کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

هفته آینده، نشست مجلس و دولت برای بررسی افزایش حقوق کارمندان در سال 97/ در صورت لزوم استفساریه تهیه می کنیم

شناسنامه قانون | tajgardoon

رییس کمیسیون بودجه مجلس، گفت: اگر به استفساریه ای درباره میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۷ نیاز باشد، این استفساریه توسط مجلس تنظیم می شود.

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق کارمندان در سال 97، گفت: در زمان تنظیم بودجه 97 درباره حقوق کارمندان سقف حداکثر 20 درصدی در نظر گرفته شد، به این معناست که میزان افزایش حقوق نباید بیش از 20 درصد باشد. یعنی کارمندانی که از کف حقوق برخوردار هستند شامل افزایش 20 درصدی شوند و مابقی حقوق ها به تناسب تا کمترین میزان افزایش یابد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس به دنبال تهیه یک جدول در بودجه سال 97 برای افزایش حقوق کارمندان بود، افزود: دولت در این زمان اظهار کرد که آمار و اطلاعات طبقات مختلف درآمدی را در اختیار دارد تا بر اساس آن  اجازه تهیه جدول توسط خود دولت صادر شود. 

در بحث افزایش حقوق کارگران عملکرد دولت مناسب بود

وی ادامه داد: دولت در ابتدا اعلام کرد که سقفِ افزایش حقوق 12 درصد است و سپس  سقف افزایش حقوق 16درصداعلام شد.  یعنی احتمالا می خواهند نسبت همیشگی را در نظر بگیرند تا به مجلس بگویند که افزایش 16 درصد است.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نگرانی مجلس، میزان افزایش حقوق کارگران در سال 97 بود، یادآور شد: در بحث افزایش حقوق کارگران عملکرد دولت مناسب بود، لذا باید همان تناسب را درباره حقوق کارمندان اجرا کرد تا شکاف حقوق ها بین گروه های مختلف کاهش یابد.

مجلس نگران 80 درصد حقوق بگیر زیر 2.5 میلیون است

وی با تاکید بر اینکه مجلس نگران 80 درصد حقوق بگیر زیر 2.5 میلیون است، افزود: رشد حقوق این گروه بسیار کم است که باید اصلاح شود لذا مجلس هفته آینده در این باره با دولت وارد بحث می شود و اگر نیاز به استفساریه ای درباره میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 97 باشد، این استفساریه تنظیم می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مجلس به اظهارات دولت در زمان تصویب بودجه 97 اعتماد کرد، ادامه داد: دولت باید درباره میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 97 با مجلس همراهی داشته باشد که امیدوارم در نشست هفته آینده مجلس این توافق حاصل شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش از اینکه موضوع مصوبه دولت درباره افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق کارمندان به هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین برسد باید بحث حقوق کارمندان حل شود و این قشر از جامعه نباید آسیب ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام