کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

تصویب اصلاحات طرح ساماندهی کارکنان در کمیسیون اجتماعی/ تبدیل وضعیت کارکنان ۵ سال سابقه

تصویب اصلاحات طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس

شناسنامه قانون- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی و تصویب موارد اعاده شده از شورای نگهبان درخصوص قانون ساماندهی کارکنان دولت با حضور معاون سازمان اداری و استخدامی در جلسه کمیته تخصصی این کمیسیون خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از خانه ملت، حسین گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست دیروز (سه‌شنبه ۲۸ آذرماه) این کمیسیون عنوان کرد: نشست کمیسیون اجتماعی بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار قرار گرفت و موارد اعاده شده از شورای نگهبان درخصوص قانون ساماندهی کارکنان دولت با حضور معاون سازمان اداری و استخدامی در جلسه کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی بررسی و تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی و تصویب طرح دو فوریتی استفساریه ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی را از دیگر موارد نشست امروز این کمیسیون اعلام کرد.

جزئیات تصویب اصلاحات طرح ساماندهی کارکنان دولت:

بسطامی نماینده ایلام: کارکنان دارای ۵ سال سابقه بیمه و بیشتر که از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان سال ۱۴۰۲ مشغول خدمت هستند، به‌صورت مستقیم و بدون آزمون تبدیل وضعیت می‌شوند/ کارکنان از طریق آزمون اختصاصی به صورت “مستقیم و بی‌واسطه” به کارگیری می‌شوند/ برای کارکنانی که کمتر از ۵ سال سابقه بیمه دارند، در آزمون تخصصی به ازای هرسال سابقه، ۵ درصد سهمیه در نظر گرفته خواهد شد

علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست تخصصی عصر روز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲ کمیسیون اجتماعی که با حضور معاون سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس ماده ۲۹ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه که در قالب ماده ۲۹ این قانون فعالیت دارند، تبدیل وضعیت خواهند شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: کارکنان دارای ۵ سال سابقه بیمه و بیشتر که از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا انتهای سال ۱۴۰۲ و هم چنین ماقبل ۱۴۰۱ مشغول خدمت بوده‌اند، در این طرح تبدیل وضعیت خواهند شد.

وی در تشریح جزییات تصویب اصلاحات طرح ساماندهی کارکنان دولت ادامه داد: برای کارکنانی که کمتر از ۵ سال سابقه بیمه دارند، آزمون تخصصی برگزار و به ازای هر سال سابقه بیمه ۵ درصد سهمیه در آزمون در نظر گرفته خواهد شد و این کارکنان از طریق آزمون اختصاصی به صورت “مستقیم و بی‌واسطه” به کارگیری می‌شوند.

بسطامی تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون، انعقاد قرارداد با پذیرفته شدگان به دو صورت غیرکارشناسی(قانون کار) و تخصصی(پیمانی) خواهد بود.

وی در پایان گفت: با پیگیری ریاست محترم مجلس، هیات رییسه و اعضای کمیسیون اجتماعی و سایر نمایندگان، این طرح با رای بالا در صحن علنی تصویب و به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام