کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

نیروهای طرحی و حجمی و شرکتی و سایر عناوین مشابه مشمول تبدیل وضعیت شدند

نیروهای طرحی و حجمی و شرکتی و سایر عناوین مشابه مشمول تبدیل وضعیت شدند/ تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت باعث تضمین امنیت شغلی بیش از یک میلیون نفر می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود با تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت بیش از یک میلیون نفر ساماندهی شده و امنیت شغلی داشته باشند، یادآور شد: تصویب این طرح ضمن حذف شرکت‌های واسطه، مانع از هر گونه امضای طلایی شده و سازوکاری قانونمند برای استخدام‌ها در قالب استانداردهای سازمان اداری‌واستخدامی کشوری تعیین می‌کند.

ولی اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات مرحله پایانی بررسی شور دوم طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون متبوعش، گفت: آخرین نشست بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت که کلیات آن حدود ۴ ماه گذشته در صحن علنی رای آورده بود و برای شور دوم به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شده بود، برگزار شد.

تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت راه امضاهای طلایی را می‌بندد

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی برای بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان جلسات مفصلی با حضور کارشناسان مربوطه و مسئولان و نمایندگانی از سازمان اداری و استخدامی کشوری، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار کرد که در آنها مباحث دقیق و کارشناسی در این مورد مطرح شد، همچنین رییس جمهور در قالب شعار عدالت در پرداخت ها و امور استخدامی به این مهم تاکید کرده بود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از یک میلیون نفر در پی تصویب این طرح ساماندهی شده و امنیت شغلی آنها تضمین می‌شود، تصریح کرد: این طرح دو هدف اصلی دارد یکی اینکه مانع از هر گونه امضای طلایی می‌شود و هر گونه استخدام نیز باید بر اساس انتشار آگهی استخدام و برگزاری آزمون و مصاحبه که ذیل مجموعه سازمان اداری و استخدامی کشوری تعریف شده باشد، صورت بگیرد.

تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت باعث حذف شرکت‌های واسطه می‌شود

نیروهای طرحی و حجمی و شرکتی و سایر عناوین مشابه مشمول تبدیل وضعیت شدند

اسماعیلی با یادآوری اینکه تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت باعث حذف شرکت‌های واسطه می‌شود، خاطرنشان کرد: ما در این طرح به نحوه ساماندهی افرادی که در شرکت‌ها و مجموعه‌های مندرج در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه در قالب نیروهای طرحی و حجمی یا قراردادی فعالیت دارند و به نوعی با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه ارتباط دارند نیز اشاره کرده‌‎ایم، به این صورت که افراد دارای ۲ سال سابقه فعالیت و سنجش تخصصی لازم به نیروی کارمعین تبدیل وضعیت خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: البته ما در ماده واحده این طرح هم آورده‌ایم که بعد از این هر گونه جذب بر اساس برگزاری آزمون و صدور آگهی استخدامی صورت بگیرد و در ادامه بررسی نحوه تبدیل وضعیت نیروهای طرحی و حجمی و شرکتی نیز عناوین مشابه را اضافه کردیم که مشمول افرادی می‌شود که نوع قرارداد استخدامشان در این طرح نیامده است، کما اینکه بیش از ۲۸ نوع قرارداد استخدامی وجود دارد که ممکن است عنوان آنها در این طرح نیامده باشد بنابراین با درج عناوین مشابه در طرح مذکور تلاش کردیم که مانع از تضییع حقوق این افراد شویم.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نمایندگان نیز می‌توانند بعد از بارگذاری این طرح در سامانه، پیشنهادات خود را ثبت کنند تا چنانچه نقصانی در آن وجود داشته باشد یا نیاز به افزودن موردی باشد در جریان بررسی این طرح در صحن انجام شود سپس برای تایید به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

صفحات رسمی شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

?ایتا
eitaa.com/Shenasname
?بله
https://ble.ir/Shenasname
?سروش
splus.ir/Shenasname

26 دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید. آیا بچه های در سازمان برنامه وبودجه بعنوان آمارگیر وراننده فعالیت دارند از امنیت شغلی برخوردار نیستند وبیمه هم نیستند مشمول طرح میشوند؟؟

    فعالیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام