کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

مجوز جذب فوری ۷ هزار نفر به صورت قرارداد کار معین در آموزش و پرورش

مجوز جذب فوری ۷ هزار نفر به صورت قرارداد کار معین در آموزش و پرورش صادر شد/ کسانی که پیش از این به شیوه‌ها و طرح‌‌های مختلف در حال همکاری با وزارت آموزش و پرورش بودند، از طریق آزمون انتخاب و جذب می‌شوند

شناسنامه قانون- سخنگوی دولت درباره فرآیند جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش توضیح داد و گفت تعدادی که ضرب‌الاجل دارد و به‌صورت فوری نیاز به جذب آ‌ن‌ها وجود دارد، جلساتی درباره آن برگزار و عددی که در سازمان اداری و استخدامی مورد تایید نهایی قرار گرفته است، عددی قریب به ۷ هزار نفر است که برای جذب آن‌ها به صورت قرارداد کار معین مجوز صادر شده است.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار پانا مبنی بر اینکه رئیس سازمان اداری استخدامی اعلام کردند که کارگروهی برای بررسی کمبود نیروی وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده است و عدد دقیق کمبود نیروی انسانی این وزارتخانه، طی یک هفته مشخص خواهد شد. بفرمایید عدد دقیق کمبود نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش چه میزانی است؟ راهکار دولت برای حل این کمبود چیست؟ گفت: در خصوص تعداد نیروی انسانی، ما یک بحث تقویت و تکمیل کادر نیروی انسانی یا جایگزینی نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را داریم و یک تعدادی که ضرب‌الاجل دارد و به‌صورت فوری نیاز به جذب آنها وجود دارد. جلسات برای این ضرب‌الاجل برگزار شده و عددی که در سازمان اداری و استخدامی مورد تایید نهایی قرار گرفته است، عددی قریب به ۷ هزار نفر است به صورت دقیق این عدد ۶ هزار و ۴۰۰ نفر است که برای جذب قرارداد کار معین مجوز صادر شده است.

وی ادامه داد: از میان کسانی که پیش از این به شیوه‌ها و طرح‌‌های مختلف در حال همکاری با وزارت آموزش و پرورش بودند، ‌آزمون‌هایی برگزار‌ ‌‌‌و فرآیند رتبه‌بندی برای آن‌ها اجرا می‌شود و اشخاصی که امکان کسب امتیازهای لازم در این فرآیندها داشته باشند، دوره فشرده‌ای برای‌شان برگزار می‌شود و به صورت کار معین جذب می‌شوند تا بتوانند بعداً فرایندهای جذب را طبق قانون طی کنند.

بهادری جهرمی اضافه کرد: البته حوزه نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش نیازمند کار بلند‌مدت از مسیر دانشگاه‌هایی است که مقام معظم رهبری نیز همواره بر آن تأکید داشتند و مسیر مستمر و دائمی همان مسیر جذب خواهد بود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در پاسخ به سوال دیگر پانا درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه «هیات تطبیق مجلس، حذف معلمان مهرآفرین از آئین نامه رتبه‌بندی را مغایر قانون تشخیص داد» نیز بیان کرد: آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان مطابق نص قانون تدوین شده و پیش از این نیز هیات تطبیق درباره آن اظهار نظر کرده است و نکات هیات تطبیق نیز در آیین‌نامه اجرایی مراعات شده و در حال اجراست.

مشاهده فیلم کامل خبری

225 دیدگاه

  1. به والله اموزش پرورش اداره کل قزوین در حق من ومردم ظلم وبی عدالتی کرده چندین ساله میرم هر دفعه یه بهانه برای خودشون میارن،برای فامیلهاو اشناهای خودشون رزو میکنن،از افراد بااستعداد وتوانا در هر شرایط میترسن

    1. سلام د. خراسان هم یکی اومده استخدام شده که اهل یزده ونمیدونم چطور بومی شد سریع جذب شد ویا مورد دیگه با۴۵سال سن جذب شد اونوقت من با مدرک کارشناسی و خانمم با مدرک فوق واستعداد درخشان بیکار…..هر دم ازین باغ….((خدا بتمام مردم صبر عطا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام