آزمون تعیین صلاحیت
اخبار اداری و استخدامی

تشکیل کارگروهی در مجلس برای بررسی تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی برای بررسی تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان در قوه مقننه خبر داد.

شناسنامه قانون | 201701100208982002 Orig

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه کارگروهی برای بررسی تخلف دولت در بحث افزایش حقوق‌های کارمندان در قوه مقننه تشکیل شده است، گفت: بنده، آقای حاجی‌بابایی و نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات در این کارگروه حضور داریم و ریاست آن  نیز به‌عهده امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس است.

وی با اعلام اینکه در اولین جلسه این کارگروه و پس از بررسی‌ها، تخلف دولت در افزایش حقوق‌ها محرز شد، ادامه داد: به‌دلیل اینکه دولت تفسیر دیگری از قانون درباره افزایش حقوق‌ها دارد باید این موضوع بررسی شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس بر این عقیده هستندکه حقوق کارکنان دولت باید 400 هزار تومان و تا 10 درصد افزایش پیدا کند.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان، اظهار داشت: دولت در این بخش، حقوق‌های بالا را تا سقف 18 درصد و اما حقوق‌های پایین را تا 2.3دهم درصد افزایش داده است این درحالی است که قانون صراحتاً در این موضوع اشاره داشته که افزایش 400هزارتومانی حقوق کارمندان دولت در سال 98 تغییرناپذیر است و تنها 10 درصد افزایش حقوق به‌میزان دریافتی، باید مدنظر قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: کارگروه تشکیل‌شده به دیوان محاسبات یک هفته فرصت داده تا بررسی‌هایی مجددی درباره افزایش  حقوق لایه‌های اقشار داشته باشد تا با در نظر گرفتن این گزارش، در جلسه بعدی که پس از تعطیلات مجلس خواهد بود، جمع‌بندی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام