یه بندونیم بند بهش افزوده میشه مانند همین شـــرایــط سنی که شده کابوس شبانه روزی برای برادر و خواهر شهید و فرزندان ایثارگران ، امیدواریم ازین تلاطم بسلامت و موفقیت عبور کنیم ،وحامیان ایثارگران را خداوند متعال اجر دهد ?

 5. تو رو خدا برا شرکت حجمی شهرداری شیراز هم تکلیف چیه ما رفتیم قبول نکردن گفتن باید بخشنامه بزنند برا نیروهای حجمی

 6. سلام
  نمایندگان و مسئولین برنامه و بودجه و امور استخدامی لطفاً شرکتیهای استیجاری رو با بقیه قراردادیها و شرکتهای کارگری سوا نکنید والا ما هم سرمایه گذاشتیم هم جونمون رو تو ماموریت‌ها و انجام کارهای اداری میذاریم
  مسئولین محترم خواهشن فرق نذارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام