اخبار اداری و استخدامی

کلیات تشکیل سازمان بازرگانی در هیئت دولت تصویب شد

کلیات تشکیل سازمان بازرگانی در هیئت دولت تصویب شد

بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت: کلیات تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار به تصویب دولت رسید.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلیات تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار به تصویب دولت رسید. این سازمان فرابخشی و زیرمجموعه نهاد ریاست‌جمهوری خواهد بود.

بیشتر بخوانید: لایحه تشکیل سازمان بازرگانی با قید فوریت به مجلس می‌رود

وی ادامه داد: بخش‌های مرتبط با تنظیم بازار و بازرگانی از وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی و سایر نهادهای دیگر به این سازمان منتقل خواهد شد.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: جزئیات این لایحه در هماهنگی با نهادها و وزارتخانه‌ها آماده و پس از آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

بهادری جهرمی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد تغییر حکمرانی گفت: در برنامه‌های دولت محورهای تحولی بود. دولت در همین جهت به سرعت پیش می‌رود.

وی مولدسازی دارایی‌های دولت را در همین رابطه دانست و گفت: طرح‌های نیمه‌تمام بسیاری در کشور وجود دارد و هیچ شهری نیست که یک طرح نیمه‌تمام در آن وجود نداشته باشد. تحول در سیستم‌های اداری می‌تواند این طرح‌ها را به سرانجام برساند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگارها اظهار داشت: مکمل نگاه دولت در حضور میدانی، حضور در ستاد وزارتخانه‌ها برای انتخاب اولویت‌ها و هماهنگی فرابخشی لازم برای سرعت‌بخشی به اجرای اولویت‌های هر وزارتخانه است.

وی عنوان کرد: تاکنون رئیس‌جمهور در راستای جلسات نظارتی ستادی، ۱۱ جلسه در وزارتخانه‌ها برگزار کرده است. رئیس‌جمهور به نوبت در باقی وزارتخانه‌ها حضور پیدا می‌کنند. وزرا هم از دستگاه‌های زیرمجموعه خود بازدید و بر کارکردشان نظارت دارند.

بهادری جهرمی در مورد احیای واحدهای تولیدی نیز گفت: یکی از اولویت‌های دولت در جهت رشد اقتصادی و حل معضل بیکاری، فعال‌سازی کارگاه‌ها و مجموعه‌های صنفی و صنعتی تعطیل است.

وی خاطرنشان کرد: معاونت اول رئیس‌جمهور، معاونت اجرایی رئیس‌جمهور، وزارتخانه‌ها و استانداری‌ها پیگیر فعال‌سازی این واحدهای تولیدی و صنعتی هستند.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

روبیکا
https://rubika.ir/shenasname
ایتا
eitaa.com/Shenasname
بله
https://ble.ir/Shenasname
سروش
splus.ir/Shenasname

2 دیدگاه

  1. با عرض سلام و تشکر فراوان
    تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار ضرورتی اجتناب ناپذیر است که منجر به عدالت اقتصادی میشود و باعث جلوگیری از سواستفاده عده ای رانت خوار، مافیا، چپاولگر و طماع میشود که هربار به بهانه‌های مختلف موجبات نارضایتی مردم را فراهم میکنند اما با تغییر وجهه جلوی مسئولین نمایش بازی میکنند
    توفیق از خدا
    ممنونم از همه کسانی که در به ثمر نشستن سازمان بازرگانی همکاری می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام