کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

مهر تایید شورای نگهبان بر مصوبه مجلس در خصوص ارائه ۲ مرحله ای لایحه بودجه

مهر تایید شورای نگهبان بر مصوبه مجلس در خصوص ارائه ۲ مرحله ای لایحه بودجه

سخنگوی شورای نگهبان از تأیید مصوبه اخیر مجلس در خصوص نحوه ارائه بودجه به مجلس با اصلاح مواد ۱۸۰ و ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس توسط شورای نگهبان خبر داد.

مهر تایید شورای نگهبان بر مصوبه مجلس در خصوص ارائه ۲ مرحله ای لایحه بودجه

به گزارش شناسنامه قانون، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به تأیید مصوبه اخیر مجلس در خصوص تغییر در آیین نامه داخلی مجلس، گفت: طرح اصلاح مواد ۱۸۰ و ۱۸۲ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، درباره تغییر و اصلاح ساز و کار رسیدگی به قانون بودجه که جهت رسیدگی به شورای نگهبان ارسال شده بود، در ابتدا با اشکالات و ابهاماتی مواجه و این موارد در نشست علنی چهارشنبه اخیر مجلس برطرف شد؛ سپس با بررسی مجدد طرح، این مصوبه خلاف موازین شرعی و قانون اساسی شناخته نشد.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: براساس این طرح، بودجه کل کشور باید در دو مرحله و به تفکیک «احکام» و «ارقام و جداول» تقدیم مجلس شود به این صورت که در ابتدای آبان ماه هرسال بخش اول بودجه که شامل ماده واحده و احکام موردنیاز برای اجرای بودجه کشور بوده باید ارائه شود.

وی افزود: بخش اول بودجه شامل سقف منابع عمومی دولت، فرازهای عملیاتی، مالی و سرمایه ای و همچنین حدود برآورد منابع و مصارف است و بخش دوم آن نیز که شامل ارقام و جداول است به مجلس ارائه شود.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: بنابراین ساز و کار ارائه بودجه به مجلس با این مصوبه از سال آینده کاملا دستخوش تغییر خواهد شد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

?روبیکا
https://rubika.ir/shenasname
?ایتا
eitaa.com/Shenasname
?بله
https://ble.ir/Shenasname
?سروش
splus.ir/Shenasname

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام