اخبار اداری و استخدامی

حاجی بابایی: دستور صدور احکام حداقل حقوق دانشجو معلمان صادر شده است

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اعلام اینکه دستور صدور احکام حداقل حقوق برای دانشجو معلمان ابلاغ شد از افزایش ۴۴۰ هزار تومانی حقوق آنها خبر داد.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اعلام این خبر که دستور صدور احکام حداقل حقوق برای دانشجو معلمان به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد، گفت: اگرچه دانشجو معلمان مشمول مصوبه مجلس برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۳۹۸ می‌شدند ولی علیرغم تاکید مکرر، اجرای مصوبه برای این گروه از متعهدین خدمت با موانعی مواجه شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: با ارائه ادله و اسناد معتبر در جلسات مشترک با سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی کشور و دیوان محاسبات، دستگاه‌های دولتی و نظارتی پذیرفتند که مصوبه مجلس شامل دانشجویان متعهد خدمت دانشگاه‌های فرهنگیان نیز می‌شود.

وی ادامه داد: با نامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور، افزایش مبلغ ۴۴۰ هزار تومان در مورد دانشجو معلمان اجرا شد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بیان کرد: دستور صدور احکام حداقل حقوق دانشجو معلمان صادر شده و آموزش و پرورش موظف است در اسرع وقت نسبت صدور احکام دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان اقدام کند.

به گزارش خانه ملت؛ در نامه سازمان امور اداری و استخدامی آمده است: حسب مفاد ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، دانشجویان متعهد به خدمت موضوع این قانون از آغاز تحصیل خود به استخدام آزمایشی وزارت آموزش و پرورش درآمده و از حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدرک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی مورد نظر برخوردار خواهند شد.

همچنین در ماده (۷) قانون مذکور تصریح شده است: “پس از استخدام رسمی، حداکثر مدت ۲ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کاردانی و حداکثر ۴ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی و دانش سراهای تربیت معلم جزء سابقه خدمت رسمی آنان منظور و از نظر ترفیع (پایه، گروه، بازنشستگی) قابل محاسبه خواهد بود.”

در ادامه این نامه تاکید شده است ضمن رعایت بند ۵ تصویب نامه شماره ۸۷۲۴/ت۵۶۴۸ه مورخ ۹۸/۱/۳۱ (بندهای ۲و۵) مبنی بر لزوم پرداخت حداقل حقوق ومزایای مستمر به دانشجویان متعهد خدمت در وزارت آموزش وپرورش دلائل عدم رعایت این موضوع را در سه ماهه اخیر با مستندات کافی به دیوان محاسبات اعلام شود.

توضیح تکمیلی:

آن‌چه به عنوان نامه سازمان اداری و استخدامی آورده شده است در حقیقت استعلامی از سوی دیوان محاسبات کشور است.

به گزارش شناسنامه و به نقل از خبرگزاری فارس، کیومرث داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی در نامه‌ای خطاب به سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص پرداخت حداقل حقوق به دانشجومعلمان استعلام کرد. 

متن نامه کیومرث داودی به سیدجواد حسینی در این باره به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسینی

سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش

سلام علیکم؛

احتراماً، همان‌طوری‌که مستحضر هستید حسب مفاد ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش:

«دانشجویان متعهد به خدمت موضوع این قانون، از آغاز تحصیل خود به استخدام آزمایشی وزارت آموزش و پرورش درآمده و از حقوق و فوق‌العاده شغل مربوط به مدرک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی موردنظر برخوردار خواهند شد.»

همچنین در ماده(۷) قانون مذکور، تصریح گردیده است:

«پس از استخدام رسمی، حداکثر مدت ۲ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کاردانی و حداکثر ۴ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی و دانش‌سراهای تربیت معلم جزء سابقه خدمت رسمی آنان منظور و از نظر ترفیع (پایه، گروه، بازنشستگی) قابل محاسبه خواهد بود.

با عنایت به مفاد بندهای (۲) و (۵) تصویب‌نامه شماره ۸۷۲۴/ت۵۶۴۸۵هـ مورخ ۱۳۹۸/۱/۳۱ هیات محترم وزیران، خواهشمند است دستور فرمائید ضمن رعایت مفاد بند (۵) تصویب‌نامه اخیرالذکر مبنی بر لزوم پرداخت حداقل حقوق و مزایای مستمر به دانشجویان متعهد به خدمت در آن وزارتخانه، صرفا از ۱۳۹۸/۱/۱ و بر اساس سازوکار تعیین‌شده در بند (۷) تصویب‌نامه یادشده، دلایل و مستندات قانونی عدم رعایت این موضوع در سه ماهه اخیرالذکر را مستندا به این دیوان ارسال فرمایند.

کیومرث داودی- معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام