کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

دومین دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می‌شود

دومین دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می‌شود

شناسنامه قانون- با موافقت سازمان امور اداری و استخدامی کشور، دومین دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در دستگاه‌های ‏‏اجرایی کشور (طرح شهید مصطفی موسوی) با حضور ۸۰ ​نفر از ‏نخبگان آماده ورود به دولت به منظور آشنایی با سازمان بنادر و دریانوردی و مجموعه شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی از فردا یکشنبه ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.

برگزاری دومین دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در سازمان بنادر و دریانوردی

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسن بیک محمدلو، عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر اظهار داشت: این دوره با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور و بنیاد ملی نخبگان برای ایجاد جریان ورود و جذب نخبگان در دستگاه‌های دولتی و با هدف شناسایی سرمایه انسانی از میان ‏استعدادهای برتر و جذب آنان با شیوه‌ نوین در دستگاه‌های اجرایی کشور، به مدت ۲۱ روز در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می‌شود.

به گفته معاون سازمان بنادر و دریانوردی، علاوه بر بازدیدهای میدانی از سازمان بنادر و دریانوردی و برخی شرکت ها و سازمان های تابعه وزرارت راه و شهرسازی ، «سیاست‌های کلان نظام اداری کشور، حکمرانی ‏اسلامی، اندیشه‌های امام و انقلاب اسلامی، ‏آشنایی با دستگاه‌های اجرایی وچالش‌های مدیریتی، نظام استخدامی، برنامه‌های توسعه ای، فرآیندهای ‏بودجه ‌نویسی و بودجه‌ریزی، دولت مردمی و سیاست‌های حاکم» از جمله آموزش‌های این دوره است.

وی با اشاره به کمبود جدی نیروهای متخصص و لزوم تجهیز سازمان بنادر به نیروهای کارآمد و ماهر اظهار داشت: این سازمان با سیاست جذب حداکثری نیروهای تحصیل‌کرده در مدارج عالی، در اولین دوره آموزش و ارزیابی نخبگان آماده ورود به دولت، مجوز استخدام «۱۱» نفر از نخبگان کشور را دریافت نمود که فرآیند جذب، مصاحبه‌های تخصصی و اخذ ردیف استخدامی آنان از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ و در حال انجام است.

بیک محمدلو افزود: در همین راستا، سازمان بنادر و دریانوردی در این دوره آموزشی، برای جذب حدود «۸۰» نفر دیگر از استعدادهای برتر کشور برنامه‌ریزی کرده است.

گفتنی است، طرح شهید مصطفی موسوی در راستای تاکید مقام‌ معظم رهبری و برای اجرای وعده‌های دولت مردمی سیزدهم، برای جذب و استفاده از نخبگان در دولت توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و بنیاد ملی نخبگان اجرا می شود. برای این کار فراخوانی از سوی بنیاد ملی نخبگان منتشر شد و افراد برای شرکت در این فراخوان، اطلاعات خود را در سامانه وارد کردند و با معرفی نفرات منتخب و انجام مصاحبه و ارزیابی، نفرات برگزیده، انتخاب و برای شرکت در دوره آموزش و ارزیابی به سازمان اداری و استخدامی کشور معرفی شدند . بر همین اساس و پس از اجرای موفق نخستین دوره؛ دومین دوره آن بر اساس شیوه‌نامه شناسایی استعدادهای برتر به منظور جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور، با مشارکت بنیاد ملی نخبگان، برگزار می شود. هدف برگزاری دوره، آماده سازی برای ورود به سازمان‌ها و ادارات است و مسائل تخصصی را بدانند و جایابی مناسب صورت بگیرد. بر اساس فراخوان اعلام شده، افراد نخبه امتیازات لازم را باید کسب کنند و افراد برگزیده به سازمان امور استخدامی معرفی می شوند.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام