کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

سامانه رتبه بندی معلمان + آدرس و لینک ورود به سامانه

آغاز به کار رسمی سامانه رتبه بندی معلمان از ۲۶ مرداد

تهران – ایرنا – وزیر آموزش‌وپرورش گفت: سامانه رتبه‌بندی معلمان از امروز بازشده است و به‌ صورت آزمایشی همکاران می‌توانند کارهای خود را انجام دهند، اما از ۲۶ مردادماه سامانه به‌صورت رسمی شروع به کار خواهد کرد.

آدرس سامانه رتبه‌بندی معلمان چیست؟

به گزارش شناسنامه قانون، تست سامانه رتبه بندی معلمان شروع شده است. جهت تست سامانه رتبه بندی معلمان به ادرس ۱۰.۳۰.۱۷۰.۲۰۰:۸۵ مراجعه نمایید. کلیه مراحل و فرم‌ها را تست و اعلام نظر نمایید.

در صورت داشتن رمز ورود به سامانه پروفایل می‌توانید از کد ملی به عنوان کاربری و رمز سامانه پروفایل برای ورود به سامانه استفاده نمایید.

گفتنی است، بعد از پایان زمان تست کلیه اطلاعات ثبت شده حذف خواهد شد.

سامانه رتبه‌بندی از ۲۶ مردادماه به طور رسمی در دسترس معلمان قرار خواهد گرفت

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، یوسف نوری در گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار کرد: محور تحول در آموزش‌وپرورش معلم است و یکی از کارهایی که برای معلمان باید انجام شود آن است که معلم در موقعیتی قرار بگیرد تا بتواند به افزایش کیفیت نظام تعلیم و تربیت کمک کند. لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان براساس سند تحول بنیادین نوشته‌شده است و اجرای آن در طول این سال‌ها با موانعی مواجه شد که نهایتاً در سال گذشته لایحه خامی از سوی دولت دوازدهم به مجلس ارائه شد که دولت تأمین مالی نشده بود. پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، به دلیل این‌که برنامه دولت اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان بود و به دلیل اینکه این لایحه دولت قبل تأمین مالی نشده بود، می‌توانست آن را پس بگیرد، اما دولت این کار را نکرد و با همکاری مجلس برای سال ۱۴۰۱ بودجه‌ای برای لایحه رتبه‌بندی معلمان، مصوب شد.

وی، قانون رتبه‌بندی معلمان را در راستای ارتقاء نظام تعلیم و تربیت و صلاحیت‌های معلمی و ایجاد رقابت در نظام تعلیم و تربیت و بهبود معیشت فرهنگیان دانست و افزود: در مورد قانون رتبه‌بندی فرهنگیان فقط نباید موضوع سوم آن دیده شود و کلیت این قانون که به نفع نظام تعلیم و تربیت است باید بیان شود.

نوری بابیان این‌که پس از رفع ایرادات آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان که توسط کمیسیون تلفیق مجلس اعلام‌شده بود، این ایرادات اصلاح شد و در پانزدهم مردادماه سال جاری آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان نهایی شد، تصریح کرد: سامانه رتبه‌بندی معلمان هم‌اکنون برای تعدادی از معلمان به‌صورت آزمایشی بازشده است تا مدارک خود را در آن بارگذاری کنند و فرایندهای آن انجام گیرد و پس از بررسی و رفع مشکلات، از بیست و ششم مردادماه، سامانه رتبه‌بندی فرهنگیان برای تمامی معلمان بازخواهد شد تا مدارک خود را در آن بارگذاری کنند.

مذاکره با سازمان برنامه‌وبودجه برای اضافه پرداخت‌های رتبه‌بندی به‌صورت علی‌الحساب

وی ادامه داد: با سازمان برنامه‌وبودجه مذاکراتی صورت گرفته است تا بخشی از اضافه پرداخت‌های ناشی از رتبه‌بندی تا زمانی که رتبه‌های معلمان به‌طور کامل مشخص شود به‌صورت علی‌الحساب به معلمان پرداخت شود.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: برخی از تأخیرهایی که در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان به وجود آمد به دلیل این بود که تعدادی از فرهنگیان شامل این قانون نمی‌شدند که با اصلاحاتی که در قانون صورت گرفت و رفت‌وبرگشت‌هایی که پیدا کرد، آنان نیز مشمول این قانون شدند و در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار نفر از معلمان، مشمول قانون رتبه‌بندی فرهنگیان خواهند شد.

وی به اقدامات تحولی در یک سال گذشته در وزارت آموزش‌وپرورش، اشاره و عنوان کرد: وزارت آموزش‌وپرورش باید سیاست‌ها و برنامه‌های خود را بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کند. یکی از اولویت‌های رهبر معظم انقلاب اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش است، لذا یکی از اولویت‌های آموزش‌وپرورش اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش بود و اولین اقدام تحولی ایجاد تحول در مرکز ثقل آموزش‌وپرورش یعنی تربیت‌معلم

18 دیدگاه

 1. بسم الله الرحمن الرحیم
  چگونه در کشوری که اسلامی می باشد معلم در جایگاهی پایین تر از کشورهای غیر مسلمان می باشد، در حالیکه در هیچ آیین و مذهبی به اندازه اسلام برای مقام مادی و معنوی ، مطلب وجود ندارد ، اساسا کشورهای غربی با توجه به مطالب و دستورات دین اسلام از معلمان خود قدر دانی می کنند، آیا نمی‌دانید که امام حسین علیه السلام ، این کشتی نجات انسانیت، دو زانو در مقابل معلم فرزند نازنینش حضرت علی اکبر علیه السلام می نشست، مسوولین بزرگوار و محترم آموزش و پروش؛ این تذهبون.
  لطفاً بصورت میدانی سواد ، عملکرد و تخصص معلمین را با سایر کارمندان عزیز و زحمتکشمون به تحقیق و تفحص بگذارید و منصفانه قضاوت نمایید در کدوم ارگان های دیگر برای احقاق حق کمترینشون اینگونه شرط و شروط گذاشتند که برای معلمان مظلوم، قایل هستید، لطفاً نه هزینه برای کشور بتراشید و نه وقت خودتون و وزرات را هدر دهید و دیگر کمتر خون بدل معلم و خانواده های مظلموشون، بریزید، چرا بر اساس همون رتبه بندی های قبلی( با کلی فیلتر های سخت گیرانه)رتبه هارو اعمال نمی کنید ، چرا منصفانه عمل نمی کنید.
  باور کنید اگر بر اساس همون رتبه بندی قبلی و با افزایش ۸۰ درصدی اساتید عزیز دانشگاهی هم حقوق های معلمین مظلوم و نجیب و شایسته را افزایش دهید باز هم قدرت خرید معلم به قبل از این گرانی ها با همون حقوق ناچیز قبلی نمی رسد، شمارو بخدا قسم به این مطلب اخیر و پایانی حقیر بیشتر و واقع بینانه تر بنگرید، و بیش ازاین در حق معلم و خانواده‌اش کوتاهی نکنید.
  (من الله و التوفیق)

  1. سلام
   تا حالا فکر کردید معلمان نسبت به کارمندان اداری، خیلی بیشتر مرخصی دارند. یعنی حدود 4 الی 6 ماه مرخصی دارند.
   بابت این مرخصیهای عیدانه و تابستان هم حقوق می گیرند.
   در حالیکه حقوقشان قبل از رتبه بندی مطابق اغلب کارکنان بر اساس قانون مدیریت پرداخت می شد.
   من این تبعیض را قبول ندارم.

 2. سلام هر مدرکی از معلم می خواهند از سوی اموزش وپرورش صادر شده ویه نسخه ای از اون رو هم دارن پس تمام مدارک رو خودشون دارن به پرونده ی الکترونیکی معلم مراجعه کنن می بینن دیگه چرا معلم را با این کارها اذیت می کنن

 3. از ۱۶ سال پیش همین بازی ها هست
  مختصر و مفید بگم ،تا زمانی که دولت نتواند نفت بفروشد ،از اضافه حقوق خبری نیست ،رتبه بندی باشه یا هر اسم دیگه

 4. سلام
  درهیچ سازمان یا اداره ای برای رتبه بندی از این ادا ها نیست وهر سال هم با عزت واحترام کلی مزایا و وام واضافه کاری بدون اینکه ساعتی اضافه کار داشته باشند بهشون میدن.
  نفرت از معلم به چه دلیل وتا چه حد.
  نمیدونم معلم زحمت کش کجا کم کاری کرده که اینقدر باید توسط افراد پست خوار و خفیف بشه.
  همکاران عزیز یک راه حل !!
  تحت هیچ شرایطی دیگه به دانش آموز نمره الکی ندین .به درک که آبروی آموزش وپروش کشور در سازمانهای جهانی میره .

 5. سلام به همه ارگانها وسازمان ها بدون هیچ مدرک وبدون هیچ دلیلی هرچه دوست داشته باشند اضافه می شود برای ما بودجه نیست وهزاران مدرک می خواهند که بخور ونمیر به ما اضافه شود هیچ احترامی برای ما قائل نیستند کاش همه همکاران هیچ مدرکی بارگزاری نکنند این توهین آشکار به همه ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام