کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

شهیدی: قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اصلاح می‌شود

در نشست اعضای فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مقرر شد در فرآیند دائمی شدن قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران با استفاده از اصلاحات پیشنهادی بنیاد و کسب نظرات فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در طرح دوفوریتی اصلاحاتی در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران صورت پذیرد.

http://shenasname.ir/images/ax-khabar/147747828240716700.jpg

به گزارش « پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران »، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در این نشست که با حضور مسئولان ارشد بنیاد برگزار شد، با تأکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران از دائمی شدن قانون جامع خدمات‌رسانی استقبال می کند گفت: با توجه به برخی مشکلات اجرایی و نیز نواقص موجود، ضرورت دارد اصلاحاتی در این قانون صورت پذیرد.

وی افزود: از آبان ماه سال گذشته کمیته‌ای متشکل از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در معاونت حقوقی بنیاد برای بازنگری در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تشکیل شد. در این کمیته پس از برگزاری 45 جلسه اصلاحات پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی جمع‌آوری و مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت. از دیگر اقدامات انجام‌شده در این کمیته جمع‌آوری پیشنهادات صاحب‌نظران و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برای اصلاح این قانون است.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر ضرورت تعامل مسئولان بنیاد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاحات پیشنهادی بنیاد در خصوص قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، علاوه بر اصلاح بعضی از مواد و تکمیل خدمات و تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای ایثارگران، هیچ‌یک از تسهیلات موجود در این قانون حذف نشده است.

معاون رییس جمهوری افزود: معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم‌اکنون نیز آمادگی دارد پیشنهادات و نظرات اصلاحی از سوی صاحب‌نظران و تشکل‌ها و خانواده‌های شاهد و ایثارگر را دریافت کند و پس از بررسی در اصلاحات پیشنهادی برای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران لحاظ شود.

دکتر محمدمهدی مفتح رییس فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت اقدام سریع مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از به وجود آمدن خلاء قانونی برای جامعه ایثارگری بعد از تاریخ 2 دی‌ماه سال جاری، بر انجام اصلاحات در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تاکید کرد و همچنین خواستار مساعدت بیشتر دولت در پیگیری مشکلات ایثارگران شد.

در این جلسه مقرر شد کمیته ای مرکب از 2 نفر از نمایندگان عضو فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی، 3 نفر از نمایندگان عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی و 2 نفر از معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران در 3 روز آینده نسبت به جمع بندی نهایی اصلاحات پیشنهادی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اقدام کنند.

گفتنی است این نشست با حضور «یعقوب شیویاری» نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، «روح‌الله حضرت پور» نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، «فریده اولاد قبا» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، «هاجر چنارانی» نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، «احمد بیگدلی» نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، «سید مهدی فرشادان» نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی، «احمد صفری» نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، «محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، «نبی هزارجریبی» نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی افتخاری» نماینده مردم رشت و فومن در مجلس شورای اسلامی، سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد و مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد برگزار شد و نمایندگان حاضر در این جلسه به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و سایر مسائل مربوط به جامعه ایثارگری پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام