آزمون تعیین صلاحیت
اخبار اداری و استخدامی

نظر رییس مجمع تشخیص مصلحت در خصوص افزایش سن بازنشستگی و طرح ساماندهی کارکنان شرکتی

نظر رییس مجمع تشخیص مصلحت در خصوص افزایش سن بازنشستگی و طرح ساماندهی کارکنان دولت

شناسنامه قانون- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار تشکل‌های کارگری استان مازندران با وی درباره مصوبه مجلس درخصوص افزایش سن بازنشستگی گفت: این موضوع بر اساس کار کارشناسی نبوده و تدبیر لازم در آن صورت نگرفته است.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایلنا، آیت الله آملی لاریجانی پس از استماع گزارش ها ودغدغه های منتخبان جامعه کارگری؛ نمایندگان انجمن های صنفی وبازنشستگان استان با اشاره به مشکلات معیشتی کارگران گفت: برای همه ما روشن است که با توجه به تورم بالای ۴۰ درصدی درسال های اخیر؛ کارگران نمی توانند معیشت معقولی داشته باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به تنگناهای دولت و بخش کارفرمایی درخصوص افزایش حقوق کارگران هم اشاره کرد و گفت: باید تدابیری دراین راستا اندیشیده شود که متاسفانه دولت های مختلف نتوانستند آن را ایجاد کنند وعمده تصمیمات اتخاذ شده به ضرر کارگران تمام شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام لازمه بهبود معیشت کارگران را تعامل و پای کار آمدن تمام مسئولین و دستگاه ها دانست و ادامه داد: در جلسه تخصصی که با رئیس جمهور داشتیم تأمین کالا و نیاز های اولیه را برای قشر ضعیف جامعه پیش از آزادسازی قیمت ها مورد تاکید قرار دادیم که مورد توجه قرار نگرفت و امروز خیلی از اقلام ضروری از سبد معیشت کارگران خارج شده است.

وی افزود: در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه و سیاست های کلی سازمان تأمین اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت، موارد بسیار خوبی مطرح شد که بطور کامل عملی نشد، اما در برنامه هفتم توسعه این فرصت همچنان باقی است تا بخشی از دغدغه های قشر کارگری در آن گنجانده و رفع شود.

آیت الله لاریجانی از نمایندگان کارگری خواست پیشنهادات خود را به صورت مکتوب و کارشناسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه دهند تا برای گنجاندن آن در برنامه توسعه هفتم بررسی و چاره اندیشی شود.

این مقام مسئول با اشاره به طرح ساماندهی کارکنان شرکتی، افزود: برخی شرکت های واسطه بیش از ۳۰ درصد حقوق را می‌گیرند که این اصلا پذیرفتنی نیست، اما بار مالی که دولت مدعی است از اجرای آن متحمل می شود مربوط به تعهدی است که پس از بازنشستگی به آن وارد می شود و پس از ثبت قرارداد کار معین شرایط و انتظار طبیعی دیگری برای ارتقا شغلی ایجاد بوجود می آید که نیاز به بررسی بیشتر و تخصصی در این حوزه وجود دارد.

دراین دیدار “نصرالله دریابیگی” ازفعالان جامعه کارگری و دبیراجرایی خانه کارگر استان مازندران گفت: نمایندگان جامعه کارگری امروز خدمت شما آمده اند تا مشکلات عدیده این قشر زحمتکش را به سمع و نظر حضرتعالی برسانند.

نصرالله دریابیگی افزود: متاسفانه دغدغه کارگران از بهبود معیشت به امکان انجام هزینه های کفن و دفن تقلیل پیدا کرد در حالیکه انتظار آنها از مسوولان بالا نیست و در قبال انجام کار سخت روزانه تامین حداقل های زندگی را مطالبه می کنند.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

11 دیدگاه

 1. اصلا آزمون بر گزارکردن غلط است یکی از وظایف دولت ایجاد شغل برای همه قشر جامعه بیکار است. متأسفانه دولت مردان چون فرزندان آنان دغدغه شغل ندارند این درک ندارند فرزندان مردم چه می کشند. در زمان قبل انقلاب هنوز دپیلم نگرفته سر کار می رود بعد از سربازی شغلش محفوظ می باشد چه شده بعد انقلاب این همه آزمون وووو

 2. بالای ۱۲ سال در شهرداری تهران کارکردم زیر نظر اداره مدیریت پسماند منطقه ۱۵ با بیمه بالای ۱۰ سال سابقه بیمه به عنوان آموزشگر هنوز فکری برای ما نشده همه تبدیل وضعیت شدن جز ما
  ای کاش شهردار ما را می دید
  در ته چاه افتادیم دست و پا می زنیم. همش پارتی و نور چشمی

 3. بخدا قسم بدبخترین قشر قشر کارگره…وقتی گوشت کیلو ۷۰۰تومن گوجه کیلویی ۷۰تومن اونوقت ی کارگر با حقوق ماهی ۹تومن…آخه لامصب هیچ ریاضیدانی نمیتونه با این دخل خرج محاسبه کنه…بخدا قسم بخدا قسم بارها از نداری خاستم تو درآمدم دزدی کنم بخدا از خودم شرم کردم…از ۸ صبح تا ۹شب بخدا شرمنده خودم زن بچه ام هستم..که در روز هزا بار از خدا آرزوی مرگ میکنم…

 4. پیامبر دست کارگر را بوسید و خود وامامان کارگر بودندومرد عمل وخدا کارگر را دوست دارد
  مسیولین ما کلاس بالا و سرمایه داروناز پرورده
  با دستان وروح لطیف وعاشق تفریح وخوشی هستند
  که باید گفت در این زمان آدم سگ بشه ولی کارگر وسرباز نشه

 5. چرا برای فرزندان شهید و ایثارگر وجانبازان تفکر دولت به گرفتن آزمون نیست ولی برای تبدیل وضعیت باید آزمون گرفته بشه کسی که ۱۰سال سابقه خدمت داره تازه ازش آزمون میگیرن خنده دار نیست،بار مالی دولت برای سایر قشرها نیست چرا فرزندان شهید و جانبازان وایثارگر بدون سابقه رسمی میشوند بار مالی ندارند برای دولت فقط این بدبختای کارگر که هر کدام کلی سابقه کار مدیریتی دارند بار مالی ایجاد میکنند چرا واقعا اینقدر تبعیض چرا وقتی انتخابات میشه به رای قشر کارگر نیاز دارید ولی الان تنها خواسته تبدیل وضعیت این کارگر ها را انجام نمیدید

 6. اصلا طرح ساماندهی کارکنان دولت بار مالی داره که داره مگه راه دوری میره اونم تو این اوضاع و احوال گرونی خرج خودمون وخانوادمون میشه حتما باید جمع شود و یه خاوری نامی پیدابشه همشه بدزده وببره ؟؟

 7. صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: این افراد ، عزیزانی هستند که واقعاً شخصیت های بسیار شریف ، بزرگوار و نیازمند حمایت هستند، حمایت در عرصه های اشتغال، ازدواج، مسکن، حمایت از فعالیت های ورزشی، هنری، فرهنگی و آموزش و تربیت فرزندانشان . لازم است مسئولان محترم به این عزیزان توجه ویژه ای کنند و من تقاضا دارم از مسئولان چه در فضای ملی و چه در استان به قوانین حمایت از این عزیزان که یکی اشتغال است توجه کنند و متأسفانه این قوانین اجرا نمی شود و این عزیزان دچار مشکل شده اند و از تمامی خیرین تقاضا دارم در عرصه حمایت از این مجموعه شریف عنایت ویژه ای داشته باشند. رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با اشاره به وضعیت استخدامی کارگران در بعضی شرکتهای بزرگ استان بیان داشتند : تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی و کارگران بر اساس عدالت کاری باید صورت بگیرد. کارگران عزیز ما باید امنیت شغلی داشته باشند به ویژه مراکز صنعتی مانند صنعت نفت کارگرانی هستند که به خاطر قراردادی بودن و شرایط خاصی که در قرارداد ها می باشد اگر تبدیل وضعیت نشوند امنیت شغلی ندارد، هم حقوق پایین است و هم امنیت شغلی ندارند و به همین خاطر بسیار شرایط سختی برای آن ها است و همیشه اضطراب از بیکاری بعد از دوره اشتغال دارند، حقوق آن ها هم که کافی نیست و به همین خاطر نیاز است مسئولان محترم در رابطه با تبدیل وضعیت کارگران به ویژه صنعت نفت توجه ویژه شود و این عزیزان از این شرایط سخت بیرون بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام