فروشگاه کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

مصوبه کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری: مدرک تحصیلی از پروسه استخدام حذف می شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از حذف مدرک تحصیلی از پروسه استخدام بر اساس مصوبه کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد.

 شناسنامه قانون | jpg

رضا شیران خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به بررسی اخیر سن استخدام در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، گفت: در لایحه دولت سن استخدام بر اساس مدرک تحصیلی بین 20 تا 40 سال در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: اما بر اساس تصمیم کمیسیون مشترک مدرک تحصیلی حذف و معیار سن برای تمامی افراد در نظر گرفته شده تا بتوانند بین 20 تا 40 سال مستخدم دولت شوند.

وی حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام را عاملی موثر در استفاده جوانان از فرصت های شغلی کشور دانست و گفت: با این مصوبه کمیسیون مشترک به گونه ای تبعیض برداشته شده است؛ ممکن است دستگاهی به نیرویی نیاز داشته باشد که مدرک تحصیلی  فوق دیپلم اما سن وی 38 سال باشد که در این رابطه با توجه به قانون سابق امکان استخدام تعداد زیادی از داوطلبان استخدام به دلیل شرایط سنی امکان پذیر نبود اما با مصوبه کمیسیون مشترک این تبعیض برداشته خواهد شد.

حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام به نفع صندوق های بازنشستگی است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام به نفع صندوق های بازنشستگی است، ادامه داد: فردی که در 20 سالگی استخدام در سن 50 سالگی بازنشسته می شود و صندوق ها باید 25 سال مستمری پرداخت کنند اما اگر نیرویی در 35 سالگی استخدام شود در 65 سالگی بازنشسته می شود که در این رابطه صندوق ها به عمر مفید توجه داشته و  10 سال نسبت به متوسط عمر مفید مستمری پرداخت می کنند.

بهبود اشتغال با تحقق حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام، اشتغال کشور تا حدودی بهبود می یابد، افزود: انتظار می رود این مصوبه مورد موافقت نمایندگان در صحن علنی قرار گیرد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام