کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

روحانی خواستار استرداد لایحه اصلاح قانون کار شد

رئیس جمهور در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس با اشاره به مصوبه اردیبهشت‌ماه هیأت وزیران، خواستار استرداد لایحه اصلاح قانون کار شد.

شناسنامه قانون | 147478568208966600

 متن کامل لایحه اصلاح قانون کار

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز یکشنبه در نامه ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه اردیبهشت ماه هیات وزیران، خواستار استرداد لایحه اصلاح قانون کار شد.

متن نامه روحانی به رئیس مجلس به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

در اجرای ماده 138 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی استرداد لایحه “اصلاح قانون کار” موضوع نامه شماره 48041/179228 مورخ 13/9/1391 که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل نگرانی های ابراز شده و انتقادات صورت گرفته به برخی مواد لایحه از سوی نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی در جلسه 13/2/1396 هیات وزیران به تصویب رسیده است، برای تشریفات قانونی تقدیم می شود.

همچنین رئیس جمهور روز یکشنبه همچنین در نامه مشابهی خواستار استرداد لایحه “عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی” از مجلس شورای اسلامی شد. این لایحه نیز در سال 1390 و در دولت دهم تقدیم مجلس شده بود.

در نامه روحانی به لاریجانی، از اطاله رسیدگی در مجلس و عدم تأیید لایحه مذکور توسط شورای نگهبان به عنوان دلایل درخواست استرداد لایحه عضویت دولت ایران در صندوق همبستگی اسلامی یاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام