کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار از سوی رییس‌جمهور ابلاغ شد

قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ابلاغ شد.

شناسنامه قانون- قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که در جلسه علنی مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید طی نامه شماره ۱۹۱۷۷ مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ توسط رییس جمهور ابلاغ شد.

مهم‌ترین مواد این قانون، مواد ۳، ۴ و ۵ آن است که نحوه جذب متقاضیان مشاغل سردفتری اسناد رسمی، کارشناسی رسمی دادگستری و وکالت را به شکل جدی تغییر داده است.

بر این اساس، داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (۷۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز را در این آزمون‌ها کسب کنند، به عنوان پذیرفته شده محسوب خواهند شد.

برای مشمولان بند «چ» ماده (۸۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه (ایثارگران)، نصاب مذکور حداقل شصت درصد (۶۰%) است.

بر اساس قانون مدنی، مصوبات مجلس شورای اسلامی پس از طی مراحل قانونی به رئیس جمهور ابلاغ می‌شود. رئیس جمهور باید ظرف مدت پنج روز آن را امضا و به مجریان ابلاغ نماید و دستور انتشار آن را صادر کند و روزنامه‌ی رسمی موظف است ظرف مدت ۷۲ ساعت پس از ابلاغ، منتشر نماید و قوانین‌، پانزده روز پس از انتشار، در سراسر کشور لازم‌الاجرا هستند.

نامه شماره ۱۹۱۷۷ مورخ ۱۰/۲/۱۴۰۱

قوه قضائیه

وزارت امور اقتصادی و دارایی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار» که در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ بیست و چهارم اسفندماه یکهزار و چهارصد مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۳۰/۱/۱۴۰۱ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۷۷۸۹/۱۱- ۱۴۵ مورخ ۵/۲/۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

سید ابراهیم رئیسی- رئیس‌جمهور

دریافت متن کامل downlod

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام