آزمون تعیین صلاحیت
اخبار اداری و استخدامی

خبر معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور از ابلاغ دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور،­ از صدور دستور العمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی در صورت احراز شرایط تعیین شده خبرداد.

شناسنامه قانون | sadri rasmi

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سید صدرالدین صدری نوش آبادی با اشاره به اینکه رسمی و پیمانی دو نوع استخدام تعیین شده در قانون مدیریت است افزود: طبق قانون استخدامی، دستگاه‌های اجرایی برای مشاغل حاکمیتی می توانند کارمندان پیمانی را به نوعی از استخدام رسمی تبدیل وضعیت کنند که هم اکنون با صدور دستورالعمل امکان انجام آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه کارمندان شامل این قانون حتما باید دارای شغل حاکمیتی باشند گفت: کارمندانی می توانند طبق این دستورالعمل تبدیل وضعیت شوند که حتما از طریق آزمون، پیمانی شده باشند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: گذشت 5 سال از زمان پیمانی شدن، کسب 80 امتیاز برای متوسط ارزیابی در طول 3 سال آخر قبل از تبدیل وضعیت شدن و نداشتن محکومیت‌هایی که در قانون پیگیری های تخلفات اداری تعیین شده است از شرایط موجود در این دستورالعمل است.

صدری با اشاره به قابل اجرا بودن این دستور العمل از زمان ابلاغ آن گفت: محدودیتی برای تبدیل وضعیت کارمندان وجود ندارد و دستگاه‌ها می‌توانند براساس مجوز صادر شدهِ ­سازمان استخدامی کشور،­­نیروی خود را تبدیل وضعیت کنند.

 متن کامل دستورالعمل مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام