کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

نامه کمیسیون آموزش مجلس به معاون اول رییس‌جمهور در خصوص آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان

نامه انتقادی کمیسیون آموزش مجلس از مغایرت پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان با قانون

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس طی نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور نسبت به نحوه تنظیم پیش نویس آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان و مغایرت آن با قانون مصوب مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، متن نامه علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس خطاب به معاون اول رئیس جمهور به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر مخبر

معاون اول محترم رئیس جمهور

سلام علیکم

احتراماً همانگونه که مستحضرید آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان مراحل نهایی تصویب خود را طی می‌نماید. طبق اخبار واصله پیش نویس آیین نامه مزبور که قرار است در هیات وزیران مطرح شود در موارد متعددی با قانون مصوب مجلس مغایر است. همچنین طبق ماده (۹) قانون نظام رتبه بندی معلمان، بایستی دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در تهیه آیین نامه نظارت می نمودند که متاسفانه فقط در یک جلسه تهیه پیش نویس در دولت حضور داشتند و جلسات بعدی بدون حضور ایشان برگزار شده است.

بنابراین با عنایت به اینکه پیش نویس آیین نامه مزبور دچار تغییرات اساسی گردیده که خلاف مواد مختلف قانون می باشد و بدون حضور نمایندگان ناظر مجلس تهیه شده است، خواهشمنداست دستور فرمایید مرّ قانون در تهیه و تصویب آیین نامه مزبور رعایت گردد و از سپردن سرنوشت معلمین کشور به آزمون‌های کذایی و کانون‌های ارزیابی که کار را غیر علمی و بسیار کند خواهد نمود، خودداری شود.

دکتر علیرضا منادی سفیدان

رونوشت:

– جناب آقای دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و رئیس محترم هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین جهت استحضار

– جناب آقای دکتر نوری وزیر محترم آموزش و پرورش جهت استحضار

– جناب آقای مهندس پشمچی زاده معاون محترم نظارت مجلس جهت استحضار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام