اخبار اداری و استخدامی

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس: نباید اجازه دهیم که حقوق های نجومی بازگردد

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می گوید اگر دولت در زمینه اجرای مصوبه افزایش حقوق ها ابهام دارد، می‌توان نسبت به رفع آن اقدام کرد.

شناسنامه قانون | 375262 293

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره احتمال بازگشت حقوق‌های نجومی به دنبال بخشنامه افزایش حقوق‌های دولت، گفت: نباید اجازه دهیم که بازگشت حقوق‌های نجومی اتفاق بیافتد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مصوبه مجلس اظهارداشت: اساس مصوبه مجلس این بود چهارصد هزار تومان فارغ از میزان حقوق، به همه حقوق‌بگیران دولت اضافه شود، در بخش 10 درصد  هم گفته شده بود که دولت می تواند چنین ضریبی را اعمال کند، یعنی 400 هزارتومان  انجام شود و در بخش 10 درصد، دولت متناسب با بودجه کشور برآورد کند چه ضریبی می‌تواند اضافه کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تاکید کرد: بنابراین مصوبه مجلس به این معنا نیست که حقوق‌های خیلی کلان، افزایش زیادی داشته باشند، به نظر می‌رسد دولت باید در این بخش با تدبیر عمل کند.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که با رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور داشته، گفت: دولت در صدد است قانون را رعایت کند و بر این اساس حرکت کند، منتظر هستیم مصوبه مجلس و قانون که کاملا برای نمایندگان شناخته شده است، به دقت اجرایی شود.

جلالی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نمایندگان درباره قانون افزایش حقوق ها ذهنیت دارند و می دانند به چه موضوعی رای داده اند، اظهار داشت: از این رو انتظار می رود که در دولت عین مصوبه مجلس اجرایی می شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این باره که گفته می‌شود مصوبه افزایش حقوق های ابهام آمیز است، گفت: اگر دولت در زمینه اجرای این مصوبه ابهام داشته باشد می توان نسبت به ابهام زدایی و رفع آن اقدام کرد، با این حال به نظر می رسد نباید ابهام زیادی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام