کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

گام جدید مجلس برای تکمیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان + جزئیات

گام جدید مجلس برای تکمیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان + جزئیات

نماینده مردم فریمان در مجلس از گام جدید مجلس برای تکمیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه بودجه ۹۸ اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها پس از ۶۵ سال سن دیگر نمی‌توانند سمت اجرایی داشته باشند.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: در روند بررسی لایحه بودجه ۹۸ و در بخش هزینه‌ای تبصره ۱۲ این لایحه، بندی الحاق شده که ملاک سن و شرایط برای بازنشستگی را قانون خدمات کشوری می‌داند.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بر اساس این بند الحاقی اعمال بازنشستگی برای بازنشستگان جدید در سال ۹۸ برای افراد دارای مدرک کارشناسی ۳۰ سال خدمت و ۶۰ سال سن و برای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر حداکثر ۶۵ سال سن و ۳۵ سال خدمت در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این به این دلیل است که بسیاری از قوانین اداری و استخدامی و صندوق‌های بیمه‌ای، بعضا شرایط و قواعد و قوانین دیگر و شرایط خاصی برای این منظور داشتند که باید در سال ۹۸ تمام قوانین دیگر باید از قانون خدمات کشوری در این باره تبعیت کنند که ما از یک رویه واحدی در امر بازنشستگی افراد برخوردار باشیم.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: همچنین بر این مبنا اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها بعد از ۶۵ سال سن صرفا می‌توانند دارای سمت آموزشی و پژوهشی باشند و دیگر نمی‌توانند در مناصب اداری و اجرایی ادامه خدمت بدهند.

وی در پایان گفت: در بودجه سال ۹۸ برخی از نقاط ابهام در قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به ویژه در تعارض قوانین دستگاه‌های خاص و قانون جامع خدمات کشوری حل شده و پوشش و گستره قانون جامع خدمات کشوری، جامع‌تر و کامل‌تر و نسبت خدمت اعضای هیأت علمی هم شفاف و روشن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام