آزمون تعیین صلاحیت
اخبار اداری و استخدامی

امکان افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی

خبر مورخ 25 آذر 1398

حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی افزایش می‌یابد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت:‌ حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی از اسفندماه افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز محمدرضا طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری سرپرست جدید این وزارتخانه اعلام کرد: فصل دهم قانون برنامه و بودجه به رغم نامه‌نگاری‌ها و پیشنهاد‌ات مختلفی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی مطرح شد، در این وزارتخانه اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: پیشنهاد‌ی دادیم و قرار شد از ظرفیت وزارتخانه از محل فروش املاک مازاد برای اجرای این فصل دهم که منجر به افزایش حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی می‌شود، استفاده شود.

طلایی گفت: قرار شد یک ردیف قانونی در بودجه از محل فروش املاک آزاد منظور شود و این قانون از سال 99 اجرایی خواهد شد که شاید درصد افزایش دقیقا منطبق بر فصل دهم برنامه و بودجه نباشد اما رقم قابل توجهی خواهد بود.

عباس کشاورز سرپرست جدید وزارت جهاد کشاورزی هم اشاره کرد که این قانون احتمال زیاد از اسفندماه اجرایی خواهد شد و البته اجرای آن از ابتدای سال جدید قطعی است.

محمد طلایی پس از آنکه سرپرست جدید وزارت جهاد کشاورزی معرفی شد به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد منصوب شد.

خبر مورخ 27 اردیبهشت 1398

قرار شده ۲۵ تا ۳۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی اجرا شود که حقوق آنها را ۳۰۰ تا یک میلیون تومان افزایش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌های تابعه طی درخواستی در سامانه «فارس من» خواستار افزایش حقوق بر اساس فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری شدند که تاکنون ۱۰ هزار امضا در این سامانه ثبت شده است.

آنها نوشته‌اند، کارکنان خدوم کشاورزی و سازمان‌های تابع علی‌رغم درخواست‌ها و پیگیری‌های بسیار در مورد افزایش حقوق و مطالبات تاکنون هیچ جوابی دریافت نکردند و با پایین‌ترین سطح حقوق نسبت به سایر ارگان‌ها و نهادهای دولتی به خدمت‌رسانی صادقانه مشغول هستند.

رعایت و افزایش مطالبات فصل دهم کمترین خواسته این کارکنان و بازنشستگان این وزارتخانه است و امیدواریم با پیگیری دست‌اندرکاران و هیأت دولت دغدغه این قشر زحمتکش برطرف شود. 

خبرگزاری فارس، تاکنون چندین گزارش درباره خواسته کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در اجرای فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری و افزایش حقوق نوشته است. 

در صورتی که این فصل از قانون برای کارکنان بخش کشاورزی اجرا شود، حقوق آنها افزایش خواهد یافت.

خبرنگار فارس، پیش از این در چندین گزارش به پیگیری‌های وزارت جهاد کشاورزی و پاسخ‌های مسئولان دولت را و همچنین مستندات پیگیری کارکنان کشاورزی را گزارش داده بود.

در بررسی آخرین پیگیری‌های وزارت جهاد کشاورزی و نتیجه آن با اسد پاریاد مدیرکل امور اداری و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت‌وگو کردیم.

وی گفت: آخرین پاسخی که مسئولین دولتی به ما داده‌اند این است که قرار شده ۲۵ تا ۳۰ درصد از امتیازات فصل دهم را کارکنان وزارت جهاد کشاورزی برخوردار شوند.

مدیرکل امور اداری منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه به زبان ساده این برخورداری از امتیاز به چه میزان افزایش حقوق را برای آنها رقم خواهد زد، گفت: در صورتی که ۲۵ تا ۳۰ درصد امتیازات فصل دهم به کارکنان بخش کشاورزی داده شود، حداقل ۳۰۰ هزار تومان و حداکثر تا یک میلیون تومان به حقوق کارکنان بخش کشاورزی کشور اضافه می‌شود.

پاریاد گفت: مسئولان سازمان اداری و استخدامی کشور به صورت شفاهی به ما اعلام کردند که سازمان‌هایی که تاکنون از امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار نشده‌اند، قرار شده است ۲۵ تا ۳۰ درصد از امتیاز آن برخوردار شوند.

وی در پاسخ به اینکه آخرین مکاتبه شما با چه کسی بوده است، گفت: آخرین مکاتبه ما برای افزایش حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بوده است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در ۲۱ اسفند ۹۵ تصویب‌نامه هیأت وزیران را به وزارتخانه‌ها ابلاغ کرد که در آن مصوب شده بود سقف حداقل امتیازات مواد ۶۵، ۶۶، ۶۸ و ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری ۵۰ درصد افزایش یابد. 

این سوژه توسط کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در سامانه «فارس من» ثبت شده و خبرنگار فارس آن را پیگیری کرده است.

 

مقررات مرتبط:

– مجوز افزایش حداکثر امتیازات مواد (65) ، (66)، (68) و (71) فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا پنجاه درصد در دستگاه های اجرایی (تصویبنامه شماره 162862/ت540هـ مورخ 21/12/1395 هیأت وزیران)

– از ابلاغیه جهانگیری تا نامه حجتی/ کارکنان کشاورزی به کدام قانون استناد می‌کنند؟ + سند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام