اخبار اداری و استخدامی

توضیحات آموزش‌وپرورش درباره کسر مبالغ میلیونی از حقوق اردیبهشت فرهنگیان

معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای دلایل کسر مبالغ بالا از فیش حقوقی اردیبهشت ماه فرهنگیان را شرح داد.

شناسنامه قانون | medu

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پی صدور احکام و مبالغ مندرج در فیش حقوقی اردیبهشت ماه همکاران فرهنگی، سوالاتی در این خصوص مطرح شده که در ادامه نظر همکاران فرهنگی را به موارد زیر جلب می‌کند:

درر فروردین ماه سال جاری به دلیل آنکه بخشنامه افزایش حقوق به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نشده بود، مبلغ 4میلیون ریال موضوع بند (ی) تبصره 12 قانون بودجه بصورت علی الحساب به حساب همکاران واریز شد.

در اردیبهشت ماه، پس از صدور مصوبه افزایش حقوق و آماده شدن نگارش حقوق در سامانه ذیربط، احکام حقوقی فرهنگیان و افزایش حقوق قانونی برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت اعمال شد. طبیعتاً با اعمال افزایش حقوق در ماه‌های فروردین و اردیبهشت، مبلغ 4 میلیون ریال علی الحساب فروردین ماه باید کسر شود؛ از طرف دیگر به استناد بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور (که برای همه دستگاه‌های اجرایی کشور لازم الاجراست) مقرری ماه اول (افزایش فروردین ماه) نیز به نفع صندوق بازنشستگی کسر می شود. 

به عنوان مثال:

اگر حقوق همکاری، 7میلیون ریال اضافه شده باشد، در فیش اردیبهشت ماه ایشان 14 میلیون ریال بابت اضافه حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت اعمال شده است اما در مقابل مبلغ 7 میلیون ریال (مقرری ماه اول) و همچنین 4 میلیون ریال پرداختی علی الحساب فروردین ماه از حقوق ایشان کسر شده است.

در پایان از همکاران محترم درخواست می‌شود برای دریافت اطلاعات بیشتر به واحد کارگزینی اداره آموزش و پرورش خود مراجعه  کنند.

به گزارش تسنیم، صدور فیش‌های حقوقی فرهنگیان در اردیبهشت ماه و کسر مبالغ بالا و گاه میلیونی از حقوق آنها موجب اعتراض تعداد زیادی از معلمان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام