کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

اعلام فهرست کالاهای مشمول طرح خرید کالای ایرانی/ اولویت کارمندان و بازنشستگان

فهرست کالاهای مشمول طرح خرید کالای ایرانی که می‌توان با کارت اعتباری آنها را خریداری کرد، اعلام شد.

به گزارش آنا، در این فهرست کالاهایی مانند ماشین لباسشویی، یخچال، فرش و موکت قرار دارد. همچنین فهرست فروشگاه‌هایی که می‌توان برای خرید در این طرح به آنها مراجعه کرد مشخص شده است.

کارت خرید کالای ایرانی، ابزاری اعتباری است که بانک‌های کشور برای عموم مردم که درآمد مشخص و ثابتی دارند، صادر می‌کنند و دارنده آن می‌تواند تا سقف تعیین‌شده که متناسب با درآمد ماهیانه و حداکثر معادل صد میلیون ریال خواهد بود، این کالاها را خریداری کند.

برای دارندگان کارت در هر ماه شمسی و متناسب با زمان صدور کارت، صورت‌حسابی از طریق پیامک ارسال می‌شود که شامل ریز اقلام خرید در هر دوره به علاوه مجموع تسهیلات اعطایی قبلی است. مشتریان می‌توانند با اطلاعات پیامک فوق، نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلات خود همانند سایر قبوض خدماتی اقدام کنند.

فهرست این کالاها به این شرح است:

1- صنایع نساجی و پوشاک (کالا) – دریافت فایل

2- صنایع نساجی و پوشاک (فروشگاه) – دریافت فایل

3- صنایع برق و الکترونیک (کالا) – دریافت فایل

4- صنایع برق و الکترونیک (فروشگاه) – دریافت فایل

5- لوازم خانگی (کالا) – دریافت فایل

6- لوازم خانگی (فروشگاه) – دریافت فایل

7- صنایع معدنی – (کالا) – دریافت فایل

در فاز اول اجرای طرح، حسب تقاضای امور اداری دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی از بانک‌های عامل پرداخت حقوق کارکنان، فرم‌هایی در اختیار آنان قرار می‌گیرد که به کارکنان و مستمری‌بگیرانی که مایل به دریافت کارت خرید کالای ایرانی هستند، ارائه شود.

پس از تکمیل و ارسال فرم‌های درخواست متقاضیان توسط دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌های عامل کارت‌ها را صادر کرده و از طریق دستگاه‌های مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. کارت‌ها از زمان تحویل به متقاضیان، قابلیت خرید در مراکز فروش حضوری و اینترنتی مشخص‌شده را خواهد داشت.

در مراحل بعدی طرح، امکان درخواست کارت خرید کالای ایرانی برای عموم مردم به صورت انفرادی از طریق مراجعه به شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری وجود خواهد داشت. در این طرح، برای هر شهروند ایرانی حداکثر می‌تواند یک کارت خرید کالای ایرانی صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام