کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

بررسی گزارش وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات و دبیرخانه شورای فنآوری اطلاعات در خصوص عملکرد و برنامه ­های توسعه دولت الکترونیک در جلسه هیئت دولت

هیئت دولت صبح امروز تشکیل جلسه داد. مهمترین موضوعات مورد بررسی در این جلسه عبارتند از: بررسی گزارش وزارت ارتباطات از عملکرد و برنامه ­های توسعه دولت الکترونیک/ تعیین میزان حق امتیاز و جریمه عدم انجام تعهدات پروانه تأسیس و ارایه خدمات تلفن همراه در کیش/ تعیین دهستان­ های سمغان و انارستان به عنوان مناطق کمتر توسعه یافته/ اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح­ های نمایندگان مجلس

شناسنامه قانون | 6931 383

** بررسی گزارش وزارت ارتباطات از عملکرد و برنامه ­های توسعه دولت الکترونیکی

جلسه هیئت دولت صبح امروز به ریاست حجت الاسلام دکتر روحانی رییس جمهور  برگزار شد.

در ابتدای جلسه امروز هیئت دولت، گزارشی از پیشرفت­ های دولت الکترونیکی کشور توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیرخانه شورای فناوری اطلاعات به هیئت وزیران ارایه شد.

براساس این گزارش که با تمرکز بر قابلیت­ های کاربری فناوری اطلاعات در شفاف­ سازی، دسترسی آزاد به اطلاعات، مقابله با فساد و جعل و توسعه خدمات الکترونیکی ارایه شد، کلیه زیرساخت­ های توسعه دولت الکترونیکی شامل مرکز ملی تبادل اطلاعات، معماری اطلاعات دولت، مراکز داده دولت، توسعه شبکه دسترسی دستگاه ­های اجرایی و زیرساخت دولت همراه در دولت یازدهم ایجاد و راه ­اندازی شده است.

برای اولین بار شناسنامه خدمات دولت تهیه شده و برنامه الکترونیکی شدن آن نیز انجام شده است.

برای هر شهروند ایرانی یک کارپوشه الکترونیکی فراهم شده تا تمامی اطلاعات و اسناد مورد نیاز خود از دولت را از این مسیر دریافت دارند.

به زودی خدمات دولت از مسیر زیرساخت­ های یکپارچه فراهم شده شامل درگاه دولت هوشمند، سامانه دولت همراه، کارپوشه ملی ایرانیان و دستری آزاد به اطلاعات در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

همچنین در این جلسه مقرر شد دستگاه ­های اجرایی با جدیت موضوع الکترونیکی نمودن خدمات را دنبال نموده و تلاش کنند در چارچوب زیرساخت­ های فراهم شده خدمات خود را جهت ارایه به مردم متصل و قابل دسترس نمایند.

** میزان حق امتیاز و جریمه عدم انجام تعهدات پروانه تأسیس و ارایه خدمات تلفن همراه در کیش تعیین شد

در ادامه، هیئت وزیران میزان حق امتیاز و جریمه عدم انجام تعهدات مندرج در پروانه تأسیس و ارایه خدمات تلفن همراه در منطقه آزاد کیش را تعیین کرد.

بر این اساس، حق امتیاز ارتقاء پروانه تأسیس و ارایه خدمات تلفن همراه در منطقه آزاد کیش 700 میلیون ریال تعیین شد.

همچنین در خصوص نقض تعهدات پروانه یاد شده، سقف جریمه نقض تعهدات کیفیت خدمات در کل ناحیه قلمرو موضوع فعالیت، یک میلیارد ریال است.

** تعیین دهستان­ های سمغان و انارستان به عنوان مناطق کمتر توسعه یافته

همچنین با تصویب هیات وزیران، دهستان­ های سمغان و انارستان در بخش چنارشاهیجان شهرستان کازرون به فهرست شهرستان­ های مناطق کمتر توسعه یافته در امور حمایتی اضافه شدند.

دهستان های مزبور علی­رغم محرومیت صددرصدی تاکنون در فهرست مناطق محروم قرار نگرفته بودند و به همین دلیل تغییری در وضعیت عمرانی آنها ایجاد نشده بود.

** اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح­ های نمایندگان مجلس

در پایان جلسه دولت ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح­ های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را به منظور پیگیری این طرح ­ها معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام