کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

دولت با برقراری فوق‌العاده خاص برای پرسنل دارای مشاغل سخت و پست‌های حساس مخالف نیست

تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت در سازمان اداری و استخدامی کشور/ دولت مخالفت با برقراری فوق‌العاده خاص برای پرسنل دارای مشاغل سخت و پست‌های حساس نیست

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از روابط‌عمومی و بین‌الملل سازمان اداری و استخدامی کشور،‌ میثم لطیفی؛ معاون رئیس جمهور و رئیس این سازمان گفت: «با روی کار آمدن دولت جدید، یکی از دغدغه‌های مجموعه دولت، نظام جبران خدمات کارکنان دولت است تا با اصلاحاتی که صورت می‌گیرد، بتوانیم رضایتمندی کارکنان و مردم را به دست آوریم. ما در دولت نگران مطالبه همسان‌سازی حقوق و سونامی تسری سایر دستگاه‌ها هستیم. نظر دولت مخالفت با برقراری فوق‌العاده خاص برای پرسنل دارای مشاغل سخت و پست‌های حساس به‌ویژه در واحدهای صفی قوه قضائیه نبوده و نیست و بر این باور است که این قبیل از امور باید برای دستگاه‌های مختلف با اصلاح نظام حقوق و دستمزد و با رویکرد همه‌ جانبه‌نگری، متناسب‌سازی و عدالت‌محوری محقق شود.»

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه گفت: «شورای حقوق و دستمزد متولی امر حقوق است و باید بر اساس سختی شغل و حساسیت آن حقوق را تعیین کند. ما قبول داریم که قوه قضائیه در بحث حقوق مشکلات فراوانی دارد، اما باید از راه‌های دیگر به این وضعیت رسیدگی کرد تا نارضایتی در سایر دستگاه ایجاد نکند.»

معاون رئیس جمهور افزود: «با توجه به تأکیدات مکرر رئیس‌جمهور و حساسیت ایشان بر موضوع عدالت در امر پرداخت‌ها در حال تدوین لایحه‌ای هستیم که با توجه به اصول بهره‌وری، عدالت و رضایتمندی در بین کارکنان، موضوعات مختلف و نظامات متعدد پوشش داده شود و نظام هماهنگ پرداخت به معنای واقعی آن محقق شود.»

وی عنوان کرد: «به این منظور کارگروهی، از یک ماه قبل کار خود را شروع کرده است که امیدواریم طی چند ماه آینده لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت، جهت بررسی و تصویب در مراحل قانونی ارائه شود. در لایحه مذکور کارایی و عملکرد از یک ‌سو و نزدیک شدن به نیازهای معیشتی کارکنان با عنایت به تفاوت در شرایط شغلی و شاغلین از سوی دیگر مبنای تعیین‌کننده حقوق و مزایای کارکنان خواهد بود.»

دکتر لطیفی در پایان اظهار داشت:  «ما هم نگران شرایط برخی کارکنان عزیز و زحمتکش در قوه قضائیه هستیم و امیدواریم با همفکری و همکاری صاحب‌نظران علمی و اجرایی بتوانیم لایحه جامع و مناسبی در زمینه حقوق و مزایای کارکنان تهیه کنیم و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال کنیم.»

مطالب مرتبط

35 دیدگاه

  1. سلام کادر سلامت بااینهمه مشغله کم بود پرستار وپرسنل و۲سال واندی مبارزه ناجوانمردانه با کرونا ،شیفتهای کشنده ی شب وروز،…..چرا نباید فوقالعاده خاص باتوجه به رهنمود رهبری ورییس جمهوری،اجرا یی نشود،؟

    1. پرداخت مبلغ فوق العاده ویژه به تمامی کارکنان دانشگاه ( درمان و غیردرمان) و فوق العاده جذبی که به کارکنان مذکور داده شد وارتقاء یک طبقه بالاترشما را کارمند درجه یک و مارا در حد طبقه کارگر ثابت نگهداشت و این است عدالت اجتماعی؟؟؟!!!!!

  2. عامو جون تبدیل وضعیت کردید خیلیم ممنون اما تو وزارت بهداشت توی بیمارستان ۶ تومن حقوق؟ با ۱۱ سال سابقه این چ عدالیته آقاااا???

  3. به داد کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور رسیدگی کنین، کتابدار با مدرک دکتری 5 تومان دریافتی داره، کجاش عدالته، الان با این تورم ۵ تومان پول تو جیبی یه دانش آموز دبستانی نیست، کارد به استخوان رسیده، شما از یه سال پیش با ایجاد کارگروهی در فکر تدوین لایحه بودین، حالا میگین از یک ماه پیش شروع شده،واقعا جای بسی تأسف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام